DomůRybolovné technikyPoloženáLov kaprů na krmítko na podzim: 3 zásadní věci, které rozhodují o...

Lov kaprů na krmítko na podzim: 3 zásadní věci, které rozhodují o úspěchu! Na co si dávat pozor?

- Reklama -

Lov kaprů na krmítko na podzim bývá ve znamení spousty záběrů. Voda se pozvolna ochlazuje, což je pro kapry jasným signálem, aby si začali cpát břicha. Jinak budou mít v zimě pořádně krušné chvíle! I když kapři v tomto období sbírají více potravy, než třeba v létě, přesto je důležité si dávat na některé věci pozor. Podzimní rybaření totiž přináší celou řadu překážek, na které je dobré myslet, jinak může přijít naše snaha zcela vniveč. Na některé věci je třeba myslet už při výběru nástrahy nebo krmení. Tohle totiž musíme vybírat podle toho, jaké na dané vodě zrovna panují podmínky…    

Asi se všichni shodneme na tom, že při lovu kaprů je kromě výběru místa rovněž zásadní výběr nástrahy nebo krmení. Prostě, pokud kaprům nenabídneme něco, co se jim bude zamlouvat, pak na břehu oblíbené vody utřeme slzu. A to nikdo nechce! Jenže jak kapry zaujmout? Tady je několik „drobností“, které je dobré si uvědomit…

 

Co jde vidět, více přitahuje

Když si představíte, jak vypadá podzimní čas u vody, pak se každému asi vybaví šedivějící dna našich revírů, na kterých se čím dál více vrství organický odpad. Ve vodě totiž pozvolna odumírá obrovské množství vodní vegetace, která ve vodě vytváří neprostupné koberce. Dalším velmi velkým problémem je padající listí. S postupujícím podzimem se na hladině objevuje čím dál více spadaných lístků, které po čase klesnou na dno. A právě zde všechny odumřelé rostliny tvoří podklad, ve kterém se snadno ztratí jak naše nástraha, tak krmení. Co s tím?

Takové krmení na kapry CUC! Nugget jde vidět i na brutálně zaneseném dně!

Řešení je zcela jednoduché! Je zapotřebí použít takové krmení a nástrahu, které prostě půjde vidět. Dnešní rybářský trh nabízí celou řadu dobrot pro kapry, které mají reflexní zbarvení. A ono to dává smysl! Kapr totiž velice dobře vidí kontrastní věci – tedy světlé předměty na tmavém podkladu. Takže když na tmavé nánosy naházíme výrazně zbarvené krmení, tak si onoho fleku na dně kapr rychleji všimne. Ideálním příkladem jsou například CUC! vlhčené nugetky od LK Baits, které mají výrazné zbarvení, takže jdou perfektně vidět i z velké vzdálenosti.

A bacha! Díky tomu, že půjde naše krmení na kapry do studené vody dobře vidět, tak ho nemusíme používat ve velkém množství. Ne! Kolikrát prostě stačí nahodit samotné krmítko s nástrahou, a pokud bude naše krmení krásně vidět, pak to udělá větší službu, než kilogramy krmení nastřílené prakem. Takže ve výsledku ještě ušetříme.

Obalované rozinky jsou novinkou letošního podzimu! Do chladné vody při chytání na krmítko jde o ideální nástrahu – silně voní a má reflexní barvu… 

Co se týče nástrah, tady je množství možností opravdu obrovské. Výrobci se totiž při výrobě reflexních nástrah doslova předhání. Na krmítko je dobré používat třeba nějaké měkké nástrahy, které zaručují velkou zábavu v podobě hromady záběrů. Zajímavou novinkou, která je vhodná pro podzimní chytání, jsou například LK Baits obalované rozinky, které mají právě reflexní zbarvení. Tato nástraha má nacucaný střed zajímavou tekutinou, takže i v podzimní vodě vytváří silnou pachovou stopu…

Kapr ulovený na obalovanou rozinku! Neuvěřitelně silná vůně prostě boduje…

Reflexní nástrahy a krmení na kapry používáme tedy na zanesených revírech, ve kterých v létě roste velké množství rostlin. Právě zde se nástrahy a krmení může snadno ztratit. Velmi rozumné je ale podobné nástrahy a krmení používat i na bahnitých revírech (rybnících). Právě i tady se na podzim trochu pročistí voda, takže na nánosech jde výrazné krmení a nástrahy skvěle vidět!

 

Výrazné pachy do chladné vody

S klesající teplotou vody se postupně hůře šíří pachové stopy z nástrah, které dokážou přilákat kapry i z větší vzdálenosti. A to může být problém, protože pachová složka nástrah je jedním z klíčů, který vede k úspěšnému rybaření. Proto je dobré do takovýchto podmínek používat koncentrovanější nástrahy se silnějším aroma, které se dokáže šířit právě i v chladné podzimní vodě. Co máme na mysli?

CUC! s kousky medvědího česneku vydává neuvěřitelně zajímavou vůni, se kterou v podzimní vodě zabodujete…

Leckoho by napadlo třeba použít nějaký silný masový smrad. Ano, to by šlo taky. Ovšem zajímavé možnosti nabízí i „kořeněné“ příchutě. Typický příkladem je CUC! s příchutí medvědího česneku. Jedná se o nástrahu s velmi pronikavým aroma, které se dokáže šířit i v chladnější vodě, takže rybář pak slaví úspěchy i v pravém podzimním počasí, kdy jiné nástrahy selhávají. Navíc, ona česneková nástraha má i světlé zbarvení, takže i tohle kolikrát vede k tomu, že si s tohle nástrahou rybář skvěle zachytá.

Silná vůně medvědího česneku dokáže ve vodě vytvořit koncentrovanou pachovou stopu. Výsledek vidíte sami! 

Pochopitelně, pachy nástrah lze jednoduše posílit s pomocí nějakého tekutého atraktoru. Problémem ale bývá, že drtivá část tekutých atraktorů má olejovitý základ, který v chladnější vodě nepracuje tak, jak by měl. Zajímavý řešením může být například CUC! Special Dip, který je oproti klasickým tekutým atraktorům zajímavý tím, že je mnohem „mazlavější“, a že se na nástrahu zajímavě nalepí. Díky tomu tak nástraha vydává silnou pachovou stopu, ale hlavně – kapr při kontaktu s nástrahou neodolá proto, že její vůně je opravdu hodně silná a lákavá, protože dip stále drží na nástraze – je to takový mazlavý povlak.

 

Masové nástrahy taky fungují! Proč?

Masové nástrahy v podzimním čase skvěle fungují proto, že kapři v tomhle chladnějším období moc dobře ví, že zima se blíží. Období, kdy bude ve vodě nedostatek potravy, kapry „vyděsí“ natolik, že ti se začnou shánět po čemkoliv, co obsahuje spoustu živin. Typickým příkladem je například nějaká živočišná potrava, která vysílá koncentrované potravní signály. A právě tohohle by měli rybáři využít.

Patentkový CUC! s kousky patentek vydává masovou vůni, na kterou podzimní kapři skvěle reagují…

Řešením jsou masové nástrahy, které dokážou ve vodě vytvářet koncentrovanou pachovou stopu, která páchne po mase. Kapr tak po kontaktu s touto nástrahou okamžitě zareaguje, protože „ví“, že se jedná o nutričně bohaté sousto. Ano! Masové nástrahy dokážou velmi dobře imitovat přirozenou potravu kaprů, která se z těchto bezobratlých živočichů skládá.

Asi nejzajímavější nástrahou poslední sezóny je CUC! s příchutí patentky, který obsahuje jednak velmi koncentrovaný výluh z patentek. Díky tomu nástraha vydává velmi silnou masovou vůni, kterou kapři ale moc dobře znají a spolehlivě na ni reagují. Další velkou předností pak je, že na CUC! patentka jsou přímo aplikované patentky, které po vhození do vody utvoří neuvěřitelně zajímavé sousto. Tomuhle žádný kapr fakt neodolá!

Patentkový CUC! lze kombinovat i se sladkým krmením, které má výrazné zbarvení…

Pokud půjdete s krmítkem na kapry na podzim, pak pamatujte na několik věcí – nástraha musí jít vidět, musí mít silnou vůni, a pokud bude obsahovat masové suroviny, tak jedině dobře. Pokud spojíte alespoň 2 z těchto 3 zmíněných faktorů dohromady, pak si můžete být jisti, že si u vody zachytáte i za škaredého podzimního počasí…

Tým LK Baits

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

2 KOMENTÁŘE

  1. Reklama nic víc. Zajímavé že my teď na podzim fungují skvěle levné rozpustné pelletky od nejmenované firmy Václavík. A jsou v hnědé barvě, takže prakticky neviditelné. 😉

  2. Mne zase funguje vyborne kukuricny srot se strouhankou, pridavam do toho par zrnek kukurice. Na LK baits jsem nikdy nic nechytil a ani neznam nikoho, kdo na to neco chyta 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -