Domů Rybolovné techniky Přívlač Tisíce gumových nástrah na přívlač ZDARMA! Česká firma ZFish spustila speciální akci!

Tisíce gumových nástrah na přívlač ZDARMA! Česká firma ZFish spustila speciální akci!

- Reklama -

Placená spolupráce: Firma ZFISH na letošní sezónu rozjíždí jedinečný projekt! Stovkám rybářů, kteří se zaregistrují do tohoto projektu, rozdává přívlačové gumové nástrahy na testování. Celkově tak česká firma rozdá tisíce gumových nástrah na přívlač. Jak se tohoto jedinečného projektu pro milovníky přívlače zúčastnit? Pozorně čtěte!

Ilustrační foto: ZFish

Naše gumové nástrahy na přívlač považujeme za velice zdařilé, funkční, a hlavně cenově dostupné pro všechny, a tímto projektem bychom vám to rádi dokázali a přesvědčili, že i za málo peněz lze pořídit velice slušnou „muziku“.

 

Jak vybrat správnou gumu na přívlač?

Na trhu je v současnosti neuvěřitelné množství gumových nástrah všemožných tvarů, typů, barev a velikostí, a pro nejednoho z nás je docela těžké si dobře, a hlavně správně vybrat. Pojďme se podívat na základní informace, jaké gumové nástrahy na přívlač vybírat. V zásadě bychom nástrahy měli vybírat dle několika základních kritérií zhruba v tomto pořadí:

Cílová ryba

Je důležité vědět co chci chytat (na jakou dravou rybu cílím) a dle toho volím typ a velikost samotné nástrahy. Při správném výběru nástrahy, vedení a technice lovu je šance na cílovou rybu mnohem vyšší, a výrazně (ne však zcela) snížíte riziko ulovení jiného dravce.

Revír a podmínky

Zde je třeba se zamyslet nad konkrétním revírem, velikostí a rozmanitostí rybí obsádky, hloubkou, silou proudu (v případě tekoucí vody), a také jak daleko bude třeba nahazovat. Toto vše, a ještě X dalších faktorů, je nutné pečlivě zohlednit při výběru gumové nástrahy a samozřejmě i jigové hlavičky, na kterou budeme gumu nastražovat.

Vybavení

Při výběru gumové nástrahy je také nutné myslet na rybářské vybavení, které máme k dispozici. Nelze totiž pověsit 15 gramovou nástrahu na proutek do 5 gramů, nebo naopak – třeba 10 gramovou nástrahu nemůže pohodlně vodit na prutu s vrhací zátěží 50 až 100 gramů! Jednoduše lze tedy říct, že velikost, a hlavně hmotnost nástrahy včetně jigové hlavičky, by se ideálně měla pohybovat v rozmezí vrhací zátěže udávané výrobcem prutu.

 

Zfish rozdává tisíce gumových nástrah ZDARMA!

Jde o jedinečnou AKCI! 

Krok 1: Vytvořte si registraci na www.ZFISH.cz
Krok 2: Staňte se fanoušky facebook a instagram stránek ZFish
Krok 3: Napište nám do zprávy na instagramu své jméno a příjmení a text: „Gumy Zdarma“

Prvních 200 zaregistrovaných dostane sadu různých druhů a velikostí gum na testování. Akce trvá od 8. 6. 2021 do 30. 6. 2021, anebo naplnění počtu 200 registrovaných rybářů. Všem zaregistrovaným potvrdíme pořadí registrace. Nezapomeňte pečlivě vyplnit jméno a příjmení, adresu, telefonní číslo a email při registraci na našem e-shopu.

 

ZFISH SWALLOW TAIL 7,5 CM – MINNOW (tvar rybka)

Na první pohled je jasné, že se jedná o tzv. „véčko“ (V-tail), které má ocásek ve tvaru písmene V otočen o 90° do horizontální polohy, aby ideálně pracoval při vertikálním pohybu. Takže tento typ nástrah je primárně určen pro metody Drop-Shot, vertikál nebo smáčkování. Kde se spíše využívá jemnější vertikální pohyb a nástraha imituje poraněnou, zmatenou nebo umírající kořist.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Levné gumové nástrahy ZFish Swallow Tail 7,5 cm za pár korun!

Velikost, měkkost a absence pádlového ocásku dělá nástrahu ideální pro menší dravce, kteří nebudou mít žádný problém nástrahu „šluknout“ a v tlamě zmuchlat, ale samozřejmě výjimka potvrzuje pravidlo a v letních měsících, kdy je hodně potěru a dravci se na něj zaměřují, není neobvyklé, že i na takto poměrně malou nástrahu zaútočí kapitální kousek.

 

ZFISH SWING SHAD 7,5 CM – MINNOW (tvar rybka)

U této nástrahy je zřejmé, že se jedná o klasické kopýtko (paddle tail/pádlo), které pracuje a vydává silné vibrace při jakémkoli směru a prakticky jakékoli rychlosti vedení nástrahy. „Kopyta“ jsou tedy vhodná na všechny techniky jigování s hlavičkou nebo čeburaškou, TEXAS/CAROLINA/SPLIT-SHOT montáže, ale dají se bez problémů využít i pro Drop-Shot, ale budou se samozřejmě chovat trochu jinak než ideální „véčka“.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Levné gumové nástrahy ZFish Swing Shad 7,5 cm za pár korun!

Kopýtka velikosti 7,5 cm jsou univerzální pro většinu našich dravců, většinou menších velikostí, ale samozřejmě výjimka potvrzuje pravidlo a v letních měsících, kdy je hodně potěru a dravci se na něj zaměřují, není neobvyklé, že i na takto poměrně malou nástrahu, zaútočí kapitální kousek.

 

ZFISH SWING SHAD 9,5 CM – WORM (tvar červ)

Tato nástraha je na první pohled jiná než dvě předchozí, a to tvarem a provedením svého tělíčka, které spíše připomíná červa než rybku, ale vůbec to není na škodu, ba naopak. Tělíčko je spíše kruhového průřezu, poměrně buclaté a pro umocnění efektu většího a tlustšího sousta je téměř po celé délce k ocásku vroubkované.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Levné gumové nástrahy ZFish Swing Shad 9,5 cm za pár korun!

Vroubkování má ale ještě několik dalších nesporných výhod než jen vizuální zvětšení a snížení hmotnosti nástrahy. Nástraha je díky nim mnohem měkčí, tím pádem lépe chodí a reaguje na změny pohybu, vydává mnohem více vibrací a není tak těžká. Další velké plus je, že díky vroubkům lze na nástrahu případně dobře aplikovat boostery nebo atraktanty a ty se tak rychle nevypláchnou, a poslední výhodou vroubkování je, že nástraha je na omak jakoby mnohem živější a dravec jí obvykle plive o něco déle, čímž se zvyšuje šance na úspěšný zásek.

Tyto nástrahy v kombinaci s paddle tailem jsou asi jedny z nejoblíbenějších gumových nástrah vůbec a lze je použít prakticky jakkoli od klasického jigování s hlavičkou nebo čeburaškou, přes TEXAS/CAROLINA/SPLIT-SHOT montáže až po vertikal. Kopýtka velikosti 9,5 cm jsou už malinko větší a selektivnější a přímo tento typ a tvar vyloženě milují větší okouni a candáti, ale při změně vedení a montáže je samozřejmě úspěšně využijete i při lovu štik a sumců.

Plovoucí gumové nástrahy na přívlač se, jak můžete vidět na fotografii výše, dokážou vznášet a zvednout prakticky celé tělo nástrahy nade dno. To je velká výhoda při útoku dravce, kdy se zvyšuje šance na samotný útok a úspěšný zásek. A dále se této vlastnosti hojně využívá při lovu na tekoucích vodách, kdy lze nástrahu ponechat delší dobu u dna a proud a tah vody nástrahu přirozeně rozpohybují. Plovoucí gumové nástrahy je tedy vhodné využívat při lovu v proudech a ideálně při nastražení na „Stand UP“ hlavičku nebo čeburašku, kde je plovoucí efekt ještě umocěn konstrukcí a tvarem zátěže.

Poznámka redakce InRybar.cz: Registrace rybářů a následné rozesílání nástrah je v plné kompetenci značky ZFish

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -