DomůAkční nabídkaNástrahy na amury z kukuřice a rostlin: Tyhle pochoutky „stříbrná torpéda“ milují

Nástrahy na amury z kukuřice a rostlin: Tyhle pochoutky „stříbrná torpéda“ milují

- Reklama -

Lov amurů je oblíbenou rybolovnou disciplínou. A ono se není čemu divit! Tyhle ryby dokážou při zdolávání v rybářovi zažehnout nefalšovanou rybářskou euforii. No ano! Na co amury vlastně chytat?

Ilustrační foto: LK Baits

Amuři jsou neuvěřitelní bojovníci, kteří dost dopodrobna prověří jednak kvalitu rybářského vybavení, ale také rybářovy schopnosti. Proto se na amury každé léto vydává celá řada rybářů. O těchto rybách se moc dobře ví, že milují jednak nástrahy z kukuřice, anebo třeba z rostlin. Pojďme si nějaké zajímavé nástrahy na amury ukázat blíže…

Láska amurů k rostlinám je moc dobře známá. Však taky se u vody kolikrát můžeme setkat s tím, kdy se u břehu začne třást rákos. To se pasou amuři!  Ano! Tihle vodní „býci“ nenechají vodní vegetaci bez povšimnutí. Ovšem tyhle ryby skvěle reagují i na další potravu – třeba na ovoce nebo krmení z kukuřice. Tohle všechno amuři doslova milují!

Pokud se rozhodneme tyto nádherné ryby chytat, pak je důležité myslet na to, že je zapotřebí mít po ruce dostatek množství krmení – amuři toho sežerou fakt hodně! Takže je vhodné hledat něco, co je cenově dostupné. Co vyzkoušet třeba tyto kukuřičné pelety, anebo amurové pelety s rostlinami?

 

Levné kukuřičné pelety Corn Pellets

Perfektní kukuřičné pelety na amury, které obsahují to nejlepší z kukuřice! Obrovskou výhodou těchto pelet je to, že se vyrábí s pomocí studeného výrobního procesu. V čem je to tak zásadní?

Díky této výrobě nedochází k poškození kukuřice, která se využívá při výrobě těchto kukuřičných pelet. Ne! Pelety tak nadále obsahují ty nejlepší látky, což se například u vysušených pelet říct nedá. Pelety na amury z kukuřice seženete na e-shopu LK Baits

To, že tyto amurové pelety z kukuřice jsou vyráběny jinak, prozrazuje i jejich „podoba“. Když je rybář vezme do ruky, tak si všimne, že nejsou vysušené na kámen. Ano! Pelety Corn Pellets jsou sice tvrdé, ale jejich povrch je takový „zvláštní“. Díky tomu kukuřice ve vodě velice dobře vypouští atraktivní pachovou stopu, ale také drobné částečky. Fakt paráda!

Kukuřičné pelety se vyrábí v celé řadě průměrů. Rybáři si mohou vybrat průměry o velikosti 4 mm, 8 mm, 12 mm nebo 20 mm. Z našeho pohledu jsou pro lov amurů nejideálnější velké pelety. Hodně rybářů tyto pelety používá čistě ke krmení, ovšem jsou skvělé i pro klasický lov! Stačí je „nabít“ pod háček s pomocí zarážky na pelety.

Velkou zbraní těchto kukuřičných pelet je i jejich nádherná vůně. Jedná se o unikátní sladkou vůni, která ve vodě dokáže vytvořit silnou pachovou stopu. Na letní lov amurů naprosto ideální! Kromě krásné vůně mají tyto pelety z kukuřice i výrazně žlutou barvu, takže jdou krásně vidět i na hodně zarostlém nebo zaneseném terénu.

Zásadní výhodou těchto pelet oproti klasické kukuřici je to, že podstatně déle odolají nájezdům bílé ryby, která při letním rybaření je velmi aktivní. Takže pelety „počkají“ na amury. Samozřejmě, klasická kukuřice, kterou uvaříme, se i rychle kazí, což u pelet nehrozí. Těchto výhod je opravdu celá řada! A tou největší je nízká cena těchto pelet z kukuřice, které velmi chutnají právě amurům. Kukuřičné pelety na amury jsou k dostání na e-shopu LK Baits

 

Amurové pelety s rostlinami Special Pellets

Amuři fakt milují i rostliny! A proto není na škodu vyzkoušet i amurové pelety s obsahem rostlin, které mají naprosto geniální odér a krásně zelenou barvu. Tohle je na amury TOP!

Tyto zelené pelety na amury obsahují například spirulinu (sinice), chlorelu (řasa), lipové květy, vojtěšku a vybraný druh koření. Výsledkem je rostlinná „bomba“ na amury! Pelety na amury plné rostlin najdete na e-shopu LK Baits

I tyto pelety jsou k dostání v atraktivních průměrech 12 nebo 20 mm, takže rybář s jejich pomocí je schopný vytvořit atraktivní „koberec“. Pokud budeme rybařit v blízkosti vodních rostlin, není zapotřebí krmit v tak velkém množství, protože se amuři v těchto místech vyskytují sami od sebe. Na vodách, kde je vodní vegetace minimum, jsou pak tyto rostlinné pelety na amury velkým hitem!

Z našeho pohledu je velmi rozumné tyto rostlinné pelety na amury kombinovat právě s kukuřičnými peletami výše. Díky tomu tak vznikne mix pelet ze surovin, které amuři milují. Ano! Spojením pelet z vybraných rostlin a pelet z kukuřice rozhodně nic nezkazíme! Právě že naopak!

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -