DomůNovinkyVýbuchy u Orlíku! Požár zdevastoval 11 karavanů a auta ve známém kempu

Výbuchy u Orlíku! Požár zdevastoval 11 karavanů a auta ve známém kempu

- Reklama -

Plné ruce práce měli hasiči ve známém kempu Radava u Orlíku. Právě tady začaly v pondělí 12. července po 22. hodině hořet karavany. Požár podle některých svědků pak doprovázely i výbuchy. Rozsáhlý oheň nakonec zdevastoval 11 karavanů, obytné vozidlo a osobní automobil. Oheň zpustošil i nedaleký les. Po několika hodinách se povedlo oheň dostat pod kontrolu…

Foto: HZS Jihočeského kraje

Na místě kvůli rozsáhlému požáru zasahovalo 10 cisteren, kdy hasiči vyhlásili 3. stupeň požárního poplachu. „Vzhledem k počtu zasahujících jednotek byl operačním střediskem v 22:31 hodin vyhlášen 2. stupeň požárního poplachu a následně v 0:59 hodin 3. stupeň. Celkem na požářišti zasahovalo deset cisteren a čtyři dopravní automobily,“ uvedli jihočeští hasiči.

Podle prozatímních informací to vypadá, že oheň nejprve začal „jen“ v okolí 3 karavanů. Jenže! Požár se začal hodně rychle šířit a nakonec zasáhl 11 karavanů, obytný vůz a také osobní automobil. Oheň také zdevastoval desítky metrů okolního lesa.

„Podle původního ohlášení na tísňovou linku hořely tři obytné karavany. Požár se ale rychle rozšířil na další obytné vozy a také blízký les. Hasiči nakonec likvidovali požár 11 karavanů, jednoho obytného vozu značky Avia a osobního auta značky Škoda Yeti. Požár zasáhnul les na ploše přibližně 70 x 70 metrů,“ doplnili hasiči z Jihočeského kraje.

 

Co způsobilo požár?

Boj s rozsáhlým požárem trval několik hodin. Nakonec se ale hasičům povedlo dostat požár pod kontrolu. Nakonec tak mohli odvolat i oba stupně požárního poplachu. Zasažené místo pak do ranních hodin hlídali dobrovolní hasiči.

„Zasahujícím jednotkám se podařilo požár dostat pod kontrolu krátce před půl dvanáctou večerní. Oba stupně požárního poplachu byly odvolány v 1:09 hodin. Úplnou likvidaci požáru velitel zásahu nahlásil v 3:21 hodin. Poté jednotky z místa požáru postupně odjížděly, na místě pro monitoring požářiště zůstala pouze jednotka SDH obce Kostelec nad Vltavou, a to do půl šesté ranní,“ popisují jihočeští hasiči.  

Podle prvotních šetření se nakonec naštěstí ukázalo, že v karavanech nikdo nezůstal. Policie nyní s hasičským vyšetřovatelem zjišťují, co bylo příčinou požáru. „V karavanech nebyly žádné osoby, nemáme hlášené žádné zranění. Co bylo příčinou vzniku požáru, šetří vyšetřovatel HZS společně s Policií ČR. Výše škody zatím není známa,“ ukončují hasiči Jihočeského kraje.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -