DomůNovinkyRybářka překonala mnohé muže: pravděpodobně stanovila nový rekord kapra

Rybářka překonala mnohé muže: pravděpodobně stanovila nový rekord kapra

- Reklama -

Fotografií obrovských ryb v náručí žen stále přibývá. Nyní si však rybářka Naomi Turnerová vyšlápla dokonce na státní rekord. Její nové osobní maximum se však nerodilo snadno.

Naomi prožívala na rybářské lokalitě Holme Fen Fishery poměrně krušné chvíle, pak ale změnila taktiku, a to vedlo k ulovení největšího „rybího obyvatele“ této vody – ikonického lysce Pashleyho.

 

Na mělčině na velké kapry čekala marně

„Vzhledem k tomu, že se během mé výpravy mělo trochu oteplit, rozhodla jsem vsadit na to, že se ryby objeví v mělčí vodě a já tam na ně budu připravená,“ svěřila se Naomi. To se ovšem přepočítala! Kapři se totiž za dva dny na mělčině vůbec neukázali.

„Měla jsem za sebou 48 hodin lovu. Zbývala mi jedna noc, potřebovala jsem udělat změnu,“ popsala své zásadní rozhodnutí. Kaprům se na konci jižního břehu v hlubší vodě i přes oteplení stále líbilo, tak si rychle sbalila věci a vydala se na obchůzku.

Po příchodu na nové místo na zhruba 11hektarové vodě Naomi zpozorovala, že je zde dost ryb, a rozhodla se, že nahodí právě zde. „Nalevo ode mě byl malý ostrůvek obklopený travinami, to místo vypadalo skvěle! Už jsem doufala, že se nějaký kapr tady ukáže,“ přemítá rybářka. A ukázal!

Pruty byly ve vodě sotva pár hodin, když levý prut signalizoval velmi pomalý záběr. „Jakmile jsem zasekla a chtěla navíjet, ryba měla jiné plány a ihned to napálila do trávy okolo ostrůvku. Na chvíli tam dokonce uvízla,“ vylíčila rybářka dramatický moment.

 

Kapr stanovil nový britský rekord

Naomi musela využít svých zkušeností, aby vytáhla kapra zpět z trávy. „Pomalým a vytrvalým tahem a trochou trpělivosti jsem se brzy dostala zpět do přímého kontaktu a bylo znát, že ryba v hluboké vodě plně využívá své váhy,“ dodala rybářka Naomi.

„Věděla jsem, že to bude velká ryba, ale chvíle euforie a naprostého vzrušení propukla, až když jsem měla rybu v podběráku,“ oddychla si. Rybu ihned poznala.

Jednalo se o ikonického bájného obyvatele tohoto revíru – lysce, kterému dali rybáři jméno Pashley. Tento cvalík se tak znovu podíval na břeh a jeho váha tentokrát atakovala hranici 33 kilogramů (72 lb 12 oz), což z něj pravděpodobně dělá nový britský rekord!

Šťastné rybářce v první chvíli však vůbec nedošlo, jak velkou rybu ulovila. „Po několika slzách radosti jsem si uvědomila, že se může jednat klidně i o největšího kapra v zemi, a také o největšího kapra uloveného rybářkou ve Velké Británii. Na tento den nikdy nezapomenu,“ uzavřela dechberoucí příběh Naomi.

Na oficiální uznání nového rekordu kapra ve Velké Británii si ale musí rybářka ještě chvíli počkat. To, zdali bude uznán, se rybářský svět dozví v krátké budoucnosti. V Británii byl uloven i těžší kapr, ale kvůli „nebritskému původu“ se vedou o rekordním záznamu mezi britskými rybáři spory. 

Zdroj: AnglingTimes, ilustrační foto: InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -