DomůAkční nabídkaTrik na amury a kapry v létě: Plovoucí krmítko pro chytání těsně...

Trik na amury a kapry v létě: Plovoucí krmítko pro chytání těsně pod hladinou

- Reklama -

Pokud se ryby drží ve vrchních patrech vodního sloupce, pak jsou mimo dosah montáží na dně. Takže rybáři v létě častokrát končí úplně bez záběru. Co s tím? Vyzkoušejte vychytávku od značky MATRIX.

Ilustrační foto: PARYS

Lov kaprů a amurů v horké letní vodě může být pořádně komplikovaný. Právě ostré sluneční paprsky a vysoká teplota vody žene ryby směrem k hladině. Proto tady musíme mít i naši nástrahu, kterou dostaneme pod hladinu s pomocí jednoduché vychytávky. O co jde? O nadupaná plovoucí krmítka!

Tu situaci zná asi každý rybář: Horké letní paprsky se opírají o klidnou hladinu, pod kterou jdou vidět obrysy odpočívajících ryb. Jelikož pod hladinou je několikametrová hloubka, tak naše montáže na položenou leží kdesi hluboko. Tohle nemá šanci na úspěch! Zajímavou možností může být třeba mlaskačka, kdy chytáme kapry a amury z hladiny. Jenže! Co když jsou ryby daleko?

VIDEO: Jak fungují plovoucí krmítka od anglické značky MATRIX? 

Nic se neděje! Máme pro vás tip! Do horkých letních dní je možné použít osvědčenou montáž s plovoucím krmítkem na kapry a amury. Právě tato montáž na kapry na léto nám dovoluje chytat ryby i ve vyšších partiích vodního sloupce, a to i daleko od břehu. Jak vlastně plovoucí krmítka fungují?

Princip je absolutně jednoduchý! Jde o to, že plovoucí krmítko neklesne na dno, ale bude díky plováku na hladině. Z krmítka se tak začne uvolňovat jemné krmení, které vytvoří hustý sloupec, ve kterém bude i naše nástraha. Rázem jsme tak na dostřel kaprům a amurům, kteří se v létě drží ve vyšších partiích vodního sloupce. Paráda!

Na plovoucích krmítkách je nejkrásnější to, že fungují jako klasický splávek. Ve chvíli tedy, kdy ryba zabere, tak se začne pohybovat výrazně zbarvená špička splávku. Věřte nám, většího adrenalinu v rybařině není! Tenhle letní lov kaprů a amurů je protkaný neuvěřitelným vzrušením, které tohle „klasické“ rybaření přináší. Nádhera! Jaká plovoucí krmítka jsou k dostání?

 

Plovoucí krmítko MATRIX Micro Bagging Wagglers

Tohle je první typ plovoucího krmítka, které svým tvarem připomíná klasický anglický splávek. Tělo splávku je podlouhlé a na jeho konci se nachází malé krmítko, na které se připevňuje krmení. Tento typ plovoucích krmítek se vyrábí v lehčích provedeních, rybáři si je mohou vybrat v gramáží 8 nebo 10 gramů. I proto jsou tato plovoucí krmítka velmi vhodná při chytání s jemným feederovým nebo plavačkovým prutem! Plovoucí krmítko MATRIX je dostupné na e-shopu PARYS.

Tělo splávku se vytvořeno z průhledného materiálu, takže ani zkušený a opatrný kapr nebo amur nerozpozná zradu. Na konci splávku je pak velmi výrazná špička, díky čemuž jde splávek vidět i ve větší vzdálenosti, anebo ve chvíli, kdy se na hladině prohání vlnky. Super!

 

Plovoucí krmítko MATRIX Impact Bagging Waggler Small

Poněkud „baculatější příbuzný“ výše představených plovoucích krmítek. Toto menší plovoucí krmítko od anglické značky MATRIX je vhodné pro chytání ryb ve větší vzdálenosti, kdy díky aerodynamickému tvaru letí podstatně dále! Tohle je perfektní pomůcka na ty vody, na kterých se amuři a kapři v létě drží dále od břehu. Jiný typ plovoucího krmítka MATRIX je k dostání na e-shopu PARYS.

To, že toto plovoucí krmítko MATRIX je vhodnější pro chytání kaprů a amurů dále od břehu, prozrazuje i výrazné zakončení plovoucího krmítka. Výrazně zbarvená kulička je skvěle viditelná i z velké dálky, takže rybáři neunikne jediný záběr. Paráda!

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -