DomůNovinkyAgresivní útok sumce na kořist: rybář natočil, jak sumec sežere nebohou rybu

Agresivní útok sumce na kořist: rybář natočil, jak sumec sežere nebohou rybu

- Reklama -

Sumec je králem českých vod. Jeho mohutnost a agresivita fascinuje nejednoho rybáře. Zajímavé jsou potom ty momenty, kdy si sumec vyhlídne kořist. A právě tuto chvíli natočil jeden rybář.

Sumec velký může dorůstat obrovských rozměrů. V nedávné době rybáři v Evropě ulovili hned několik ryb, které přesáhly 260 centimetrů. Kromě toho ale rybáře fascinuje samotný život sumce. A třeba také jeho styl lovu kořist. Přesně tento moment si pak rybář může prohlédnout v jednom podvodním videu.

 

Sumec sežral nastraženou rybu

Na rybářském internetu se objevilo krátké podvodní video, které ale ukazuje zajímavý moment. Rybářovi se totiž na něm povedlo zaznamenat, jak vypadá útok sumce na rybu. Rybář se potopil pod vody, kde na dno položil nastraženou rybu. A pak čekal…

Nejprve se u nastražené ryby objevili zvědaví okouni, kdy někteří zkusili nastraženou rybku do sebe nasoukat. Ale nakonec neúspěšně! Pak se dokonce na videu objevil i rak, který si chtěl z nastražené rybky taky trochu odkousnout.

Závěr krátkého videa ale patřil zmíněnému sumci. Ten se zničehonic objevil u nastražené rybičky. Dravec na nic nečekal, a předvedl fascinující útok! Tenhle moment musí rybářsky vzrušit každého milovníka rybaření. Fascinující pohled!

 

Sumec útočil na potápěče i na plavkyni

Sumec se ale nebojí zaútočit i na mnohem větší „objekt“. Není tomu tak dávno, co populární tvůrci podvodních videí z kanálu Underfishing zveřejnili video, na kterém sumec útočí na potápěče. Na videu je zřetelně vidět, jak sumec naráží do natáčejícího potápěče.

„Tento sumec byl extrémně agresivní. Slyšeli jsme o tomto chování příběhy, ale nikdy jsme to neviděli. Toto chování bylo opravdu zajímavé, protože sumec stále útočil a držel se v naší blízkosti,“ uvedli potápěči.

O tom, proč se sumec takto zachoval, můžeme jen spekulovat. Ale obecně se ví, že například samci agresivně brání hnízda s jikrami. I možná proto existují případy, kdy sumec zaútočí na plavce. Anebo vousatého dravce prostě jen „štvalo“, že ho potápěč s kamerou otravuje.

Zdroj: keepfishingtv, ilustrační foto: Martin Mráz (se souhlasem)

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -