DomůNovinkyVězení pro dva rybáře za podvod na rybářských závodech? Hrozí jim až...

Vězení pro dva rybáře za podvod na rybářských závodech? Hrozí jim až 3 roky

- Reklama -

Dvojice rybářů, která byla na závodech přistižena při podvádění, má pořádné problémy! Závodníci byli obviněni z několika trestných činů. A pokud je soud odsoudí, pak jim hrozí pořádně tvrdý trest.

Ilustrační foto:

Nedávno jsme na magazínu InRybar.cz psali o dvou závodnících, kteří podváděli na rybářských závodech ve Spojených státech amerických. Právě ti na rybářských závodech na jezeře Erie na severovýchodě USA vycpali ryby olověnými zátěžemi, aby byly těžší.

Na tento podvod pak přišel ředitel rybářského turnaje Jason Fisher, kterému se nezdála hmotnost ryb v poměru k jejich velikosti. A zároveň byly ryby „divně vypouklé“. Když následně ulovené ryby rozřízl, našel v nich zmíněné zátěže. Teď se případ dostal do další fáze, jak informoval magazín OutdoorLife.

 

Dvojici hrozí tvrdý trest

Z celé záležitosti nemá dvojice „jen ostudu“, celý případ se dostal až k soudu. Rybáře Jacoba Runyana a Chaseho Cominskeho nyní čekají velké nepříjemnosti. Závodníci jsou obvinění hned z několika trestných činů. A pokud obžalovaní budou odsouzeni ve „všech bodech“, pak podle magazínu OutdoorLife jim hrozí vězení až na 3 roky a pokuta okolo 7500 dolarů (přibližně 187 000 korun).

VIDEO: Takto rybáři do ulovených ryb schovali olověné zátěže, aby byly těžší

Je třeba připomenout, že tento pokus o podvod by závodníkům přinesl pořádný balík peněz. Jen pro vítěze zmíněného turnaje na jezeře Erie čekala výhra v hodnotě 30 000 dolarů, což je podle aktuálního kurzu okolo 750 000 korun.

 

Rybářům byla zabavena závodní loď

Další nepříjemností pro dvojici rybářů je to, že jim úřady zabavily loď, se kterou objížděli rybářské závody. „Loď, která byla použita při rybářském turnaji, je nyní v držení úřadu ODNR na bezpečném místě,“ stojí v tiskové zprávě prokurátora okresu Cuyahoga Michaela C. O´Malleyho.

Pokud bude dvojice závodníků odsouzena, pak jim hrozí i ztráta rybářského licence na „dobu neurčitou“. „Všechny trestné činy beru velmi vážně a domnívám se, že to, co se tito dva jedinci pokusili udělat, bylo nejen nečestné, ale také trestné,“ řekl prokurátor Michael C. O´Malley.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -