DomůNovinkyPrase roku? Někdo zaparkoval auto do řeky! Rybáři přivolali hasiče

Prase roku? Někdo zaparkoval auto do řeky! Rybáři přivolali hasiče

- Reklama -

Dost nepochopitelný nápad dostal neznámý člověk na řece Svatavě v Oloví. Kdosi totiž do řeky Svatavy zaparkoval vozidlo, které spíše ale už připomínalo vrak. Tak jako tak! Pravděpodobnost, že z automobilu cosi vyteče, nebyla malá. Proto se rybáři rozhodli přivolat na místo hasiče.  

Foto: Parmičky Sokolov

Na případ upozornili rybáři z rybářského kroužku Parmičky Sokolov. Právě na stránce na facebooku tohoto kroužku se objevily fotografie, na kterých je zachycen zaparkovaný automobil přímo v řece. Tenhle „výtečný“ nápad se ale rybářům vůbec nezamlouval, a proto přivolali hasiče.

„Žádáme idi.ta obecného, který si ve Svatavce v Oloví takto zaparkoval auto, aby si šel laskavě přeparkovat. Pro jistou mu byla na pomoc poslána hlídka a hasiči, tento vrak jistě zanechá ve vodě opět nesmazatelnou stopu. Děkují mu rybáři, co se o vodu starají. Už nás to fakt nebaví,“ uvedli rybáři z Parmičky Sokolov.

Z fotografií je patrné, že voda se bohužel mohla dostat i tam, kde jsou provozní kapaliny. A vzhledem k tomu, že automobil připomínal spíše vrak, tak existovalo i to riziko, že z nějaké poškozené části mohla nějaká nebezpečná látka přímo vytékat do řeky. Je na místě poděkovat rybářům, že tenhle nepochopitelný incident řešili…

 

Úhyn na řece Svatavě

Řeka Svatava si v poslední letech prošla nelehkým obdobím. Například v roce 2018 ve Svatavě v Kraslicích uhynuly stovky ryb po úniku látky. „Mrtvé ryby jsme nalezli v úseku od centra města až po předměstí Kraslic. To jsou téměř dva kilometry! Za víkend jsme nasbírali přesně 311 uhynulých ryb. Nejčastěji šlo o pstruhy a lipany,“ řekl tehdy Deníku kraslický porybný Vojtěch Chvlina.

PŘIPOMÍNÁME: Stovky mrtvých pstruhů a lipanů na Svatavě!

Další rybářská tragédie na Svatavě se odehrála například na podzim roku 2019, kdy pod vodní elektrárnou uhynulo přes 100 kilo ryb. Mezi nimi byly i chráněné druhy. Na masivní úhyn (i chráněných) ryb upozornili právě rybáři z kroužku Parmičky Sokolov. 

PŘIPOMÍNÁME: Na Svatavě pod vodní elektrárnou uhynulo 150 kilo ryb! 

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -