DomůNovinkyKrádež trofejních kaprů: Zloději vypustili rybník a ukradli ryby za 150 tisíc...

Krádež trofejních kaprů: Zloději vypustili rybník a ukradli ryby za 150 tisíc korun

- Reklama -

Policie na Plzeňsku vyšetřuje krádež ryb z rybníku v Nezamyslicích. Zloděj z tamního rybníku ukradl ryby za 150 tisíc korun. Starosta obce pro web Krimi Plzeň řekl, že v rybníku byly trofejní ryby. 

Ilustrační foto: InRybar.cz

O krádeži ryb informovali policisté z Plzeňského kraje. Ti uvedli, že zloděj přijel mezi 16. a 17. květnem k rybníku v Nezamyslicích na Horažďovicku. Právě tato nádrž byla částečně vypuštěná, přesto v ní byly desítky ryb.

 

V rybníku byli trofejní kapři a amuři

Zloděj odstranil na hrázi rybníku prkna, která zadržovala vodu, a nádrž nechal vypustit. Následně pak pachatel ukradl kapry, amury, ale třeba i candáty. Podle policistů šlo o desítky ryb.

„Poškozeným vznikla škoda za 150 tisíc korun. Policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádež,“ uvedla tisková mluvčí plzeňské policie Dana Ladmanová.

O situaci napsal také magazín Krimi Plzeň, který získal vyjádření starosty Nezamyslic Ladislava Vinického. Ten magazínu řekl, že v nádrži byli i trofejní kapři o délce 80 centimetrů a amuři okolo 1 metru délky. Zároveň starosta dodal, že si myslí, že krádež ryb proběhla na objednávku.

 

Krádeže ryb nejsou výjimkou

Krádeže ryb, kdy zloději vypustí chovné rybníku, anebo vniknou do rybochovných zařízení, nejsou žádnou výjimkou. Jeden takový hyenismus se odehrál třeba v loňském listopadu, kdy v Čekyni u Přerova zloději vypustili rybník, ze kterého ukradli 40 generačních línů, a několik stovek dvouročních amurů.

V tomto případě rybářům nevznikla jen vysoká finanční škoda, ale zloděj také způsobil vážnou „trhlinu v produkci“ malých línů. Vychovat takové generační hejno totiž trvá dlouhé roky. Více o krádeži generačních línů se dočtete v tomto článku.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

5 KOMENTÁŘE

  1. Jednoznačně. Hele když toho tolik přibývá, tak mě napadá posílit RS nebo montovat fotopasti. Pořád to vyjde levněji než způsobena škoda těmahle pitomcema.

  2. Za všechno můžou soukromé revíry. Proč se asi kradou ze svazových vod trofejní kapři? Protože majitele soukromých revíru za ty ryby zaplatí. Stačí se podívat na fotky lidí co jezdí na tyhle revíry a tam každý uvidí, že to jsou prostě ryby z Labi jiných revíru. Prostě je to znát. Ryby které koupíš někde v Maďarsku vypadají úplně jinak, než ryby z našich řek. Proto, každý kdo jezdí na tyhle revíry, jenom podporuje krádeže ryb.

  3. Za všechno můžou majitelé soukromých revíru, protože ryby se kradou jenom proto, že majitelé za to zaplatí. Na fotkách je pak jasně vidět, že to jsou říční kapři a ne nějaký zakoupený v Maďarsku.

  4. O krádežích trofejních ryb se přece mluví pořád, tak co čekali, když to zlodějům tak hezky nachystali…. Nikdo to nehlídal…… Zvláštní….

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -