Domů Novinky Za 100 korun na den: Rybáři si mohou rezervovat místa pro bivaky...

Za 100 korun na den: Rybáři si mohou rezervovat místa pro bivaky na Slezské Hartě!

- Reklama -

Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko na oficiálním webu informoval o tom, že už běží rezervační systém pro bivaky na Slezské Hartě. Právě na této populární rybářské lokalitě platí přísná pravidla, která pobyt u vody znemožňují. Přesto! Rybářům se povedlo s Povodím Odry domluvit na vybraných místech, kde se rybáři mohou utábořit. Tohle řešení mohou velmi ocenit třeba rybáři z větší dálky. Systém se vztahuje na období od poloviny června do konce září.

Ilustrační foto: Povodí Odry

Samotný rezervační systém na webu Moravskoslezského územního svazu je velmi jednoduchý. Stačí během pár okamžiků vyplnit pouze několik kolonek, a rázem má rybář jistotu, že může na vybraném místě setrvat vícero dní.

TIPY A TRIKY: Masové suroviny do krmení z patentek! Silná vůně masa

Rybáři si mohou vybrat mezi dvěma lokalitami. První místo pro bivaky je v Dlouhé Stráni, druhé místo pak rybáři najdou v Razové. Možnost utáboření v daných lokalitách je možné maximálně na 14 dní, kdy jeden den vyjde na 100 korun. Důležitým faktem také je to, že rezervační systém zablokuje další rezervaci po dobu 30 dní – rybáři tímto chtějí zajistit to, aby se zájemci mohli prostřídat.

 

Proč se za místa platí?

„Rezervační systém byl zřízen za účelem umožnění bivakování lovícím v předem určených lokalitách za smluvně ošetřených podmínek se správcem nádrže Povodím Odry,“ uvedli moravskoslezští rybáři. Vedení severomoravských rybářů tak splnilo slib, že se pokusí situaci na Slezské Hartě řešit.

Proč se za pobyt na Slezské Hartě ve vybraných lokalitách platí? Jde o to, že například lokality si rybáři od Povodí Odry pronajímají. Dále: V lokalitách je také k dispozici mobilní WC, bylo zapotřebí vybudovat zpevněnou plochu v Razové, a dále je třeba myslet na nájemní smlouvy se soukromými subjekty, které vlastní okolní pozemky, po kterých se například k lokalitám jezdí.

TIPY A TRIKY: Masové suroviny do krmení z patentek! Silná vůně masa

„Rezervační systém umožňuje na základě smlouvy mezi Povodím Odry a Moravskoslezských ÚS ČRS na určitých místech, oproti omezujícím opatřením II. hygienického pásma, setrvat v omezeném počtu na určených lokalitách i v době od 0:00 hod. – 04:00 hod. bez povinnosti opuštění „zasakového pásma“. Na daných lokalitách byly stanoveny maximální počty lovících, rovněž tak maximální počet bivaků. Rezervační systém se vztahuje na období 16.6. – 30.9. daného roku,“ vysvětluje Moravskoslezský územní svaz.

INFO: Rezervační systém Moravskoslezského ÚS pro Slezskou Hartu

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

5 KOMENTÁŘE

  1. Zanedlouho nám zpoplatni i kroky které ujdeme na ryby už neví na čem by vyryžovali
    Přitom osazení rybou nic moc

  2. Povodí Odry😀😀😀 Státní podnik spadající pod Ministerstvo zemědělství😀😀😀. Bohužel stačí jeden ouředník a vše se v obrací. Přitom rybáři nejsou na tom s pořádkem nejhůř, ale odnášejí vše za druhé. Toď můj názor. fajko. Třinec

  3. Já tedy nejsem příznivcem bivakování na svazových vodách. Ale nejde mi jedna věc do hlavy. Proč za peníze bivakovat lze a zadarmo ne? Já myslel, že jde o tu ekologii ,když se ten stupeň ochrany zvedl. Ale jde jen o prachy….

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -