DomůNovinkyTeď se můžou „internetoví hrdinové“ ukázat! Výbory mají problém s naplněním kandidátek

Teď se můžou „internetoví hrdinové“ ukázat! Výbory mají problém s naplněním kandidátek

- Reklama -

Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko po setkání se zástupci místních organizací vydal hodně zajímavá data. Z nich vyplývá, že velká část místních organizací bude mít velký problém sestavit kandidátku do voleb výboru. Tento problém trápí skoro 70 procent dotázaných místních organizací. Vypadá to, že se ukazuje, že hromada rybářů má „plnou nůši“ řešení pouze v internetových diskusích, realita ale vypadá jinak…

Graf: Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko, Ilustrační foto: InRybar.cz

Ten jev je zřejmý pří návštěvě nejedné diskuse na internetu. Když se člověk do tohoto prostředí podívá, pak vidí, že hromada rybářů má řešení, jak vyřešit některý z problémů. Ovšem! Toto se týká především virtuálního prostředí, protože realita je jiná. Když totiž třeba místní organizace v Moravskoslezském územním svazu chtějí sestavit kandidátku do výboru, pak mají ve většině případů problém…

„Naprostá většina zástupců místních organizací se shodla na tom, že obecně klesá zájem jejich členů o dění v jejich místních organizacích. To se projevuje nejen v tom, že v příštím roce bude problém sestavit kandidátku do voleb výboru, ale také tím, že i nadále neustále klesá účast řadových členů na členských schůzích,“ uvedli moravskoslezští rybáři.

 

Příklad z praxe: Existuje ještě „spolkový život“?

To, že rybáři stále nechápou, že rybářské problémy se mají řešit například na členských schůzích, a ne v internetových diskusích, jde vidět na některých z příkladů. Například Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko uvedlo, že na příborskou členskou schůzi došlo z několika set členů pouhé dvě desítky rybářů…

„Například v místní organizaci Příbor, která má kolem šesti set členů, tak na členskou schůzi se dostaví přibližně dvacet řadových členů. Zde se nabízí otázka, zda se jedná ještě o členy spolku nebo klienty spolku, jejichž hlavním zájmem je co nejrychleji získat povolenku a mít co nejvíce ryb v revírech. Dalším nešvarem v některých místních organizacích jsou verbální útoky některých řadových členů vůči členům výboru,“ ukazuje na příklad Moravskoslezský územní svaz.

Rybáři, kteří opravdu chtějí změnit některé věci, mají teď velkou šanci. Stačí prostě „zvednout zadek“ a jít se pokusit danou situaci změnit! Zvednou tak hozenou rukavici někteří internetoví hrdinové, kteří mají spoustu zajímavých nápadů v rybářských diskusích?

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

4 KOMENTÁŘE

  1. Svatá pravda. Rýpat a kritizovat všechny a všechno, na to máme ve Svazu specialistů nespočetně. Tím ale také u většiny z nich veškerá aktivita končí. A to nejen na Moravě ale napříč celým Svazem. Najít někoho nového ochotného zapojit se do práce je problém.

  2. Mám na vše zcela jiný pohled. Svaz si tohle vychoval sám.Po revoluci padlo základní pravidlo,nemusí se člen účastnit členské schůze a nemusí na brigádu,hlavně vše zaplatit a o nic se nestarat a teď pláčou,že se nikdo nezajímá o dění v MO? Osobně znám lidi,kteří se starali a zajímali o dění ve svých MO a to dokonce i cestou přes US,který vydal tuhle zprávu,ale byli moc nepohodlní,tak je raději odstranili nebo jim funkcionáři z MO znepříjemňovali život tak,že ti lidé raději přešli k jiným MO.Problémem je,že ti co tedy odchází z výborů asi ví proč a nově příchozím je hned naznačeno,kde je jejich místo a na nějaké novinky není nikdo zvědavý,takže proč by tam asi následně kandidovali? Celý článek je jak zrcadlo dnešního stavu ČRS. US,který takovou zprávu vydal by se měl zamyslet sám nad sebou,i tam je vše taky obestřeno mlhou a tajemstvím. Nechápu,proč US tuto zprávu vydal,když právě US vůbec nezajímá dění v MO. Až když v MO nastane problém,tak si jde US rychle poplakat do zpravodaje nebo do jiných médií? A tady ještě s takovým titulkem? Věřím,že těch nespokojených je většina,jen to nedokáží říct na plno ať už na sítích nebo na schůzích,kde raději se svým názorem ani nejdou,aby se vyhnuli případnému postihu. Takže plakat nad vlastním hrobem se US povedlo………

    • Souhlasím s vámi jen někteří se tam navíc drží zuby nehty. Ale na druhou stranu i ta účast na schůzi je tristní. Přijdou jen jejich kamarádi a ty je zvolí. A hlavně v podstatě když tam nikdo jiný není tak to jinak dopadnout nemůže.

    • Výmluvy a zase výmluvy. MO si nic nevychovala, ale naopak. Rybáři vždy čekají co se bude dít a teprve pak začnou dělat chytráky jak je vše špatně. Když mají možnost řešení které MO navrhuje zvrátit nebo upravit tak sedí doma. Jsou to pokrytci a internet hrdinové. Vše co jste popsal jsou ublížené bláboly rybáře, který místo řešení raději zvolil klapky na uších.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -