DomůNovinkyZátah porybných a městské policie: Dostali oznámení o odnášení podměrečných ryb

Zátah porybných a městské policie: Dostali oznámení o odnášení podměrečných ryb

- Reklama -

Pořádně napilno měla mladoboleslavská rybářská stráž spolu s městkou policií. Strážní kontrolovali rybáře na revírech Jizera a Klenice. A to i proto, že dostali oznámení o porušování pravidel. 

Ilustrační foto: InRybar.cz

O kontrolách mladoboleslavské rybářské stráže a městské policie informovala tamní rybářská organizace. Ta uvedla, že strážní zkontrolovali dva revíry – Jizeru a Klenici. Rybářská stráž spolu se strážníky zmíněné revíry zkontrolovali hned několikrát, a to jak přes den, tak i ve večerních hodinách.

 

Rybářská stráž zkontrolovala i přes 10 cizinců

Rybářská stráž si pro rybářské kontroly vybrala Jizeru a Klenici i proto, že strážní dostali oznámení o nedodržování pravidel. O co šlo? Podle mladoboleslavské rybářské organizace někdo upozornil na přisvojování úlovků nad stanovený limit nebo ponechávání si úlovků, které nedosáhly stanovených mír.

Proto porybní s městskou policií na svazových revírech provedli několik důsledných kontrol, při kterých zkontrolovali hned 34 rybářů. „Z tohoto celkového počtu bylo zkontrolováno jedenáct rybářů cizí státní příslušnosti, jejichž rybářské oprávnění bylo v naprostém pořádku,“ uvedla ČRS MO Mladá Boleslav  

 

Úlovky rybářů byly v pořádku

Porybní nekontrolovali pouze rybářské doklady, ale zaměřili se i na ponechané úlovky, které rovněž kontrolovali. A zase: Mladoboleslavští rybáři se nechali slyšet, že nedošlo k žádnému porušení rybářských pravidel.

„Pouze v několika případech bylo zjištěno špatné zapisování docházky, a to především v zápisu číselné kombinace. Tito rybáři byli na místě poučeni o správnosti zápisu,“ dodali mladoboleslavští rybáři.

 

Jednotný sazebník trestů: Jaké tresty hrozí?

V lednu letošního roku Český rybářský svaz zveřejnil Sazebník kárných opatření. Ten obsahuje výpis rybářských přestupků proti platným pravidlům, u kterých jsou uvedeny i tresty pro rybáře. Rybáři tak ihned ví, jaký trest za daný přestupek mohou dostat. Navíc, sazebník by měl zcela vymýtit rozdílené tresty pro rybáře z různých organizací.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

3 KOMENTÁŘE

  1. Na Klenici vysadi kapry a za 14 dní jsou pryč možná i dříve, místní masaři je hned odnesou domů. To aby tam RS stala nostop

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -