DomůZajímavostiNanoConcept: Brána do miniaturního světa, který chrání naše věci

NanoConcept: Brána do miniaturního světa, který chrání naše věci

- Reklama -

Představte si stroje nebo technologie, které jsou tisíckrát menší než všechny ostatní kolem. Že to není možné? Omyl! Vítejte ve světě nanotechnologií! V miniaturním prostředí, které je sestaveno z fantastických látek a materiálů, které mají neobvyklé vlastnosti. A to i díky tomu, že nanotechnologie spojuje fyziku, chemii, molekulární biologii nebo robotiku dohromady. Prolínáním těchto oborů tak vznikají fantastické věci! Pojďte se s firmou NanoConcept podívat do mikroskopického světa, který chrání vaše věci!

Jak je vlastně možné, že lidé dokážou vyrobit něco takhle fantastického? Úspěch tkví právě ve vědě zvané nanotechnologie. Slovo nano je původem z řečtiny a překládá se jako trpaslík. Pokud si ale pojem nano nalezneme v odborných knihách fyziky, pak zjistíme, že nanometr je miliardtina metru. Jak si něco tak malého můžeme představit? Jednoduše. Nanometr je v porovnání s milimetrem jako přiměření fotbalového míče k naší planetě Zemi. Takto miniaturní věci produkuje nanotechnologie!

 

Jak vlastně využívají nanotechnologie lidé?

nanotechnologie_efekt_lotosoveho_kvetuNapříklad firma NanoConcept vyrábí jedinečné ochranné impregnace, jejichž princip se opírá o nanotechnologii. Každý výrobek firmy NanoConcept je vyroben z nanočástic, které se díky nejmodernějším výrobním postupům velice snadno přichytí na ošetřený povrch, který má být chráněn. Na ošetřeném povrchu se tak vytvoří nezaměnitelná ultratenká sklovitá vrstva, která zabraňuje poškození nebo zašpinění ošetřeného povrchu. A navíc, životnost ochraňující vrstvy je mnohem delší, než u jiných typů ochran povrchů.

 

Jak to celé funguje?

detail_povrchu_lotosoveho_kvetuFantastický svět nanotechnologií inspirovala sama příroda. Vědci si totiž všimli, že například brouci nebo rostliny mají velice chytře uzpůsobeny ochranné vrstvy na jejich površích. To dokazuje jednoduchý příklad. Pokud na rostlinu spadne kapka vody, tak okamžitě steče dolů. Tento efekt je dán tím, že povrch rostliny má jen mizivý kontakt s tekutinou.

A přesně takhle fungují i nanoimpregnace, kterými se zabývá firma NanoConcept. Nejmodernější technologie nanoimpregnace odpuzuje vodu, ale také nejrůznější nečistoty. A díky této metodě ochrany povrchů nemají lidé téměř žádnou starost s údržbou věcí. Celý tento princip se nazývá efekt lotosového květu, který je i v prostředí nekonečného bahna, kde roste, neustále čistý.

 

Revoluční věci od firmy NanoConcept

98(1)Firma NanoConcept přináší širokou škálu ochranných látek, které jsou vyrobeny z nanočástic. V jejich nabídce můžete nalézt výrobky pro celou rodinu! Do domácnosti si můžete vybrat ochranný set do koupelny, kouzelné čistící houbičky nebo impregnace na textil. Do garáže si pak můžete obstarat ochranné výrobky na lak, tekuté stěrače na okna automobilu nebo ochranu litých kol. Výrobky z nanočástic od firmy NanoConcept využijete i na zahradě. Například při ošetřování betonu nebo dřeva. Nabídka je vskutku široká. Tak neváhejte a ochraňte si své věci díky jedinečné technologii mikroskopického světa!

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -