DomůNovinkyŽivotní úlovek? Rybář dokázal zdolat 4metrového žraloka, bojoval hodinu

Životní úlovek? Rybář dokázal zdolat 4metrového žraloka, bojoval hodinu

- Reklama -

Fascinující úlovek se nedávno podařil jednomu americkému rybářovi v Texasu. Ten totiž dokázal ulovit 4metrového žraloka kladivouna. Rybář měl ale obrovské štěstí, protože žralok divoce bojoval. 

Ilustrační foto: InRybar.cz

O životním úlovku informoval web fieldandstream.com. Přemýšleli jste někdy na tím, jak velký úlovek je schopný dostat rybář z vody na „obyčejný prut“? Pokud zůstáváte někde u délky 3 metrů, pak musíte trochu přidat. Texaský rybář Jimmy Limon dokázal na jihu Spojených států amerických vytáhnout žraloka o délce 4 metry.

 

Na cívce zbývalo posledních 100 metrů

Rybářova nástraha se nacházela přes půl kilometru od břehu, když přišel záběr. Když žralok kladivoun zabral, tak po prvotním „šoku“ zůstávalo na cívce navijáku posledních 100 metrů navazovacího materiálu.

Lovec měl ale velké štěstí, protože se mu povedlo obrovského protivníka otočit. Následoval ještě ale dlouhý souboj, který se protáhl až na hodinu. Nakonec se ale Američanovi podařilo dostat kladivouna na břeh. Jeho délka? Skoro 4 metry (13 stop)…

 

Žralok souboj nepřežil

Rybář měl v plánu kladivouna pustit, ovšem ten tvrdý souboj nepřežil. Lovci se snažili velkého kladivouna „rozplavat“, ale ani po hodině se to nepovedlo. Američan ale žádná pravidla neporušil, protože v Texasu si lovci mohou 1 kladivouna denně ponechat. Jen je důležité, aby ponechaný žralok měřil alespoň 2,5 metru (99 palců).

VIDEO: Jak to vypadá, když taháte žraloka? Tohle je neuvěřitelný adrenalin!

 

Kladivoun velký: Může mít až 500 kilo

Zmíněný web fieldandstream.com uvedl, že tento žralok je pravděpodobně kladivoun velký. Jedná se o druh žraloka, který může mít až 500 kilo váhy a délku okolo 6 metrů. Tento druh je samotářským predátorem, který loví především ryby, korýše nebo hlavonožce.

Tento druh žraloka je pod intenzivním tlakem ze strany rybářů, a to třeba kvůli jeho hřbetní ploutvi. Ta se totiž používá pro vaření oblíbených polévek. Dále jsou z těchto žraloků žádaná játra kvůli oleji, zpeněžit jde ale také jejich kůže.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -