DomůNovinkyStartuje non-stop rybolov na většině revírů s výjimkou, nejvíce jich je v...

Startuje non-stop rybolov na většině revírů s výjimkou, nejvíce jich je v Čechách

- Reklama -

Zítřejší 16. červen není svátkem jen pro milovníky lovu dravců, ale také pro ty rybáře, kteří milují noční rybaření. Zítra na několik měsíců začíná 24hodinový rybolov na většině revírů s výjimkou. 

Ilustrační foto: InRybar.cz

Noční rybaření má nenapodobitelné kouzlo. Za tmy je ten život u vody o poznání jiný. Proto není divu, že tyhle chvíle u vody miluje tolik rybářů. Od zítřejšího si na mnoha svazových lokalitách můžou rybáři užít noční rybaření plnými doušky. Na drtivé většině vod s výjimkou startuje 24hodinové rybaření.

„Na některých revírech, mezi něž patří i revír Rady ČRS údolní nádrž Orlík, začínají od 16. 6. také platit výjimky z denní doby lovu povolené Ministerstvem zemědělství, na základě kterých je rybářům umožněn nonstop rybolov,“ uvedl Český rybářský svaz.

 

Nejvíce revírů s výjimkou najdeme v Čechách

Nejvíce rybářských lokalit s non-stop režimem najdeme ve Středočeském územním svazu. Právě tady je hned 5 lokalit, na kterých rybáři mohou chytat i v nočních hodinách. Středočeský územní svaz se také vymyká od ostatních tím, že má lokalitu, kde se může rybařit 24 hodin už od května – jde o pískovnu Písková Lhota.

Druzí v závěsu jsou Západočeský územní svaz a Územní svaz města Prahy. Tady rybáři mohou rybařit hned na 4 lokalitách, na které ministerstvo zemědělství udělilo výjimky. Na 3 non-stop vodách pak mohou rybařit rybáři z Jihočeského nebo Východočeského územního svazu.

Dvě lokality s 24hodinovým režimem pak nabízí Severočeský územní svaz, a jedna lokalita je i na Moravě. Jde o rybářský revír Chomoutov 1A, ovšem tady platí pouze zvláštní povolenky od ČRS MO Olomouc. A pak nesmíme zapomenout ani na revír Rady ČRS – tedy Orlickou přehradu, kde také platí výjimka pro non-stop rybaření.

 

Špatné zkušenosti s 24hodinovým rybolovem

Ne všechny lokality, na kterých non-stop rybaření probíhá, si tenhle režim chválí. Například na začátku roku 2022 jsme psali o tom, že rybáři na Karvinsku nebudou žádat o další výjimku pro 24hodinový rybolov. Důvod? Podle rybářů se na revíru objevilo třeba velké množství nepořádku.

„Na revíru Větrov skončila dvouletá výjimka z denní doby lovu za účelem odlovu sumců. I letos (v roce 2021, pozn. redakce) bylo na tomto revíru uloveno množství trofejních ryb, ale další lov 24 hodin už neplánujeme z důvodů stížnosti na chování některých rybářů a nepořádek kolem vody,“ uvedl předseda karvinských rybářů Roman Martinek.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

7 KOMENTÁŘE

  1. Tak to uděláte dobře. Je třeba kolektivních trestů. A potrestat tak i slušné rybáře. Místo kontrol a tvrdých trestů pro dobytek co dělá u vody bordel to zakažte všem. Je to bez práce.

  2. Moravskoslezský kraj – nejdražší povolenky a nikde se nevysazuji ryby. Jsem zvědavý kolik bude stát povolenka příští rok.

  3. Na Karvinsku dělají přes prázdniny největší nepořádek Poláci.Rybářům vemou papíry a na lufťáky z PL se kašle.

  4. Ani ty kontroly nestojí za nic. Když musíte poučovat rybářskou stráž. A ta se přizná že se neseznamila s rok starou úpravou řadu. Nás to neomlouvá, u ryb. str. je to smutné. Tento pracovník spadá pod Chrudim.

  5. Tyhle hrdinské kecy mám nejradši.Více kontrol, větší postihy atd. všechno se svádí na PL a UK občany.V první řadě by každý měl začít sám od sebe.Jako člen RS vím svoje.Nakonec to skončí tím že největší dobytek je v první řadě český člověk.Upřímně mě to vůbec nepřekvapuje.Zakázal bych nonstop rybolov všude a bez výjímky.Důvod je prostý, nedostatek členů RS a chování rybářů.Nezasloužíme si nic jiného.To je prostě fakt….

    • Tak to se plete. Byl jsem minulý týden na Nechranické přehradě a to co tam soudruzi s UK předváděli se mně chtělo zvracet. Veškeré ulovené ryby vláčeli po zemi a nosily do auta. Když jsem telefonicky upozornil vaše kolegy RS bylo mně odpovězeno že s tím nic neudělají a PČR jim v tom nechce pomáhat. Tak jsem se sebral a odjel 100km domů abych náhodou ještě nedostal přes držku od UK. Byli dost posilněný vodkou. Slušný rybář aby se dnes bál chodit k vodě.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -