DomůNovinkyZákaz rybolovu na svazovém revíru: do tůně vtekly splašky, které zabily ryby

Zákaz rybolovu na svazovém revíru: do tůně vtekly splašky, které zabily ryby

- Reklama -

Smutný začátek jarní sezóny prožívají rybáři v Ostravě. Právě tady do jedné z Výškovických tůní unikly splašky. Následně začaly ve svazové vodě hynout ryby. Rybáři tak museli zavést zákaz rybaření.

Foto: Moravskoslezský ÚS

O úhynu ryb v jedné z Výškovických tůni informoval Moravskoslezský územní svaz na sociálních sítích. Rybáři uvedli, že do svazového revíru se dostaly splaškové vody. Následně tak ve slepém rameni Odry v Ostravě-Výškovicích začaly hynout ryby.

 

Proč se splašková voda dostala do revíru?

Za úhynem ryb stojí technická závada, kvůli které se splaškové vody dostaly do Výškovických tůní. „Příčinou úhynu ryb je havárie v kvalitě vody způsobená závadou kanalizačního sběrače s následným únikem splaškových vod do jedné z Výškovických tůní,“ napsali moravskoslezští rybáři.

O hromadném úhynu informoval také Moravskoslezský deník, který přinesl vyjádření tiskové mluvčí Ostravských vodáren a kanalizací Radky Vankové. Ta pro moravskoslezské noviny řekla, že splaškové vody se dostaly do slepého ramena kvůli ucpání kanalizace velkými předměty.

Na místě zasahovali hasiči, případem se pak zaobírá také policie. Podle Moravskoslezského deníku mezi uhynulými rybami byli především cejni. Mezi rybími zdechlinami se ale našli také kapři a štiky. Z důvodu hromadného úhynu pak na všech Výškovicích tůní platí zákaz rybolovu do odvolání.

Výškovické tůně jsou podrevírem číslo 2 svazového revíru Odra 3 A (471 068). Slepé rameno Odry má podle soupisu revírů rozlohu 3 hektary.

 

Hromadný úhyn v Karviné na začátku roku

Rybáři z Moravskoslezského kraje v letošním roce už jeden hromadný úhyn ryb zažili. Mrtvé ryby se na začátku ledna objevily také na dalším populárním revíru – na karvinském jezeře v parku Boženy Němcové. Co se tady na začátku roku stalo?

Podle rozborů specializované laboratoře ryby zabil nedostatek kyslíku ve vodě a velké množství bahna. Právě bahno a kal se objevilo v žábrách mrtvých ryb, které plavaly ve zmíněném jezeře. Ryby se tak pravděpodobně staly obětmi odbahňování, které na dané lokalitě probíhá s pomocí plovoucího bagru.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

1 komentář

  1. Myslím že se znečišťování vod provádí . Byl jsem svědkem když v Jirkově na Kyjické nádrži večer balil nádobíčko plavali různé věci jako např. pánská ochrana, dámské vložky výkaly a td. voda byla zbarvená do tmavomodra a i hněda až světlouhnědou no hrozné. Bylo to naposledy co jsem byl na tomto revíru chylat . Bylo to před 18 lety . Proti přítoku vody asi 300m je čistička vod . V Jirkově probíhala (asi před 17lety) anketa co byste jako občan v Jerkově změnil a že lidem odpoví, tak jsem nepsal jak je možné že čistička odpadních vod v Jirkově znečišťuje jinou vodu . Protože je pro čističku mnohem jednodušší a levnější spláchnout do potoka . NIKDY jsem odpověď ne obdržel. Myslím že se to děje i nyní.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -