DomůAkční nabídkaChytání kaprů na krmítko: Jak mít více záběrů? Zaručený tip, jak vylepšit...

Chytání kaprů na krmítko: Jak mít více záběrů? Zaručený tip, jak vylepšit nástrahu na kapry!

- Reklama -

Lov kaprů na krmítko je zaručený způsob, jak si perfektně zachytat. Naši nástrahu na kapry máme v blízkosti krmení, takže pokud jím kapry zaujmeme, šance na záběr je opravdu vysoká. Při lovu na položenou často používáme pečivo, foukanou kukuřici nebo nejrůznější extrudy. Věděli jste, že i tyto nástrahy jdou ještě více vylepšit? Pojďme se podívat na několik tipů…

Rohlíkové boilies, foukaná kukuřice nebo extrudy jsou nástrahy, které bývají velmi výrazně zbarvené. A dává to smysl, neboť právě zbarvení hraje velkou roli. Takhle: Kapři moc dobře vidí kontrastní věci. Takže například jejich pozornosti neujde světlá nástraha na tmavém dně. Ovšem, zmíněné kapří pochutiny musí i vonět. Velkou výhodou je, že většina nástrah na položenou velmi dobře vsakuje nejrůznější esence. A právě vůně je další částí úspěchu…

 

Co voní, to chytá…

Kapři svými chuťovými/čichovými buňkami velice dobře registrují pachové stopy ve vodním prostředí. Proto jsou nástrahy na tyto ryby napuštěné výraznými esencemi. Pokud se ale podíváme na ty klasické nástrahy na položenou s krmítkem, pak jejich vůně není tolik „ostrá“. A to je škoda! Právě výraznější vůně může stát za mnohem vyšším počtem záběrů.

kapr

Přitom zatraktivnění takové nástrahy není nijak složité. Naopak! Stačí mít po ruce nějakou esenci. Když se řekne esence, pak mnoho rybářů napadne malá lahvička, která stojí „nekřesťanské“ peníze, a kterou používají maximálně tak kapraři. Ale chyba lávky! I na rybaření na položenou s krmítkem existuje celá řada esencí za „babku“.

Esence se používá velice snadno. Prostě vezmeme naši nástrahu na háčku a namočíme ji v oné tekutině. Anebo popřípadě esencí pokapeme naši nástrahu. Pak necháme voňavý roztok chviličku působit (ideálně několik minut), aby se nasákl do nástrahy. Tím tak v nástraze zůstane krásná vůně mnohem delší dobu. A přesně to potřebujeme! Takto zatraktivněná nástraha vytváří intenzivní pachovou stopu delší dobu, což razantně zvyšuje šanci na záběr. Esencí můžeme zatraktivnit klasické „foukačky“, extrudy, kukuřici nebo třeba i žížalu. Tohle funguje!

kapr

Jaké vůně jsou nejlepší? Takhle: Je třeba pamatovat na to, že kapři velmi dobře cítí masové vůně. Ostatně, proto jsou tak dobří ve vyhledávání bezobratlých živočichů (škeble, šneci) v nánosech bahna. Pokud tedy při lovu kaprů používáme masové příchutě, pak je šance na záběr opravdu vysoká. Velmi intenzivní pachovou stopu mají například typické příchutě halibuta nebo krillu. A nebojte se experimentovat! Masovou esencí můžeme zatraktivnit například i sladkou nástrahu.

 

Kvalitní esence na kapry za pár korun!

ngt-liquid-boosterNGT Liquid Booster

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

Tahle esence je pro lov kaprů na položenou s krmítkem naprosto ideální. Proč? Určitě každého rybáře potěší velmi nízká cena. Za tyhle peníze tak kvalitní esenci opravdu nikde nekoupíte. Navíc, tahle esence funguje! Firma NGT pochází z Velké Británie, která je kolébkou lovu kaprů. Právě zde vznikají ty nejlepší nástrahy a návnady na kapry. Proto je milým překvapením, že tato esence s velmi výraznou vůní se prodává za tak přijatelnou cenu.

NGT Liquid Booster rozhodně doporučujeme v „příchuti“ krillu nebo halibuta. Tyto dvě masové varianty jsou famózní. Mají velmi výraznou pachovou stopu, která dokáže ve vodním prostředí „přemluvit“ k záběru nejednoho kapra. Tohle určitě vyzkoušejte!

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

Ilustrační foto: Chyť a pusť

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -