DomůNovinkyPolicie vyšetřuje zabití 2metrového sumce. V zakrvácené tlamě měl dráty a lano

Policie vyšetřuje zabití 2metrového sumce. V zakrvácené tlamě měl dráty a lano

- Reklama -

Německá policie z Duisburgu vyšetřuje zabití kapitálního sumce. Velkou rybu chytil rybář v Rýnu, který si všiml, že sumcovi z tlamy visí dráty a lano. Sumec na následky vážného zranění uhynul. 

Ilustrační foto: Policie Duisburg

O vyšetřování informovala duisburgská policie. Ta uvedla, že 34letý rybář chytil v Neuss-Grimlinghausenu v řece Rýn kapitálního sumce. Nádherná ryba měřila 2 metry, ale namísto radosti čekalo úspěšného rybáře nemilé překvapení.

 

Sumec měl vážné poranění, kterému podlehl

Když úspěšný rybář vytáhl sumce z vody, tak si všiml krvavého poranění. Krev vytékala ze sumcovy tlamy, do které neznámý pachatel prostrčil tři dráty a lano. Policie se domnívá, že lano sloužilo k tomu, aby předešlý lovec sumce přivázal ke břehu.

Tento podobný postup sumcaři praktikují například při nočním ulovení, kdy chtějí zdolaného sumce vyfotit za bílého dne. Někteří sumcaři ale neprovlékají vytvořenou ranou v sumcově tlamě, ale s pomocí lana za skřele.

Zpátky k německému sumci: Policie uvedla, že se sumci očividně povedlo uvolnit lano. Takže se ryba dostala zase na vlnou vodu. Následně tohoto sumce ulovil druhý rybář, který vše nahlásil policistům, a také úředníky. Kapitální sumec ale nakonec uhynul…

 

Policie bere celou záležitost vážně

Někteří rybáři by nad celou situací možná jen mávli rukou, ovšem němečtí policisté z Duisburgu berou celou záležitost velmi vážně. Policisté celý případ vyšetřují jako porušení zákona o ochraně zvířat, a aktuálně hledá svědky, kteří byli 6. června na daném místě u řeky Rýn. To, jaký trest zatím neznámému pachateli hrozí, německá policie neuvedla.

Tvrdé tresty za týrání ryb nejsou v Evropě úplnou výjimkou. Například v Polsku byli v červnu 2021 potrestání 3 lidé za nešetrné zacházení s kapry. Prodejci je prodávali v bednách bez vody a balili je do suchých igelitů. Soud zmíněnou trojici potrestal podmínkami od 3 do 5 měsíců s odkladem na 2 roky. O tématu týrání ryb jsme psali v tomto článku.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -