DomůTrendyŠupináč o váze 45,8 kilo: Rybář chytil obrovského kapra na maďarském soukromáku

Šupináč o váze 45,8 kilo: Rybář chytil obrovského kapra na maďarském soukromáku

- Reklama -

Maďarsko je pro milovníky kaprařiny zemí zaslíbenou. Právě tady je celá řada lokalit, ve kterých plavou obrovští kapři. Jednou takovou je i jezero Euro-Aqua, kde byl zase uloven obrovský kapr.

Ilustrační foto: InRybar.cz

Tohle je fantastická zpráva, která obletěla rybářský svět. V maďarském jezeře Euro-Aqua rybář Michel Shoenmakers ulovil gigantického kapra šupináče, který vážil neskutečných 45,8 kilogramů. Podle správce jezera šlo (nepřekvapivě) o rybářův nový osobní rekord.

Při pohledu na fotografie z maďarského jezera asi není pochyb o tom, že tento kapr šupináč má opravdu gigantické rozměry. Rybář sotva drží obrovský úlovek v náruči, a na fotce jde vidět jenom jeho hlava a ruce. Tohle je prostě ryba snů!

 

Z této vody pochází světový rekord

Že je vám název Euro-Aqua povědomý? Není se co divit! Právě z této lokality totiž pochází světový rekord kapra, který vážil 51,2 kilogramů. Šlo tak o první zdokumentovaný úlovek kapra, který vážil přes 50 kilo, a který prolomil tuto dříve nepředstavitelnou hranici. O světovém rekordu kapra z Euro-Aqua jsme psali v této rybářské zprávě.

 

Euro-Aqua: Udělal by vám takový úlovek radost?

Soukromá voda Euro-Aqua leží v Maďarsku nedaleko ikonického jezera Balaton v přírodním parku Nemzeti. Na tuto soukromou rybářskou lokalitu se sjíždí kapraři z celého světa, aby se pokusili přelstít nějakého z tamních kapřích gigantů.

Vždycky ale když se o této rybářské lokalitě píše, a hlavně o nějakém tamním rekordním úlovku, tak se zrodí vášnivá rybářská diskuse o tom, jestli má trofejní úlovek z takové vody „rybářskou cenu“. Někteří rybáři totiž tuto lokalitu hanlivě označují za „akvárko“. Jak to vidíte vy? Měli byste z takového kapra z takové lokality radost?  

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -