DomůNovinkyTeprve 11letý kluk chytil tuňáka přes 100 kilo váhy. Bojoval s ním...

Teprve 11letý kluk chytil tuňáka přes 100 kilo váhy. Bojoval s ním hodinu

- Reklama -

Obrovský zážitek prožil 11letý rybář Jakim Azzopardi na jihu Austrálie. Mladému rybářovi se totiž povedlo dostat na háček velkého tuňáka, který vážil přes 100 kilogramů váhy. S rybou bojoval hodinu. 

Někteří rybáři čekají na slušný úlovek dlouhé roky, někteří se pak nedočkají vůbec. A pak jsou tady šťastlivci, kteří nádhernou rybu chytí hned na „začátku rybářského života“. Tak jako 11letý Jakilm Azzopardi, který se vydal na ryby s jeho tátou Matthewem a kamarádem Phillipem.

 

S tuňákem bojoval hodinu

Parta rybářů se vydala na ryby u mysu Cape Otway, který leží na jihu Austrálie nedaleko města Melbourne. Rybáři vyrazili rybařit v 8:30 ráno, přičemž velmi brzo narazili na ryby. A pak to přišlo, mladému rybářovi Jakimovi zabral parádní tuňák!

Nastal tvrdý souboj, který byl jen mezi velkou rybou a mladým rybářem. „Jakim bojoval s rybou zcela sám od začátku do konce po dobu jedné hodiny, než položil rybu na palubu. Nikdy předtím nebyl v rybářském postroji a bylo působivé to sledovat,“ citoval kamaráda Phillipa magazín filedandstream.com.

Nakonec pro mladého rybáře všechno dobře dopadlo, protože se mu povedlo dostat na loď obrovského tuňáka o váze 116,5 kilogramů (257 liber). „Tuňák byl větší než já. Byl tak vysoký! Ještě teď mělo bolí ruce,“ řekl mladý rybář australskému zpravodajskému kanálu 9News.

 

Některé souboje trvají dlouhé hodiny

Tuňáků je vícero druhů, kdy některé ryby dosahují opravdu magických rozměrů. Rybáři se tak mohou setkat se skutečnými „mořskými monstry“. A v takovou chvíli se pak rybářské souboje mohou protáhnout na dlouhé hodiny.

Příkladem je například úlovek Devina Sarverta, kterému se povedlo v Mexickém zálivu „zapřáhnout“ obrovského tuňáka o váze přes 370 kilogramů. V tu chvíli začal souboj, na který rybář asi do konce života nezapomene. Proč? Rybářský souboj se totiž protáhl na neskutečných 5 hodin!

Přitom tohle nebyl největší tuňák, který by rybářský svět spatřil. Například parta rybářů u Anglie dokázala ulovit tuňáka, který vážil přes 500 kilogramů. Rybář na tento úlovek dokonce nestačil ani metr, tak obrovský tento ulovený tuňák byl!

„Zíral jsem v úžasu na jeho kolosální hlavu, čas se zdál zpomalený, svět jako by se zastavil v tichu,“ popsal tehdy nezapomenutelné setkání s obrovskou rybou rybářský průvodce.

Zdroj: fieldandstream.com a 9News, ilustrační foto: InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -