DomůAkční nabídkaNávazec na podzimní kapry: Tajný trumf na velké kapry! „Neviditelný“ návazec do...

Návazec na podzimní kapry: Tajný trumf na velké kapry! „Neviditelný“ návazec do čisté vody!

- Reklama -

Jak chytat kapry na podzim? No, je zapotřebí si uvědomit několik věcí, které mohou celý lov komplikovat. Ale nebudeme malovat čerta na zeď. Pokud se připravíme na „překážky“, které na nás na podzim číhají, pak může být lov v tomto TOP období nefalšovaným rybářským eldorádem. O čem to mluvíme? Je zapotřebí si uvědomit, že na podzim je voda v našich revírech křišťálově čistá. Proto je třeba sáhnout po takovém návazci, který nepůjde vidět. A naopak po nástraze, kterou kapři uvidí na hony daleko. Pojďme si ukázat, jaký návazec použít při podzimním lovu kaprů…

Teplota vody na podzim padá pochopitelně dolů. Sluneční paprsky slábnou, voda se ochlazuje. A s ochlazením mizí z vody i řasy a další nečistoty. Takže voda začíná být nádherně čistá. Ovšem! Na dnech našich revírů najdeme pořádný „brajgl“. Mrtvé rostliny a spadané listí tvoří pod vodou pořádné nánosy. V tom by se mohla naše nástraha ztratit.

Z čeho tedy navázat náš návazec, aby nebyl v čisté vodě příliš vidět? A jak to udělat, aby se naše nástraha v nánosech organického nepořádku neztratila? Použijte zaručený návazec, který v posledních sezónách patří k těm nejpopulárnějším! O jaký návazec jde? O chod rig!

 

Co budeme potřebovat?

Jak už jsme si řekli, tak na podzim je voda v našich revírech křišťálově čistá. A to může být problém, protože kapři by mohli rozpoznat zradu v podobě nastražených návazců. Co s tím? Řešení je naprosto jednoduché! Použijte fluorocarbon! Právě fluorocarbon je „neviditelné“ vlákno, které se pro lov kaprů v čisté vodě ideálně hodí. Kapři díky vlastnostem fluorocarbonu nemají téměř žádnou šanci, jak rozpoznat, že se jedná o nastraženou lest. I v čisté vodě je fluorocarbon skutečně velmi těžko rozpoznatelný.

Fluorocarbon NASH Fluorolink: Geniální vlákno od renomované společnosti NASH, které patří k TOP fluorocarbonům na trhu. To je dáno především tím, že toto vlákno má naprosto geniální vlastnosti. Tak předně: Díky nejmodernějším výrobním postupům je tento fluorocarbon i v čisté vodě takřka „neviditelný“. Kapr nemá díky špičkové čirosti tohoto fluorocarbonu žádnou šanci rozpoznat zradu. Další obrovskou předností tohoto vlákna je to, že je těžké a rychle potápivé. Díky tomu tento fluorocarbon okamžitě padne ke dnu a netvoří žádné „rušivé“ obloučky. Jen nehybně leží a „čeká“ na kapra.

Další obrovským plusem pak je, že fluorocarbon NASH Fluorolink je extrémně odolný proti oděru. Ani lov na kamenitém dně nebo v blízkosti překážek toto vlákno „nezastaví“. Jedná se opravdu o velmi odolný fluorocarbon, který zaručuje bezpečné zdolání velkého kapra i z velmi těžkého terénu. Tento fluorocarbon patří k naprosto nejlepším na trhu!

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

 

Jakou nástrahu na kapry na podzim použít?

Znova: Podzimní revíry jsou častokrát zanesené nejrůznějším organickým odpadem. Mrtvé rostliny, spadané listí a mnoho dalšího nepořádku celý lov ztěžuje. Nástrahy se v těchto nánosech mohou ztratit, což může výrazně snížit šanci na úspěch. Proto by v tomto období rybáři neměli zanevírat na plovoucí boilies. A nejlépe na plovoucí boilies, které má výrazné zbarvení.

POP-UP boilies NASH Citruz White: Podle nás je tohle jedna z nejlepších nástrah do studené podzimní vody. Proč? Zaprvé: Bílé zbarvení nástrahy jde vidět na téměř jakémkoliv povrchu, a to i z velké vzdálenosti. Dno může být zanesené, přesto tato nástraha se na něm neztratí. Zadruhé: Další obrovskou předností je koncentrovaná vůně citrusů, která se velmi dobře šíří i za nízkých teplot. Navíc! K boilies dostanete i koncentrovanou esenci, která vůni kuličky ještě více zesílí. A zatřetí: Samotná směs tohoto boilies je opravdu TOP! Díky tomu kulička perfektně „pracuje“ i ve studené vodě. Tohle je prostě geniální nástraha!

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

 

Jak navázat úspěšný návazec na podzimní kapry?

Tak, máme vybrané ideální vlákno (fluorocarbon) a všechnu potřebnou bižuterii. Nyní se pustíme do vázání ideálního návazce pro podzimní lov kaprů. O jaký návazec jde? O chod rig! Tento návazec na kapry nabízí naprosto geniální vlastnosti. Tak předně: Nástrahu k tomuto návazci připevňujeme na drobný obratlík. Díky tomu se tak nástraha volně pohybuje u háčku. To je důležité! Takto nastražená plovoucí nástraha se „chová“ zcela přirozeně. Navíc, při nasátí do kapří tlamy návazec nepůsobí téměř žádný odpor, takže kapr nemá tendenci nástrahu vyplivnout.

Návazec chod rig se často používá při lov na plovoucí nástrahu. A díky použití fluorocarbonu nejde návazec ve vodě téměř vidět. Jen výrazná plovoucí kulička, která se luxusně nadnese nad nepořádek (nánosy, mrtvá vodní vegetace, spadané listí) na dně. A právě tento „detail“ může hrát obrovskou roli a mnohonásobně zvýšit počet záběrů od kaprů.

Na tomto návazci je také výborné to, jakou má polohu háčku. Všimněte si, jak je háček „stočen“. Při nasátí do kapří tlamy se tak okamžitě zapíchne do spodního pysku. Tedy do místa, které je velice tvrdé, a kde háček velmi dobře drží. Tohle je rovněž důležitý „detail“! Tento návazec jednoznačně doporučujeme!

Ilustrační foto: PARYS a NASH

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -