DomůNovinkyGiga sumec, ze kterého se tají dech: tenhle vousatý dravec měřil 270...

Giga sumec, ze kterého se tají dech: tenhle vousatý dravec měřil 270 čísel

- Reklama -

Ze Španělska přišla zpráva o obrovské rybě. Nizozemský rybář Peter Hutting zveřejnil video s 270centimetrovým sumcem. Tohle je obrovská ryba! Asi nikoho nepřekvapí, že jde o osobní rekord rybáře. 

Ilustrační foto: InRybar.cz

Video s velikánskou rybou zveřejnil nizozemský rybář Peter Hutting na sociálních sítích. A právě k onomu videu připsal, že jde o jeho nový osobní rekord. Není divu! Moc větších sumců ve Španělsku asi neplave.

 

Sumec měřil 270 centimetrů

Rybář k ulovenému sumci připsal, že jej ulovil ve Španělsku. Právě tento rybářský ráj je obrovskými sumci vyhlášený. A jednoho z tamních gigantů se povedlo ulovit taky rybářovi Peterovi Huttingovi, pro něhož se jedná o největšího sumce ze španělské vody.

VIDEO: sumec ze Španělska, který měřil 270 čísel. Podívejte se na rybu snů

O tom, že ryba měřila opravdu 270 centimetrů, asi nemůže nikdo pochybovat. Ze zveřejněných záběrů jsou gigantické rozměry ihned patrné. Zejména při pohledu na tu obrovskou hlavu sumce – podívejte se na tu tlamu! Tohle je prostě ryba snů…

Milovníkům sumců je jméno rybáře Petera Huttinga dobře známé. Jde o sledovaného sumcaře na sociálních sítích, který třeba v loňském roce zveřejnil fotografie jiného gigantického sumce. Obrovská ryba podle úspěšného rybáře tehdy měřila 261 centimetrů a vážila přibližně 118 kilogramů (260 liber).

V souvislosti s tímto giga úlovkem byla zajímavá ještě jedna věc. Rybář sumčího velikána z minulého roku o délce přes 260 čísel zdolal z belly boatu, tedy z nafukovacího křesla. A proto není divu, že souboj s touto obrovskou rybou trval 45 minut.

 

100kilový sumec na kaprové vybavení

Výše ukázaný sumec na videu od Petera Huttinga nebyl jediným letošním gigantem ze Španělska. Obrovského sumce, který vážil přibližně 100 kilo, chytil také rybář Ditch Ballard. A tenhle úlovek se na rybářském internetu okamžitě stal virálním, protože rybář giga dravce dokázal ulovit na kaprové vybavení.

Celý souboj s obrovským dravcem byl o to složitější, že v momentě zdolávání panoval mrazivý večer. Podle úspěšného rybáře byly 3 stupně pod nulou. Rybář navíc výrazně podcenil oblečení, takže na člunu mu při souboji s velkým sumcem byla nepříjemná zima.

I přes všechny překážky se ale lovci povedlo dostat po hodinovém souboji sumce ke člunu. A až v tu chvíli si po dlouhém zdolávání všiml, že je přibližně kilometr od základního tábora. „Byla to největší bitva mé rybářské kariéry, kterou bych nikomu nepřál,“ napsal na závěr úspěšný rybář. Sumec měřil 2,5 metrů a vážil něco málo přes 100 kilo.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -