Domů Akční nabídka Lov kaprů na krmítko: Jaké krmení na kapry používat na začátku sezóny?...

Lov kaprů na krmítko: Jaké krmení na kapry používat na začátku sezóny? Nechte se inspirovat!

- Reklama -

Lov kaprů na začátku sezóny nebývá tou nejjednodušší záležitostí. Proč? V našich revírech je pořád hodně studená voda, která dokáže celý lov pořádně zkomplikovat. Tedy, komplikace nastanou, když nepoužijeme tu návnadu, která se do těchto podmínek hodí. My máme ale několik tipů, které vám pomohou i při lovu kaprů ve studené vodě. Co použít do krmení? A proč? Mrkněte na naše zaručené tipy! Tohle funguje!  

První, co musíme z našeho krmení na začátku sezóny vyřadit, jsou olejnaté suroviny – asi nejčastějším „zástupcem“ z této kategorie krmení je řepka. Takhle, když v našem krmení už olejnaté složky jsou, nic se neděje. Akorát jejich účinek není takový, jako v pozdější části sezóny. Proč? Protože olejnaté složky se dobře uvolňují až při teplotě nad 10 stupňů Celsia. A to voda v našich revírech na začátku rybářské sezóny opravdu nemá.

Co tedy použít? Možností je hned několik. Nejprve si ale uvědomme, jak to na začátku sezóny pod hladinami vypadá. Prostředí pod vodou je šedivé a tmavé, a to i při prvních slunečních dnech – to je dáno prostě tím, že na dnech revírů leží nánosy mrtvé vegetace. Proč to zmiňujeme? V takovém prostředí je prostě naprosto ideální, pokud použijeme výrazné složky. Složky, které jdou i na tmavém podkladu vidět i z velké vzdálenosti. Co tedy do krmení přidat? Kukuřici, výrazné peletky, anebo třeba i kusy pečiva.

Při lovu kaprů hned ze startu sezóny je dobré to nepřehánět s krmením. Nízká teplota vody totiž stojí za tím, že kapři sice přijímají potravu, ale rozhodně ne v takovém množství. Proto je dobré krmení na kapry namíchat tak, aby bylo extrémně lákavé, ale aby se z něho ryby nenasytily. Prostě, aby na lovném místě cítily nejrůznější pachy, ale aby sluply až naši nástrahu.

Z toho vyplývá, že je dobré krmení připravit tak, aby mělo jemnější strukturu. Aby obsahovala drobnější suroviny – ideální je používat klasické method mixy, které ještě posílíme tekutými atraktory, jemnými moučkami nebo drobnými peletkami. Ale pozor! Moc jemné krmení taky není dobré! Je zapotřebí, aby návnada obsahovala i několik hrubších surovin (kusy boilies, kukuřici), které fungují jako stoper, a které dokážou rybu na místě zastavit.

Zásadní je i to, jestli se nám podaří krmení nastavit tak, aby i za nízkých teplot vydávalo intenzivní pachovou stopu. Ano, právě pach je kolikrát rozhodující! Možností, jak krmení pachově vylepšit, je celá řada. Od boosterů, po nejrůznější moučky. My osobně třeba rádi do krmení přidáváme „čisté maso“ – belachan. Jedná se o fermentované krevety, které patří k tomu nejsmradlavějšímu na rybářském trhu. Ovšem kapři na tohle reagují…

 

TIPY A TRIKY: Čím vylepšit krmení na kapry na začátku sezóny?

Belachan

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

Zůstaňme u belachanu: O něm jsme toho napsali už hodně. Ale ono to jinak nejde! Právě tato surovina je TOP přísadou do krmení na kapry. Jedná se o extrémně výživnou složku se silným masovým odérem. Belachnan je prostě „maso“, které kapři milují – proto tak aktivně sbírají různé bezobratlé živočichy na dnech revírů. Kapři na belachan reagují jako zbláznění a s velkou chutí jej požírají. Jak tuto surovinu použít na začátku sezóny? Jednoduše! Belachan prostě nalamte do namočeného krmení a nechte ho „rozpustit“. Krmná směs dostane naprosto neuvěřitelnou pachovou stopu a výživová hodnota vystřelí nahoru. Výsledkem je pak zmnohonásobení počtu záběrů! Belachan určitě nenechávejte doma…

 

Pelety Chyť a pusť Medová kukuřice

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

Tyhle pelety si mezi rybáři vydobyly obrovskou popularitu především proto, že jsou dodávány ve velmi atraktivní příchuti – medová kukuřice. Jedná se o kombinaci dvou TOP složek, které jsou v rybařině od nepaměti, a které mají na kontě celou řadu nádherných ryb. A právě tato příchuť je naprosto dokonalá na začátku sezóny, kdy častokrát chytáme spíše na sladké nástrahy. Pelety na ryby Chyť a pust Medová kukuřice používejte přímo do krmné směsi (stačí přidat trochu pelet), anebo pelety nakrájejte a podrťte, a rovněž je přidejte rovnou do krmení. Jedná se o perfektní atraktor na kapry na začátek sezóny!

 

Robin Red

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

Jedna z nejpoužívanějších surovin pro výrobu návnad a nástrah v kaprařském světě. Robin Red je skvělou kombinací celé řady koření, který ve výsledku dává fantastické vlastnosti. Krmná směs díky Robin Redu získá unikátní vlastnosti – zajímavou pachovou stopu a nádherné zbarvení. Kapři na tohle skutečně dobře reagují. Jak tuto surovinu používat? Je lepší Robin Red míchat do světlejších směsí, aby nádherně sytá barva krmení obarvila. Kromě barvy dostane krmení i zajímavou, unikátní vůni. Dávkování se pohybuje okolo 5 až 30 procent.

Ilustrační foto: Chyť a pusť

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -