Domů Rybolovné techniky Položená Chytání kaprů na „polystyren“: 3 důvody, proč vyzkoušet bílé křupky na kapry

Chytání kaprů na „polystyren“: 3 důvody, proč vyzkoušet bílé křupky na kapry

- Reklama -

Lov kapra na krmítko je fenoménem, který je v naší rybářské tradici zakořeněn už desítky let. A není se co divit! Právě chytání na krmítko patří k těm nejúspěšnějších rybolovným disciplínám při lovu kaprovitých ryb. Rybáři při tomhle rybaření používají nejrůznější nástrahy, třeba žížaly, kukuřici nebo pečivo. Co ale vyzkoušet něco jiného? Třeba bílé křupky na kapry, které nabízí hodně zajímavé vlastnosti. O co jde?

Křupky na kapry (extrudy) nebo foukačky jsou odjakživa používanou nástrahou. Jedná se o již nesmrtelnou klasiku, která má na kontě obrovské množství kaprů. Rybáři mají tyto nástrahy rádi proto, že nabízí jiné vlastnosti než jiné legendární nástrahy typu pečiva nebo kukuřice. Ano! Díky tomu mohou být extrudy na položenou leckde mnohem úspěšnější! Proč?

 

Ono to plave!

Extrudy na kapry mají jednu vlastnost, která patří ke klíčovým faktorům úspěchu. Jde o to, že tato nástraha ve vodním prostředí plave. A to je zásadní! Právě tahle nástraha na kapry je tak velmi vhodná při chytání na hodně zanesených vodách, kde je třeba silná vrstva bahna. A právě do něj by mohla těžší nástraha zapadnout!

Takových kapříků můžete na bílé extrudy nachytat nemalé množství…

Rybář má ale při chytání na extrudy jistotu, že nástraha do jemného bahýnka nezapadne, ale krásně se nad něj nadzvedne. A nejde jenom o bahno! Tato nástraha je vhodná i při chytání na zarostlých nebo členitých terénech, kde by neplovoucí nástraha mohla zapadnout. No ano! Je třeba pamatovat na to, že na hodně terénech třeba rostou husté vodní rostliny, anebo jsou kameny.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Bílé extrudy na kapry za super nízkou cenu! 12 příchutí!

Jelikož se extrudy na kapry vyrábí v menších průměrech, tak rybář je schopný s nimi vytvářet krásně řetízky. Ano! Pokud rybář použije oblíbený návazec „na vlas“, pak může pod háček nastražit hned několik kuliček. A právě tyhle řetízky patří k velmi úspěšným nástrahám, protože se nádherně nadzvednou nad dno. Tohle je prostě paráda!

Obrovská výhoda: Bílé extrudy na ryby jsou silně plovoucí

Díky tomu, že extrudy ve vodě plavou, tak rybáři je velmi rádi kombinují s jinými nástrahami. Ano! Třeba milovníci feederu k bílým kuličkám přidávají živé červy, aby je extruda nadzvedla nad dno. Takovou nástrahu nenechá ryba prostě ležet! Fanoušci chytání na krmítko zase extrudy kombinují s kukuřicí, aby žluťounká zrníčka nadzvedli.

 

Bílá jde vidět (téměř) všude

Tyto extrudy na kapry, které svým vzhledem připomínají polystyren, nemají bílé zbarvení náhodou. Naopak! Právě bílá barva je důležitá proto, že jde skvěle vidět. Ať už rybář bude rybařit na bahnitém, jílovitém, kamenitém, písčitém nebo zarostlém dně, je to prostě jedno. Bílé kuličky jdou skvěle vidět na (téměř) jakémkoliv povrchu, takže ryba si jich okamžitě všimne.

Bílá barva je ideální na zarostlé revíry, kde kapři rádi hledají něco dobrého k snědku

Jde o to, že například kapři skvěle vidí kontrastní předměty na tmavém podkladu. Takže ve chvíli, kdy na tmavé dno nahodíme výrazně bílou nástrahu, tak ji kapři velmi rychle zpozorují. Tohle není vhodné jen do čistých vod, kdy se kapři pochopitelně řídí i zrakem. Ale také právě do zakalených vod, ve kterých jdou bílé extrudy skvěle vidět.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Bílé extrudy na kapry za super nízkou cenu! 12 příchutí!

Aby byl tento efekt ještě účinnější, pak je dobré k bílým extrudám používat výrazné krmení. Ano! Ve chvíli, kdy do krmítka dáme červené, žluté nebo světlé krmení, tak u nástrahy vznikne výrazně zbarvené krmné místečko. A ve chvíli, kdy v něm budou i bílé kuličky na háčku nebo pod háčkem, tak zvyšujeme šanci na záběr. Tohle je paráda!

Bílé extrudy na ryby skutečně trochu připomínají polystyrenové kuličky

Hele, zase to neberte tak, že teď musíte běžet nakoupit výrazně zbarvené krmení. Kolikrát postačí třeba obyčejný kukuřičný šrot, který je taky krásně světlý. Mým tajným trumfem je ale klasická strouhanka! Právě ta má krásně bílé zbarvení, takže ve vodě vytvoří nepřehlédnutelný „flek“. A rybám zatraceně moc chutná!

 

Obrovská škála příchutí

Tak obyčejná, přitom pestrá nástraha na kapry! Takto by se daly extrudy charakterizovat. Jde o to, že rybáři si tyto kuličky mohou vybírat v nejrůznějších příchutích. K dispozici jsou masové příchutě typu monster crab, losos/patentka nebo oliheň. Nechybí ani sladké varianty jako třeba med, vanilka nebo jahoda.

Rybáři si mohou tuto nástrahu vybírat v několika příchutích…

Hodně rybářů na bílých extrudách má ale rádo česnekovou příchuť. Proč? Jednak česneková příchuť a bílé zbarvení jde určitě k sobě! Dále ale: Česnekové příchutě dokážou ve vodním prostředí vytvořit opravdu hodně silnou pachovou stopu, která ve vodním prostředí vytvoří „nepřehlédnutelný“ potravní signál. Tahle kořeněno-pálivá příchuť má za sebou skvělé výsledky!

Na bílých extrudách je velmi atraktivní i malý průměr…

A pak rozhodně nemůžeme zapomenout na příchuť hnijící červ. O této příchuti toho bylo konkrétně na našem webu napsáno opravdu hodně, ale ono to nejde jinak! Hnijící červ je zcela unikátní příchuť, která připomíná extrémně páchnoucí kyselinu máselnou, která je obsažena například ve zvratcích nebo potu. Ale rybáři i na tohle mají perfektní úspěchy…

 

Na závěr: Jak chytat na bílé extrudy?

Tato nástraha je jako dělaná pro opravdu hodně rychlé chytání! Proto extrudy na ryby velmi rádi používají rybáři při chytání na feeder nebo krmítko. Z mého pohledu je nejlepší extrudy buďto nastražit pod háček do řetízku, anebo je nastražit na raménko malého feederového háčku. A k nim pak přidat třeba červy nebo kukuřici.

S extrudami lze vytvářet lákavé řetízky pod háčkem…

Jak už jsem výše psal: Extrudy je dobré kombinovat i s jinými nástrahami. Ideální je k nim napichovat třeba červy, kusy žížal nebo třeba kukuřici. Z mého pohledu jednou z nejlepších kombinací je ale extruda + pečivo. Právě tímto spojením vytvoříme nástrahu, která je zcela obyčejná, ale která je dost unikátní – nic podobného jen tak nesestavíme…

Bílé křupky jsou nesmrtelnou klasikou, která při lovu kaprů funguje! 

Jelikož je tato nástraha uzpůsobena právě pro rychlé chytání, tak je dobré k ní přidávat spíše jemnou krmnou směs. Právě krmení s jemnou strukturou je lepší pro přilákání „jakýchkoliv“ ryb, jejichž lovem se rybář chce hlavně bavit. A je jedno, jestli jde o kapry, cejny, líny nebo větší perlíny a plotice.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Bílé extrudy na kapry za super nízkou cenu! 12 příchutí!

Jestli se chcete u vody hlavně bavit, pak je tahle nástraha jako dělaná pro vás. Díky tomu, že extrudy plavou, mají jasně bílé zbarvení a atraktivní průměr, tak jsou jako dělané pro rychlé chytání kaprů, ale i jiných ryb. S touhle nástrahou se u vody rozhodně nudit nebudete…

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -