DomůNovinkyPolicie vyšetřuje konflikt mezi porybným a rybářem! „Vše je v prověřování,“ říká mluvčí

Policie vyšetřuje konflikt mezi porybným a rybářem! „Vše je v prověřování,“ říká mluvčí

- Reklama -

Konflikt mezi porybným a rybářem v Kuněticích nedaleko Pardubic už řeší policie! Situace se při kontrole vyhrotila do takového momentu, že právě pardubičtí policisté už mají celý případ „na stole“. Ti teď budou celý konflikt vyšetřovat. Místní organizace v Pardubicích zveřejnila i vyjádření vedoucího porybných, který sdělil, že mu rybář vyhrožoval zabitím a fyzicky ho napadl…

Ilustrační foto: InRybar.cz 

Konfliktem mezi porybným a rybářem se už zaobírají pardubičtí policisté z Obvodního oddělení Pardubice 3. „Na místo jsme byli přivoláni z důvodu součinnosti rybářské stráže s námi a městskou policií. Vše je v prověřování, právní kvalifikace prozatím není stanovena. Mohu potvrdit, že šlo o rybáře, nikoliv pytláka,“ řekla magazínu InRybar.cz mluvčí pardubických policistů Eva Maturová.

Co teď bude následovat? Pardubická policie bude v následujících dnech vyslýchat všechny zúčastněné osoby. „Konečná právní kvalifikace bude stanovena až na základě výslechů všech účastněných osob,“ dodala Eva Maturová.

 

Pohled porybného: Opilý rybář vyhrožoval zabitím!

Celý incident, který se odehrál v Kuněticích nedaleko Pardubic, popsal ze svého pohledu vedoucí rybářské stráže na webu místní organizace v Pardubicích. Podle jeho vyjádření dokonce došlo k výhružkám!

„V noci ze soboty na neděli na kontrole osady havranů v Kuněticích na mě nejdřív vystartovali dva psi a pověsili se mi na nohu. Po jejich odkopnutí vystartoval i jejich majitel, který chytal po půlnoci, a projevil velmi malou – tedy spíše žádnou – znalost rybářského zákona a prováděcích předpisů k lovu ryb,“ popisuje vedoucí porybných z Pardubic.  

„Rybář nebyl u prutů, byl silně podnapilý, po výzvě odmítá ukázat doklady k rybolovu, strážného napadá verbálně i fyzicky, a bylo nutné přivolat Policii ČR, a doufat, že to ve zdraví přežijeme. Poté došlo na opakované výhružky zabitím mé osoby, a k fyzickému napadení. U kontroly byla přítomna MěP, a posléze i PČR,“ dodal vedoucí rybářské stráže MO ČRS Pardubice.

Pardubický porybný uvedl, že na rybáře bylo podáno trestní oznámení. „Na dotyčného „rybáře“ bylo podáno RS trestní oznámení a předpokládám, že mateřská organizace dotyčného člena z řad ČRS vyloučí.“

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

5 KOMENTÁŘE

  1. Nic jiného se ani dělat nedá, bez milosti vyloučit, tucnou pokutu a podmínku za ublížení na zdraví. Tak by měli dopadnout všichni kdo mají v hlavě vygumovano. Jen doufám, že RS se kvůli tomuto incidentu nestane a nepřestane kontrolovat, popřípadě bych volil častou spolupraci při kontrolách alespoň s MP.

    • Takových blbu, jako Karlos kdyby bylo víc tak to mužem zabalit. Vygumováno měl ten porybný. Pokud tomu dobře rozumím, tak ten borec byl akorát nachcanej ale nic neupytlačil, tak oco šlo. Něco jiného je kdyby měl v saku 10 kapru. To už je pytlačina. Kdyby se ten porybný raději staral o pořádek u vody, to se jim moc nedaří a přitom je to v řádech jasně daný.\ petky, plechovky, flašky, igelitky atd.\ Za toto bych bral povolenky.

  2. No kdo ví jak to bylo,každopádně se nechci nikoho zastávat (sám alkoholu moc neholduji) ale rybářský řád myslím neřeší jestli muže rybář chytat podnapilý,nebo to budeme foukat i na rybách? 🙂

  3. Kdyby většina z Vás četla pořádně, tak víte, že rybář chytal po půlnoci. Dále odmítal ukázat doklady potřebné k lovu ryb. Co víc potřebujete? Já myslím, že nic. To, že se ožeru u vody je jedna věc, ale musím se chovat jako člověk.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -