DomůNovinkyTeprve 12letý kluk chytil obřího kapra: takového většina rybářů nechytí

Teprve 12letý kluk chytil obřího kapra: takového většina rybářů nechytí

- Reklama -

Někteří rybáři se snaží celý život dosáhnout úspěchu v podobě kapitálního kapra. Rybařina je ale krutá v tom, že mnoho rybářů takovou rybu nikdy nechytí. Někteří ale mají rybářské štěstí už v mládí.

Tak jako teprve 12letý Mitchell Kollenburg. Tomu se povedlo v Nizozemsku ulovit obrovského kapra, který by byl vysněným úlovkem i pro nejednoho „dospěláka“. Ryba totiž překonala „magickou váhovou hranici“. O úlovku informoval renomovaný nizozemský magazín pro rybáře KWO.nl.

 

Mladý rybář chytil obrovského kapra

Rybář Mitchell Kollenburg chytal na nespecifikované rybářské lokalitě v Nizozemsku. A právě při jeho jedné z výprav se na něj usmálo štěstí. Mladému rybářovi totiž zabral životní kapr! Celé zdolávání ryby nakonec dopadlo na výbornou, takže mladému rybářovi se povedlo dostat majestátní úlovek do podběráku.

Až na břehu si pak mohl v celé kráse ulovenou rybu prohlédnout. Wau, to byl ale Pan KAPR! Mladému rybářovi pak jistojistě udělalo radost, že jeho dosavadní životní úlovek překonal magickou hranici 20 kilogramů. Takovou váhu nepřekoná většina rybářů, kteří chodí na ryby. Perfektní práce!

Nám osobně se pak na to všem nejvíce líbí ta výsledná fotografie. Ten moment, kdy mladý rybář drží obrovského kapra ve skvělé kondici, to je prostě nádhera! Všimněte si na uloveném kaprovi, že na něm není jediná vada – nikde žádný škrábanec, žádné poranění.

A ta stavba těla! Tohle je nefalšovaný nizozemský „buldozer“. Pomyslnou třešničkou na dortu je pak úžasné zbarvení kapřího velikána. Prostě paráda! I my Mitchellovi na dálku posíláme srdečnou gratulaci…

 

Mladí rybáři chytli i dvakrát těžší ryby

To, že lov těch skutečně největších kaprů je jen výsadou ostřílených kaprařů, už dávno neplatí. V minulosti podobně staří lovci chytili ještě větší kapry. Gigantické úlovky mladí rybáři chytili rovněž v zahraničí, konkrétně ve Francii a Maďarsku.

Gigantického šupináče ulovil například Callum Pettit z Velké Británie, kterému v době ulovení kapra bylo pouhých 11 let. A právě tento mladý rybář se vydal na ryby se svým otcem na jednu francouzskou vodu nedaleko Remeše. To ještě dvojice rybářů asi netušila, že právě tahle výprava bude pro britského mladíka tak úspěšná.

Mladému rybářovi totiž ráno zabral obrovský kapr. Zdolávání velké ryby se protáhlo na 20 minut, kdy se nakonec rybářské naději Callumovi povedlo dostat šupinatého giganta do podběráku. Výsledná váha? Neuvěřitelných 43,83 kilogramů! Tato ryba tak drží „juniorský rekord kapra“.

Nejtěžšího lysce, kterého přelstil „rybářský junior“, se pak povedlo chytit Nizozemci Gilinovi van Gestelovi v Maďarsku. Ten se pro změnu vydal za kapry se svým otcem do Maďarska na známou soukromou lokalitu Euro-Aqua, která je obrovskými rybami dobře známá.

Rybáři zrovna byli na jezeře ve chvíli, kdy panoval úplněk. A právě tento magický čas byl pro mladého Nizozemce osudový. I tento mladý rybář prokázal při zdolávání obrovského kapra velký rybářský talent, takže nakonec úspěšně vytáhl monstrózního lysce o váze 43,66 kilogramů!

Zdroj: KWO.nl, ilustrační foto: InRybar.cz 

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -