DomůNovinkyZtráta svazové vody: Rybník změnil majitele, rybáři dostanou za ryby kompenzaci

Ztráta svazové vody: Rybník změnil majitele, rybáři dostanou za ryby kompenzaci

- Reklama -

Středočeský územní svaz informoval o tom, že na rybníku Loužek ve Velkém Chlumci končí svazový rybolov. Důvodem je změna vlastníka. Rybáři mají možnost na této nádrži chytat do konce června.

Ilustrační foto: InRybar.cz

O ztrátě svazové vody Středočeský územní svaz informoval na webu. A právě středočeští rybáři uvedli, že od 1. července 2022 nebude možné rybařit na rybníku Loužek, který je součástí revíru Litavka 2 (411 059). Důvod je zcela jasný, rybník změnil majitele.

 

Rybáři neměli šanci rybník získat

Na rybníku Loužek je tak možné rybařit do konce června. „Rybník je nyní stále kvalitně zarybněn a poslední možnost rybolovu je 30. 6. 2022, uvedl Středočeský územní svaz. Jak to bude s rybami v rybníku?

Rybáři počítají s tím, že se do konce června značná část ryb vychytá, za zbylé pak Středočeský územní svaz dostane náhradu. „Rybí obsádka bude do 30. 6. rybáři odlovována. Nový vlastník vodní plochy pak jako kompenzaci vysadí 200 kilogramů kaprů (odhad zbylé obsádky) do revíru 411 059 Litavka 2,“ řekl pro magazín InRybar.cz mluvčí Středočeského územního svazu Václav Šámal.

Kdekoho napadne, zdali nebylo možné, aby se Středočeský územní svaz pokusil rybník získat. „Středočeský územní svaz ani jiný subjekt tuto vodní plochu neměl šanci získat, původní majitel plochu prodal bez uveřejnění, a to již dohodnutému vlastníkovi,“ dodal Václav Šámal.

 

Rybáři ztratili jinou vodu v dubnu

V letošním roce Středočeský územní svaz už o jednu vodu přišel. O jakou nádrž šlo? Jednalo se o vodní plochu Vojkovice, která rovněž měnila majitele. Tuto vodu chtěl získat i Středočeský územní svaz, který se zúčastnil dražby, ovšem nakonec v ní neuspěl.

„Současný majitel ji musel dát do dražby, do které jsme se přihlásili a vyčlenili jsme na ni 21 miliónů korun, ale bohužel to nestačilo,“ řekl pro magazín InRybar.cz mluvčí středočeských rybářů Václav Šámal. O ztrátě nádrže Vojkovice jsme psali v tomto textu.

 

Otevřená nová pískovna nedaleko Prahy

Středočeský rybářský svaz ale v letošním roce otevřel i jeden nový svazový revír, který leží nedaleko Prahy. Jedná se o hektarovou pískovna v Pískové Lhotě nedaleko Kolína, která je zasazena do krásného prostředí. Více o nově otevřené svazové pískovně zjistíte v tomto článku.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -