skingbranding-banner

NOVINKA: Rybáři si mohou vyřídit doživotní rybářský lístek. Stojí 1000 korun


V letošním roce se objevily hned dva nové druhy rybářských lístků. Na jaře byl zaveden krátkodobý lístek na 30 dní, který je určen především „rekreačním“ rybářům, kteří si chtějí zachytat pouze několik dní nebo týdnů v roce. A pak je tady úplně nový lístek – doživotní. Jak už název napovídá, tento rybářský lístek má rybář na celý život. Předpokládaná účinnost by měla být od 1. 11. 2017. 

ČRS oznámil, že ke krátkodobým lístkům přibudou i tyto doživotní rybářské lístky. Výhoda těchto lístků je v tom, že rybáři nemusejí neustále hlídat jejich platnost. Ne. Tenhle jim bude stačit na celý život. Rybářům tak může odpadnout opakující se „byrokratická“ starost. A to je plus. Důležité je, že tento rybářský lístek mohou získat pouze ti rybáři, jejichž věk přesáhl 15 let. Cena tohoto lístku? Rovných 1000 korun.

Ohledně krátkodobých rybářských lístků: Ty byly do nedávna vydávány bez poplatku, protože cena za lístek nebyla uvedena v zákoně o správních poplatcích. To ale už neplatí. Při vydávání krátkodobého rybářského lístku nyní rybář zaplatí 200 korun. Tyto krátkodobé rybářské lístky se vydávají bez složení rybářských zkoušek.

Tento rybářský lístek ovšem neopravňuje k tomu, aby na jeho základě byl následně vydán rybáři dlouhodobý rybářský lístek. K prvnímu dlouhodobému rybářskému lístku bude i nadále třeba předložit osvědčení o získané kvalifikaci.

Ceny rybářský lístků:

 • 1 rok: 100 korun, 50 korun (zlevněný)
 • 3 roky: 200 korun, 100 korun (zlevněný)
 • 10 let: 500 korun, 250 korun (zlevněný)
 • Krátkodobý lístek (30 dní): 200 korun (bez složení zkoušek)
 • Doživotní lístek: 1000 korun

Poznámka: Na zlevněné lístky mají nárok žáci základních škol, studenti odborných škol ve studijních oborech, případně učebních oborech s výukou rybářství, odborní pracovníci na úseku rybářství, mají-li provozování rybářství v pracovní náplni, rybářští hospodáři a osoby ustanovené jako rybářská stráž.

Ještě aktualita k celosvazovým povolenkám: ČRS zaznamenal vyšší zájem o tento druh povolenek. Do rybářské pokladny tak „přiteklo“ o 650 tisíc korun více. „Údaje vyplývající z odhadu příjmů celosvazového rybolovu jsou pro uživatele revírů velmi důležité, protože dávají první informaci o předpokládaných tržbách za prodej celosvazových povolenek a tedy i finančních prostředcích pro podzimní zarybnění rybářských revírů,“ zní z ČRS.

A poslední aktualita: Rada ČRS se potvrdila změnu v rybářském řádu pro roky 2018 a 2019 – v těchto letech bude platit omezení úlovku lína obecného na 4 kusy denně. Řešila se i úprava muškaření a lov na umělou mušku v době od 1. ledna do 15. června, ovšem v tomto směru nedošlo ke shodě mezi všemi územními svazy.

Poznámka redakce: Text jsme aktualizovali informací o tom, že krátkodobý rybářský lístek neopravňuje k tomu, aby na jeho základě byl vydán rybáři dlouhodobý rybářský lístek.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

VIDEO: Nový světový rekord kapra! V Maďarsku ulovili lysce o váze 49 kilogramů!

admin | přečteno: 16879x | 21.10.2017 | Žádné komentáře

Světový rekord kapra byl opět překonán. V Maďarsku ulovili neskutečného lysce …

Výzva Jakuba Vágnera: Slavný rybář chce prosadit rybolov od 4 do 24 hodin po celý rok!

admin | přečteno: 16918x | 18.10.2017 | 2 komentáře

Povinná denní doba lovu v podzimní nebo jarní části sezóny patří …

AKTUÁLNĚ: Prodejci kaprů zuří! Prodej vánočních kaprů komplikuje EET! Bude méně stánků?

admin | přečteno: 4926x | 18.10.2017 | 3 komentáře

Čas prodeje vánočních kaprů se nezadržitelně blíží. Spousta rybníků se …

Komentáře

 • kde rybářský lístek pořídím

  • Rybářské lístky vydává obec s rozšířenou působností příslušná podle místa bydliště žadatele (§ 13 odst. 8 zák. č. 99/2004 Sb.).

   Jinak doživotní rybářské lístky by se měly vydávat až po 1. listopadu.

   Redakce InRybar.cz

   • dobry den,

    chystam se pristi rok na dovolenou a rad bych si i zachytal, ale mam problem s tim, jak zde pisete, ze:Rybářské lístky vydává obec s rozšířenou působností příslušná podle místa bydliště žadatele. trvaly pobyt mam v italii. Jak tedy mohu a popripade kde mohu zazadat preden a zada-li je mozne predem a pisemne o povolenku na 14dni :).

    Dekuji

    • Dobrý den,

     ano, rybářský lístek vydává obec s rozšířenou působností. Pokud si jej chcete vyřídit s předstihem, pak to tuším jde tak, že pošlete blízké osobě plnou moc a ona musí na ten úřad zajít. Lístek se vyřídí prakticky hned – trvá to sotva 10 až 15 minut. Nejsem si ale jistý, jestli to takto skutečně funguje, proto prosím pro jistotu napište na daný úřad s rozšířenou působností (většinou odbor životního prostředí), tam Vám poradí.

     Co se týče povolenky, tak tu zakoupíte už buďto v nějaké rybářské organizaci nebo v některých obchodech s rybářskými potřebami. Záleží na vodě, kam chcete jet. 🙂

     Snad jsem alespoň trochu poradil. Přesto, opravdu prosím raději napište na daný úřad… 🙂

     Krásný den!

     Redakce InRybar.cz

     • Rybářské lístky se prodávají v blízkosti vašeho bydliště což je magistrát města a obce s rozšířenou působností odbor životního prostředí. Pokud si tento lístek koupíte také splňujete zákon 99/2004 Sb. Paragraf 13 a pozdnějsi vyhlášky 1972004 Sb. Bližší podmínky výkonu rybářského práva. Také máte ušetřené starosti aby ste si tento rybářský lístek kontrolovaly protože za propadlý lístek je rybářská stráž oprávněná zadržet povolen ku lovu . A to zákonem 99/2004SB. PARAGRAF 16 oprávnění rybářské stráže.

 • To je dost, že to někoho napadlo u myslivců je doživotní lístek už dávno

 • Dobrý den.CHci se zeptat k doživotnímu listku co je na tom pravdy.Dnešní dobe kolují ruzné diskuze a forá a člověk už neví co je pravda a co je lěš.Rad rybařím každý rok se plati členství atd.Když jsem čet váš článek byl jsem nadčen.Pokud od 1.11 2017 bude platnost byl bych velice rád.Děkuji za vasí odpoved.

  • Dobrý den,

   informace byla přejata z oficiálního webu Českého rybářského svazu. Více informací zjistíte i na Facebooku od ČRS-

   Krásný den!

   Redakce InRybar.cz

 • A platí to pouze pro Črs nebo to bude celosvazove??

  • Rybářské lístky nemají s ČRS nebo MRS „nic společného“. Tyhle lístky totiž vydávají úřady – obce s rozšířenou působností…

   Redakce InRybar.cz

 • Dobrý den. K celoživotnímu lísku bude možnost si přikoupit celorepublikovou povolenku,? Děkuji.

  • Dobrý den,

   ano. Není důvod, proč byste si k tomu lístku nemohl zakoupit celorepublikovou povolenku… 🙂

   Krásný den!

   Redakce InRybar.cz

 • Dobrý den, jen pro bližší informaci uvádím, že rybářské lístky s účinností od 1.7.2011 (§ 13 odst. 8 zákona 99/2004) vydávají kromě obcí s rozšířenou působností i obce s pověřeným obecním úřadem, v jehož obvodu má žadatel o vydání rybářského lístku trvalý pobyt.
  Co se týká vydávání „tzv. doživotních ryb. lístků“ za 1.000,- Kč tak je nutné, aby došlo k novelizaci § 10 odst. 1 vyhl. 197/2004 k provedení zákona 99/2004 – O rybářství. Zatím je tam uvedeno jen vydávání na 30 dní, 1 rok, 3 roky a 10 let.
  Přeji hezký den.

 • Proč by nepřitekly peníze za celosvazovou povolenku když vám od letošního roku celoroční uzemní neprodají když nejste členem té dané organizace.Příklad jsem člen Plzen a východočeskou roční vám neprodají.Do letošního roku v tom nebil problém.

 • Teď vyšla vyhláška 336/2017, kterou se mění vyhláška č. 197/2004 Sb. k provedení zákona 99/2004 Sb. – O rybářství, kde je uvedeno, že vydávání rybářského lístku na dobu neurčitou bude s účinností od 1. 11. 2017. Takže už nic nebrání tomu, aby si rybáři starší 15 let za 1.000 Kč tento lístek zakoupili.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *