Domů Novinky VIDEO: Rybáře vyděsilo obrovské množství ryb v potoce! Co se stalo?

VIDEO: Rybáře vyděsilo obrovské množství ryb v potoce! Co se stalo?

- Reklama -

Tak tohle je teda něco! Rybáři z Územního svazu pro Severní Moravu a Slezsko dostali hlášení, že u Heřmanického rybníku došlo k masivnímu úhynu ryb. Rybáři na nic nečekali, a okamžitě se vydali na místo, přičemž kontaktovali i hasiče a policii. Naštěstí! Při příjezdu zjistili, že ve strouze neuhynuly žádné ryby, ale že se hromadně třou karasi stříbřití. Přesto, rybáři nic nepodcenili a raději nechali zkontrolovat to, zdali v rybníce nedošlo k nějakému úkazu, který by nutil ryby hromadně „prchat“.

Redakce InRybar.cz, ilustrační foto: Moravskoslezský územní svaz

„Dne 1. května v 07:45 zvoní u předsedy územního svazu telefon. Při pohledu na displej je zřejmé, že se něco stalo. Předseda Rady ČRS Karel Mach mu sděluje, že dostal od jednoho našeho člena informaci o masívním úhynu ryb na strouze u Heřmanického rybníku. Okamžitě je informován jednatel našeho územního svazu, který na místo vysílá pracovníka sekretariátu pověřeného čistotou vod a životním prostředím. Informaci o této události dostávají i hasiči a policie ČR,“ uvedl Moravskoslezský územní svaz.

Situace se ale po nějaké době uklidnila. Rybáři, kteří přijeli na místo „činu“ totiž zjistili, že ve strouze se masivně třou karasi stříbřití. „Zhruba po hodině se situace uklidňuje, neboť šetřením je zjištěno, že do strouhy vytáhlo obrovské množství karasů stříbřitých za účelem tření. Toto množství karasů soustředěných v břehových partiích skutečně vypadá jako by šlo o úhyn,“ vysvětlují moravskoslezští rybáři.

Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko ale nic nepodceňuje a nechává prověřit, zdali v Heřmanickém rybníku nedošlo k události, která by ovlivnila kvalitu vody. „Protože se přesto jedná o celkem neobvyklý úkaz, je kontaktován i doc. Lojkásek z katedry biologie a ekologie Ostravské univerzity. Je totiž nutné prověřit i možnost, zda tak masívní migrace nebyla navíc způsobena i jinými vlivy, například výraznou změnou pH vody v Heřmanickém rybníku,“ byl v pozoru Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko.

VIDEO: Tření karase stříbřitého u Heřmanického rybníku

I když se nakonec ukázalo, že jde o planý poplach, přesto je nutné pochválit rybáře, který celou událost nahlásil. V případě, že by šlo skutečně o nějakou havárii, mohlo by být hodně zle! „Přestože šlo o planý poplach je na místě poděkovat všímavému rybáři, který o této události okamžitě podal informaci,“ ukončili moravskoslezští rybáři.

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -