DomůNovinkyZubatá obluda: rybář chytil monstrózní štiku o délce přes 140 centimetrů

Zubatá obluda: rybář chytil monstrózní štiku o délce přes 140 centimetrů

- Reklama -

To nejlepší období pro lov dravých ryb je tady. A zprávy o úlovcích krásných dravců to jen potvrzují. Nad všechny zprávy ale vyčnívá informace o úlovku gigantické štiky o délce přes 140 centimetrů.

O famózním úlovku gigantické štiky informují nejrůznější rybářská média ze západu Evropy, třeba francouzský magazín Peche Poissons. Rybář Ingo Schmidt totiž chytil v Německu štiku, která by mohla být „hlavní postavou“ některých rybářských bajek a legend. Jenže tenhle úlovek je realita!

 

Ryba přesáhla magickou hranici 140 centimetrů

Rybářský magazín z Francie uvedl, že rybář Ingo Schmidt dokázal tuto štiku ulovit na německé vodě poblíž Merkendorfu. Ten leží na severu Bavorska nedaleko Norimberku. A právě francouzský magazín spekuluje o tom, že rybář měl toto monstrum ulovit právě někde v této oblasti.

A tahle štika je opravdu famózním úlovkem! Už ryby přes 120 centimetrů jsou považovány za životní úlovky, které úspěšní lovci budou překonávat jen těžko. Ale štika o délce přes 140 centimetrů? To je naprostý jackpot!

Kolik štika přesně měřila? Podle uvedených informací obrovský dravec měl na délku 142,5 centimetrů. Váha pak navíc přesáhla magickou hranici 20 kilogramů – dravec přesně vážil 20,25 kilo! Tohle jsou parametry, které by mohl „závidět“ i leckterý sumec!

Jak vlastně dokázal rybář tuto rybu ulovit? Podle všeho lovec gigantického dravce přelstil na 12,5centimetrovou nástrahu při lovu na přívlač. I z toho pohledu je třeba před rybářem smeknout velký rybářský klobouk dolů, protože přelstít tak zkušenou rybu na umělou nástrahu, to už chce pořádnou dávku umu a zkušeností.

 

Podobně dlouhá štika z června

O podobně dlouhé štice jsme referovali také v červnu letošního roku. Jinému německému rybářovi Oliverovi Schäferovi se totiž povedlo ulovit gigantickou štiku o délce 140 centimetrů. Rybář tohoto majestátního dravce ulovil v rámci rybářské soutěže Lure Masters Online.

O této štice se potom dokonce mluvilo jako o „závodnickém rekordu“. Německý rybářský magazín Fisch&Fang totiž rozvířil diskusi o tom, že během rybářských soutěží se tak velká ryba nechytila. Doposud nejdelší štika byla ze závodu European Pike Masters, která měřila 137 čísel.

Úspěšný rybář i přes obrovský zájem rybářských médií pečlivě střežil informace o ulovené rybě. Například v tajnosti zůstala lokalita, na které byla gigantická štika ulovena.

Zdroj: Peche Poissons, ilustrační foto: InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -