DomůNovinkyZákaz rybaření na Ohři: Ze skály hrozí ulomení balvanu, který by mohl...

Zákaz rybaření na Ohři: Ze skály hrozí ulomení balvanu, který by mohl někoho zranit

- Reklama -

Severočeský územní svaz upozornil na zákaz vstupu a rybaření na úseku Ohře pod vrcholem Špičák. Jde o to, že skalní masiv nad zmíněným úsekem je nestabilní, a hrozí jeho pád. Zákaz platí do odvolání. 

Foto: Severočeský ÚS

O omezení výkonu rybářského práva na zmíněném úseku informoval Severočeský územní svaz. Ten uvedl, že nestabilní skalní masiv je pod vrcholem Špičák, který se tyčí nad komunikací k čerpací stanici vody Mikulovice.

Úsek, na kterém platí zmíněné omezení, se rozprostírá na revíru Ohře 10 (441 044) na katastrálním území obce Mikulovice (viz přiložená mapa). Úsek, na kterém se aktuálně nemůže rybařit, a na kterém platí zákaz vstupu, je označen vstupními cedulemi s nápisem „pozor padající kamení“.  

 

Povodí Ohře už plánuje sanaci masivu

Skalní masiv je aktuálně v takovém stavu, že z něho může spadnout nebezpečný úlomek, ale dokonce i celý blok. Takový letící předmět by pak mohl vážně zranit rybáře, a dokonce ho ohrozit na životě.

Severočeský územní svaz spolu s Povodím Ohře žádají, aby rybáři respektovali platný zákaz, a aby pod skalním masivem nerybařili. „Žádáme členy, aby do odvolání respektovali zákaz vstupu do vyznačeného území pod skalním masivem. Povodí Ohře v současné době připravuje zadání projektové dokumentace na sanaci skalního masivu,“ uvedli severočeští rybáři.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -