skingbranding-banner

VIDEO: Karel Nikl prozrazuje tajné trumfy! Na co chytá ty největší kapry?


Karel Nikl patří k nejvíce ostříleným kaprařům na česko-slovenské scéně, který má na kontě obrovské množství nádherných kaprů. Tyhle neuvěřitelné ryby nachytal jak na domácích, tak zahraničních vodách. A i když tyto gigantické ryby nachytal na nejrůznějších lokalitách, častokrát měli všichni ulovení kapři něco společného. Co? Nástrahu, na kterou byli uloveni! Karel Nikl totiž při lovu těch největších ryb rád používá krillové nástrahy, které nabízí neuvěřitelně obrovskou nutriční hodnotu. A to mají kapři moc rádi…

„Když si uvědomíte, že se kapr hodně živí bentosem, tak je jasné, že krill, jako malý mořský ráček, je velmi blízko tomu, co kapr v přirozeném prostředí velmi rád konzumuje. A vy když krill ve velkém množství přidáte do těch produktů, tak mu nahrazujete, anebo dáváte do toho boilies to, co velmi rád přijímá. Kapr ve svém střevě dokáže udělat určité enzymy, které jsou důležité pro další funkci, pro trávení, a čím více přidáte takovýchto produktů – jako je krill nebo určitého bentosu do boilies – tak dostáváte mnohem vyšší nutriční hodnotu tohoto boilies. A ten kapr je ochoten takovéto boilies přijímat delší dobu,“ říká o krillových nástrahách Karel Nikl.

VIDEO: Jaké nástrahy z krillu má Karel Nikl nejraději na velké kapry? 

 

Boilies NIKL Devill Krill

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

Specifické boilies na velké kapry, které mísí hned několik prvotřídních vlastností, které pomohou k vysněnému úlovku. Samozřejmostí je to, že toto boilies má základ v prvotřídních krillových produktech, které samy o sobě patří k tomu nejlepšímu, co může rybářský trh nabídnout. Krillové produkty totiž vysílají ve vodním prostředí velmi silné potravní signály, na které kapři velice dobře reagují. Jak už řekl Karel Nikl: Právě tohle skvěle napodobuje přirozenou potravu kaprů.

Zajímavou příměsí je ale i „pikantní složka“. Zkušení kapraři totiž moc dobře ví, že právě pikantní suroviny (jako například chilli), působí hodně selektivně. To znamená, že je nemají v oblibě menší kapři nebo „bílá“ ryba. Ovšem velcí kapři pikantní věci doslova milují. A nejenom chilli, něco podobného je k vidění i u česneku. V boilies Devill Krill je obsažena speciální směs koření, která je právě pikantní.

„O boilies Devill Krill můžu oprávněně mluvit jako o skvělém lovci velkých kaprů. Na Devill Krill bylo nachytáno stovky velkých kaprů, opravdu gigantických ryb. A já sám si neumím představit, že bych jel na nějakou důležitou výpravu, anebo na závody, na kterých se bodují velcí kapři, abych s sebou neměl Devill Krill. Vždycky mám s sebou dva, maximálně tři druhy boilies, ale jeden z toho boilies je vždycky Devill Krill,“ říká o těchto kuličkách Karel Nikl.

Boilies Devill Krill je k dostání hned v několika průměrech. Rybář si může vybrat buďto kuličky o průměru 15 mm, 18 mm, 20 mm nebo 24 mm. Menší kuličky jsou vhodné například do studenější vody, anebo taky na lokality, které jsou silně prochytávané. Velmi osvědčeným tipem je z menších kuliček dělat i delší korálky (i ze 4 a více kuliček), které velcí kapři slupnou bez nejmenších obtíží.

Větší kuličky jsou pak velmi vhodné například do teplejší vody, ve kterých se malé kuličky rychleji rozpadají. Větší průměr boilies je potom výborný i na takové vody, kde je velké množství „bílé“ ryby nebo menších kaprů – tyhle ryby by mohly menší kuličky rychleji rozbít. Ideálním příkladem pro použití 24 mm kuliček Devill Krill jsou například nejrůznější řeky, ve kterých jsou silně zastoupeny ostatní rybí druhy…

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

Ilustrační foto: Chyť a pusť

Nové články v rubrice

Válka českých značek: Firmy se předhánějí s nejlevnějším boilies! Jaké jsou ceny?

admin | přečteno: 385x | 25.02.2021 | Žádné komentáře

Levné boilies je sortiment, se kterým se v posledních sezónách doslova …

Zaujalo nás: Super levný vlasec od anglické firmy FOX! 1000 metrů stojí jen 260 korun!

admin | přečteno: 1847x | 24.02.2021 | Žádné komentáře

Sehnat kvalitní vlasec na kapry za normální peníze může být …

Vylepšená klasika na kapry: Modré rohlíkové boilies s vůní švestek! Stojí pár korun!

admin | přečteno: 4155x | 23.02.2021 | Žádné komentáře

Rohlíkové boilies je osvědčenou klasikou pro chytání kaprů na položenou, …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.