DomůNovinkyTakového amura jste ještě neviděli: rybář lapl oranžovou rybu o váze 11...

Takového amura jste ještě neviděli: rybář lapl oranžovou rybu o váze 11 kilo

- Reklama -

Na rybaření je krásné to, že i když si myslíte, že revír znáte, nikdy pořádně nevíte, co se pod hladinou skrývá. Někdy se sice ryby ukazují samy, ale jak se říká: rybu, kterou vidíš, nechytíš.

Své o tom ví i Julian Cundiff, který při nedávné výpravě ulovil rybu, o které ani nevěděl, že v revíru plave, až do chvíle, než se mu sama připlavala ukázat. V tu chvíli chtěl právě tuto rybu dostat na háček!

 

Co je to na hladině za zvláštní rybu?

Zlatý kapr je poměrně běžnou záležitostí, ale zlatý amur?  To už je opravdu pořádně unikátní ryba. Při lovu na jednom anglickém revíru se Julianovi podařilo na tuto neobyčejnou rybu narazit.

 

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Příspěvek sdílený Julian Cundiff (@julescundiff1)

Přestože je tato ryba díky nápadnému vzhledu občas k vidění, do rukou rybářů se dostane jen zřídka. „Poté, co mi spadly dvě ryby po sobě, jsem musel změnit svou montáž a na háček jsem nastražil boilies s příchutí krevety,“ řekl Julian.

„Zanedlouho jsem si všiml, že se v této oblasti vyskytuje nějak výrazně zbarvený amur, kterého jsem tady nikdy předtím osobně neviděl,“ pokračoval ve vyprávění rybář. Julian tak nelenil a znovu upravil svou montáž. Na háček pak dal přírodní nástrahu.

 

Zlatá rybka sice nesplnila 3 přání, ale udělala obrovskou radost

Netrvalo dlouho a úpravy se Julianovi osvědčily, protože při svém třetím záběru zasekl pěknou rybu. „Poté, co jsem montáž znovu nahodil s novou nástrahou, přišel záběr během několika minut. Voda se nad místem vzedmula. Byl to úžasný moment,“ popsal rybář.

„Netrvalo dlouho, než jsem si uvědomil, co jsem zasekl. Byla to ta jasně oranžová ryba, kterou jsem viděl u hladiny,“ vylíčil lovec úžasný moment. Po urputném boji Julian „přivítal“ v podběráku překrásně oranžového amura, který byl zbarvený jako zlatá rybka.

A co víc? Tato krásná a velmi raritní ryba vážila přes 11 kilogramů (25 liber), což je na amura skutečně hodně slušná váha- „To bude fotka do alba,“ uzavřel s nadšením šťastný přemožitel „zlaté rybky“.

 

Strakatý kapr starý desítky let

Když je řeč o neobvyklých rybářských úlovcích, pak určitě stojí za zmínku strakatý koi kapr ze St. John’s Lake. Při váze skoro 10 kilogramů (22 liber) to byla ta nejpamátnější ryba, kterou daný rybář chytil.

Po sdělení informací od společnosti Linear Fisheries, která rybářskou lokalitu s koi kaprem vlastní, vyšlo najevo, že tento bílo-černý koi je jedním z nejstarších obyvatel rybníka. Ve vodě plave nejméně 35 až 40 let. Ryba pobývala v jezeře ještě předtím, než lokalitu společnost odkoupila!

Zdroj: AnglingTimes, ilustrační foto: InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

5 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -