DomůNovinkyŽralok o váze 670 kilo: Teprve 18letý rybář ulovil na moři 4...

Žralok o váze 670 kilo: Teprve 18letý rybář ulovil na moři 4 metry dlouhého žraloka

- Reklama -

Z některých úlovků se prostě tají dech. Tenhle pocit úžasu určitě zažil teprve 18letý Max Larsson. Tomu se povedlo zdolat přes 4 metry dlouhého žraloka. Podle tabulek ryba vážila okolo 670 kilogramů.  

Ilustrační foto: InRybar.cz

Asi mnozí z nás viděli ikonický film Čelisti. Ty scény, kdy se z temné hlubiny vynořil gigantický predátor byly neskutečně mrazivé. Podobný pohled se ale vyjevil i 18letému rybářovi Maxovi Larssonovi ze Švédska, který se vydal s tátou na moře. Akorát teda nešlo o žraloka bílého…

 

Původně jeli na platýse a mníky

Původní plán zněl jasně: Max Larsson s jeho otcem měli spadeno na platýse a mníky. Tohle byly rybí druhy, které rybáři ze Švédska chtěli chytat. Nástrahou byli malí platýsi, které rybáři spouštěli do temné hlubiny. A že na tom místě byla pořádná hloubka! Pod jejich lodí se dno propadalo do 600 metrů

VIDEO: Rekordní úlovek žraloka, který měřil přes 3 metry a vážil 670 kilo

Rybáři chytali nedaleko Hunnebostrandu v Severním moři, který leží jen nedaleko norských hranic. A právě na tomto místě 18letý Max zažil rybářský zážitek, který si bude pamatovat do konce života. Do jeho malého platýse na háčku se zakousl obrovský predátor!

Už z ohnuté udice bylo patrné, že tenhle úlovek nebude malý, ale asi nikdo nečekal takové monstrum. Po 40minutovém souboji přišla ta chvíle, kdy se rybářovi srdce zastaví – u lodi se zjevil obrovský obrys žraloka. Šlo o žraloka malohlavého…  

 

Obrovský žralok o délce přes 4 metry

Už u boku lodě bylo zřejmé, že tohohle „drobečka“ rybáři nezváží – nechtěli ho poranit při vytahování na loď. Proto žraloka jen změřili. Výsledná délka? 405 centimetrů! Rybářská organizace Sportfiskarna uvedla, že jde o nejdelší rybářský úlovek ve Švédsku. Takže 18letý rybář stanovil nový rekord severské země.

Samozřejmě, váha rybáře zajímala, takže když se podívali do „váhové tabulky“, tak zjistili, že žralok mohl vážit okolo 670 kilogramů. Vynikající zprávou je, že rybáři mohli velkého žraloka malohlavého pustit na svobodu. I když jej lovec vytáhl z velké hlubiny, tak žralokovi to neublížilo, protože nemá měchýř, tudíž není tolik citlivý na změny tlaku.

 

Žralok malohlavý: Gigant z hlubin

Žralok malohlavý je fascinujícím obyvatelem ledových mořských vod. Tento druh žraloka patří k největším v živočišné říši, protože dorůstá velikosti 2,5 až 4,3 metru. V záznamech ale najdeme i exemplář o délce 6,4 metru. Fascinující je i jeho váha, protože tento druh žraloka může mít až tunu váhy (nejtěžší zaznamenaný jedinec vážil 1023 kilo).

Další velkou zajímavostí je, že tento druh žraloka patří k nejdéle žijícím obratlovcům na planetě Zemi. Žralok malohlavý se totiž může dožívat přes 200 let. Jak je možné, že se tento druh dožívá tak dlouhého věku? Velký vliv na to má chladná voda nebo extrémně pomalý metabolismus.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -