DomůNovinkyVíte, kde rybáři v Česku uloví nejvíce kaprů? Odpověď vás možná překvapí

Víte, kde rybáři v Česku uloví nejvíce kaprů? Odpověď vás možná překvapí

- Reklama -

Není nic zvláštního na tom, že se rybáři odjakživa snaží najít ten revír, ve kterém plave nejvíce ryb. Pokud se zaměříme na kapry, tak zjistíme, že nejvíce těchto ryb se uloví na severu Čech.

Ilustrační foto: InRybar.cz

Kdybyste se mezi rybáři zeptali na to, na jakém revíru v Česku se uloví nejvíce kaprů, pak byste určitě slyšeli lokality jako Orlík, Lipno nebo třeba nějaký úsek Labe. Ve všech těchto případech byste se ale spletli. Proč? Nejvíce kaprů se totiž uloví na severočeských Nechranicích.

 

Nejvíce kaprů se uloví na Nechranicích

Nechranice patří k nejštědřejším revírů v Česku pravidelně. Právě tady rybáři sezónu, co sezónu uloví obrovské množství kaprů. A ani v roce 2021 tomu nebylo jinak. V loňském roce rybáři na Nechranicích ulovili 28 800 kusů kaprů o hmotnosti 62 700 kilo. To znamená, že na počet kusů ulovených kaprů byly Nechranice nejštědřejší ze všech revírů ČRS.

VIDEO: Zajímavá fakta o Nechranicích. Zjistěte více o tomto TOP revíru

„Na počet ponechaných kusů kapra byla ÚN Nechranice TOP revírem v celém ČRS. To i přes ztížené možnosti lovu během většiny minulé sezóny (vysoká hladina přehrady a tím pádem i méně lovných míst). Oproti tomu v letošním roce bude hladina níže, lze tak předpokládat i větší návštěvnost a objem úlovků kapra,“ uvedl Severočeský územní svaz.

 

Severočeský ÚS: Nechranice jsou úživnou vodou

Jak je možné, že Nechranice dokážou v úlovku kaprů konkurovat i takovým revírům jako jsou Orlík nebo Lipno? Na to jsme se ptali tiskového mluvčího Severočeského územního svazu Jana Skalského.

Prozradíte „recept“, jak je možné, že Nechranice jsou pravidelně na žebříčku nejhojnějších revírů ČRS, kdy se vyrovná i větším vodám?

Jedním z důvodů je opravdu vysoká úživnost přehrady, díky které ryby i rychle rostou, to je dáno i strukturou a členěním přehrady, která se rovněž nachází v poměrně teplé oblasti na pomezí Žatecka a Chomutovska.

I díky vysoké úživnosti je možné distribuovat do přehrady větší množství o něco menší ryby, než jde například do chladných oblastí, protože v přehradě prostě rychle vyroste.

Má Severočeský ÚS přehled, kolik kaprů si odnesou „domorodí rybáři“ ze Severočeského ÚS a kolik z jiných ÚS?

Úlovky kapra ze strany členů jiných územních svazů tvoří cca čtvrtinu ponechaných úlovků. S ohledem na geografické umístění lze předpokládat, že se bude nejčastěji jednat o rybáře ze Středočeského ÚS, Západočeského ÚS a samozřejmě i ÚS hlavního města Prahy.

V loňském roce bylo uloveno na Nechranicích 28 800 ks kapra. Pochází část této násady z Chabařovic, anebo jde spíše o násadu odjinud?

Samozřejmě, že část ryb byla i z našeho rybochovného zařízení v Chabařovicích, ovšem většina pocházela od našich dodavatelů, přece jen se jedná o opravdu velkou vodu, kam zamíří i tomu odpovídající množství ryb.

Dá se i v letošním roce očekávat tak bohatý úlovek?

V minulém roce byla v průběhu hlavní rybářské sezóny vodní hladina poměrně vysoko, což mělo vliv i na počet lovných míst. Kdo s ohledem na vysokou hladinu včas nepřijel, nemusel lovné místo najít.

Letos je situace jiná, hladina je naopak níže, to i z důvodu oprav přepadu přehrady. Vzhledem k tomu, že lovných míst bude více, je možné očekávat i o něco vyšší rybářský tlak.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

8 KOMENTÁŘE

    • Podle toho se to pozná??? Aha tak to jsem masař já hovado. Ale lepší masař než onanista nad podložkou s rybou

    • Bude to normální pro vody, když si nikdo nevezme rybu domů a budou se stále vysazovat? Mají být rybáři „nemasaři“? Ryby se odchovají a do vod dávají aby se rybáři rybolovem bavili a rybu si i vzali když chtějí. Neměli by nemasaři odmítnout i vepřové, hovězí a drůbeží maso?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -