DomůNovinkyZdražení povolenek na Moravě až o 800 korun, rybáři si v příštím roce...

Zdražení povolenek na Moravě až o 800 korun, rybáři si v příštím roce připlatí

- Reklama -

Zdražování je v posledních měsících všudypřítomné a nevyhnou se mu ani moravskoslezští rybáři. Ti si od příštího roku připlatí za povolenky, v některých případech až o 800 korun. Jaké budou ceny?

Ilustrační foto: InRybar.cz

Informace o zdražování povolenek se objevila ve Zpravodaji výboru Územního svazu ČRS pro Severní Moravu a Slezsko. Právě zatím poslední červnové vydání se hodně zaměřilo na květnovou konferenci územního svazu moravskoslezských delegátů, na které mimo jiné došlo ke schválení nových cen povolenek pro rok 2023.

 

Zdražení povolenek až o 800 korun

Ve zmíněném zpravodaji se objevily informace z územní konference. A v něm se píše, že moravskoslezští delegáti schválili ceny krajských mimopstruhových a pstruhových povolenek pro rok 2023. Jejich nová podoba?

- Reklama -

V roce 2023 dospělí rybáři za moravskoslezskou mimopstruhovou povolenku zaplatí 2000 korun. Aktuální cena za tento typ povolenky činí 1600 korun, takže si rybáři připlatí 400 korun. Citelnější zdražení je pak k vidění u pstruhových povolenek.

Cena za moravskoslezskou pstruhovou povolenku bude v roce 2023 činit 2500 korun. V letošním roce tato povolenka stojí 1700 korun, takže rybáři si připlatí 800 korun. Kompletní přehled stávajících cen pro porovnání je k vidění na webu Moravskoslezského územního svazu.

 

Zdražuje se také v Čechách

Ceny za povolenky se ale zvedají i v jiných územních svazech. Například v Západočeském územním svazu se bude cena za tamní krajské povolenky zvedat po 3 letech. Dospělí západočeští rybáři za krajské povolenky jak na mimospstruhové, tak pstruhové vody zaplatí 1600 korun, tedy o 200 korun oproti stávající ceně.

O 100 korun si v příští sezóně připlatí také mládež nebo ZTP, kteří nově za povolenky zaplatí 800 korun. A zdražení se nevyhne ani dětským povolenkám, které budou od příští sezóny stát 300 korun, cena tedy vzroste o 50 korun.

A nové ceny povolenek na sezónu 2023 oznámil také Středočeský územní svaz. Ten uvedl, že krajské povolenky vyjdou na 1500 korun, takže půjde zdražení o rovnou stovku. Zvýšení cen se pak netýká dětských povolenek.

„Povolenky se zdražují z důvodu, že zdražují veškeré vstupy, především to jsou ceny násad, s tím souvisí i výrazné zdražení dopravy, vzhledem k cenám nafty a benzínu,“ řekl na jaře pro magazín InRybar.cz tiskový mluvčí Středočeského územního svazu Václav Šámal. Více o tématu najdete v tomto článku.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

5 KOMENTÁŘE

  1. Nemám nic proti zdražení, inflace je inflace jen kdyby spolky dělaly něco pro rybáře a pořádně nasazovali. Místo toho peníze rozkradou. Většina větších spolků nedělá ani základní brigády. Třeba Frenštát pod Radhoštěm by mohl za pomoci rybářů vyčistit Větřkovice od všudy přítomných trav. Pomalu se tam nedá chytat. Prostě hrůza každý hrabě do vlastní kapsy. Petrův zdar

  2. taky nemám nic proti zdraření ,ale nevím proč musí byt moravskoslezký kraj vždy nejdrařší ,nejvíc dodatků k rybařskému řádu proč to jde na jižní moravě za par korun vod a ryb je tam dvakrát tolik k čemu živíme pantáty na ČRS když si každý děla co chce udavte se

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -