DomůNovinkyCandát o délce 106 centimetrů je novým rekordem. Ten starý pokořil o...

Candát o délce 106 centimetrů je novým rekordem. Ten starý pokořil o centimetr

- Reklama -

Nizozemský rybářský svaz Sportvisserij Nederland informoval o pokoření rekordu u candáta. Komise, která posuzuje rybářské rekordy v Nizozemsku, uznala 106 centimetrového candáta jako nový rekord. 

Foto: InRybar.cz

O pokoření rekordu u candáta informovali nizozemští rybáři. Německý rybář Andre Gießing obrovského candáta ulovil už v březnu roku 2021. Až s postupem času se ale doslechl o komisi BNRZ (Beet Nederlandse Recordlijst Freshwater Fishes), která posuzuje rybářské rekordy v Nizozemsku.

Takže tam poslal fotografie jeho obrovského candáta o délce 106 centimetrů. A zmíněná komise rozhodla, že se jedná o nový rekord. Doposud nizozemský rekord u candáta držel rybář Igor Vucenic, kterému se v roce 2020 povedlo ulovit rybu o délce 105 centimetrů

 

Rybář velkého candáta ulovil na přívlač

Nizozemský rybářský svaz Sportvisserij Nederland informoval také o způsobu ulovení rekordní ryby. Německý rybář Andre Gießing gigantického dravce ulovil s pomocí přívlače, kdy chytal na gumovou nástrahu o délce 24 centimetrů s 80 gramovým závažím. Rybu chytil na lokalitě Hollands Diep.  

Rybář kapitálního dravce dostal z lodi, na které byl i moderní echolot s „živou sondou“. Německý rybář měl to štěstí, že spolu s ním seděl na lodi zkušený rybář Bernd Kapust, který má s lovem velkých candátů na zmíněné lokalitě velké zkušenosti. A ten ihned poznal, že jde o „zajímavou rybu“.

Německý rybář pak dlouhých 15 minut přemlouval obrovského candáta k záběru. Bylo důležité, aby loď neustále byla v blízkosti ryby, aby ji rybáři neztratili z dohledu. Zároveň ale bylo zásadní velkého candáta nevyplašit.

Nakonec ale vše „zaklaplo“ a přišel záběr. Po zdolávání se německému rybářovi podařilo dostat do podběráku obrovského dravce, který je novým nizozemským rekordem. Radost na rybářské lodi byla ohromná…

 

Magické místo Hollands Diep

Rybářská lokalita Hollands Diep patří k velmi populárním rybářským místům v Nizozemsku. Není se co divit – právě tady žijí opravdu obrovské ryby, na které jezdí rybáři z celé Evropy. Kromě velkých candátů je tato lokalita vyhlášená i na obrovské štiky.

Proč je tato lokalita tak jedinečná? Jde například o to, že právě v tomto místě se setkávají dvě významné evropské řeky. Do místa totiž ústí jak německý Rýn, tak i významný francouzský tok Máza. Řeky tak vytváří zcela unikátní lokalitu, která je doslova rybářským rájem.

Do Nizozemska jezdí na ryby také čeští rybáři. Například k největším tuzemským odborníkům na přívlač v této krásné zemi patří zkušený rybář Radek Filip. O jeho výpravě spolu s rybářskými parťáky jsme psali v tomto článku

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

1 komentář

  1. Znám řeči o 20 metrech. A dotyčný stojí s kamarádem na druhé straně rybníku..
    Co měli funkcionáři říct.? Že nebyli u prutů .. RS odvedla dobrou práci. A Vy tady někteří přestaňte omdlevat, že jim někdo sebral povolenky. Nevíte jaká byla situace u vody.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -