DomůNovinkyZdražování povolenek nekončí, cena poroste i v další letech, oznámili rybáři

Zdražování povolenek nekončí, cena poroste i v další letech, oznámili rybáři

- Reklama -

Zdražování povolenek na příští sezónu oznámilo už několik územních svazů. Ovšem zdá se, že v některých územních svazech podraží povolenky i v roce 2024, třeba ve Středočeském územní svazu.

Ilustrační foto: InRybar.cz

O zvýšení cen povolenek informoval Středočeský územní svaz na webu. Ten uvedl, že cena povolenek se zvedne už v roce 2023, o čemž jsme informovali už v dubnu v tomto článku. Tím ale zvyšování cen nekončí! Cena pak opět poroste i v roce 2024.

„Povolenky se zdražují z důvodu, že zdražují veškeré vstupy, především to jsou ceny násad, s tím souvisí i výrazné zdražení dopravy, vzhledem k cenám nafty a benzínu,“ řekl na jaře pro magazín InRybar.cz tiskový mluvčí Středočeského územního svazu Václav Šámal. 

 

Kolik budou stát středočeské povolenky v roce 2024?

V příští sezóně si středočeští rybáři připlatí o 100 korun. Toto zvýšení ceny vedení navrhlo už na březnovém zasedání výboru Středočeského územního svazu. „Výbor Středočeského územního svazu schválil zvýšení ceny povolenky na rok 2023 o 100 korun, tedy na 1500 korun, což mu umožňuje mandát od územní konference,“ uvedli středočeští rybáři.

Tento návrh na zvýšení ceny pak v září posvětili delegáti konference Středočeského územního svazu. Středočeští rybáři tak v roce 2023 zaplatí za povolenku pro dospělé 1500 korun. Mládež, ZTP a senioři nad 70 let věku zaplatí 1100 korun. Cena u dětských povolenek ještě v roce 2023 zůstane na původních 500 korunách.

S dalším zvýšením ceny pak ale středočeští rybáři musí počítat ještě v roce 2024. Právě v této sezóně zaplatí dospělí rybáři za roční povolenku 1700 korun. Mládež, ZTP a senioři nad 70 let zaplatí za roční povolenku 1200 korun. A připlatí si také děti, které za roční povolenku zaplatí 600 korun.

 

Někde si rybáři připlatí až 800 korun

Informace o zdražování povolenek proudí také z jiných územních svazů. Třeba v Moravskoslezském územním svazu si rybáři v příštím roce za mimopstruhovou roční povolenku připlatí 400 korun. Nově za tento typ povolenky zaplatí 2000 korun.

Ještě citelnější zdražení pak pocítí moravskoslezští rybáři, kteří si kupují roční pstruhovou povolenku. Ti doposud platili 1700 korun. Ovšem v roce 2023 za tento typ povolenky zaplatí 2500 korun. Cena tak vzroste o celých 800 korun.

Se zdražením povolenek pak musí v příštím roce počítat také západočeští rybáři. Jak budou nové ceny v roce 2023 vypadat? Dospělí rybáři si v příští sezóně připlatí 200 korun, takže roční povolenka vyjde na 1600 korun. Mládež a ZTP si připlatí 100 korun, takže výsledná cena za roční povolenku bude 800 korun. A děti připlatí 50 korun, ve výsledku tak za povolenku zaplatí 300 korun.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

6 KOMENTÁŘE

  1. Tak doufám že bude aspon více ryb v revírech.. a hlavně nedávat povolenky každýmu kdo si řekne a bere vše co chytne . A co se mi nelíbí že se někteří rybáři chytají na 3 až 5 a někdy a více a nedodržují platné pravidla rybaření .

  2. Takže Severní Morava skoro s nejnižšímy příjmy zdražuje nejvíc.Měli jsme a máme nejdražší pivolenky v republice.Ostatní kraje,asi lépe hospodaří když mají levnější povolenky a zdraží jen o 100kč.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -