DomůNovinkyGigantická hlavatka: Český rybář chytil jednu z největších hlavatek ve Slovinsku! Kolik...

Gigantická hlavatka: Český rybář chytil jednu z největších hlavatek ve Slovinsku! Kolik měřila?

- Reklama -

Známý rybář Radek Filip spolu se svými rybářskými kolegy každoročně vyráží do Slovinska. Právě tato země je vyhlášenou destinací pro lov obrovských hlavatek. Už v loňském roce tato skupina českých rybářů dokázala nachytat nádherné ryby. A také letošní rybářskou sezónu naši rybáři zahájili ve velkém stylu. Český rybář Martin Kubiska dokázal ulovit gigantickou hlavatku, která s přehledem přesáhla metr délky…

FOTO: Radek Filip

Z té fotky Radka Filipa běhá mráz po zádech! Jeho rybářský kolega drží v rukou trofejní hlavatku, kterou by chtěl mít na háčku asi každý rybář. Prostě famózní ryba! „119 centimetrová hlavatka! Martin Kubiska zahájil životní rybou! Famózní moment, a naše výprava se tak stala úspěšnou,“ napsal rybář Radek Filip k fotografii s gigantickou rybou!

 

Jedna z největších hlavatek za poslední roky!

Česká skupina rybářů, která se skládala z Radka Filipa, Petra Čížka a Martina Kubisky, chytala na slovinské řece Sávě. Jenže! Rybáře překvapil poměrní nízký průtok, a také krásně čistá voda. To lov hlavatek trochu zkomplikovalo. Proto rybáři vsadili na večer! A byla to správná sázka…

NEPŘEHLÉDNĚTE: Životní ryba Jakuba Vágnera? Rybář chytil obrovskou hlavatku!

„První nához jsme provedli až za úplné tmy, aby hlavatka nemohla vůbec spatřit nástrahu a pouze cítit její vibrace. Martin dostal záběr hned třetím hodem. Soutěskou se ozval křik: „Hlavatka!“ Ten svolal kamarády, kteří k němu sprintovali křovím na pomoc,“ popsal pro InRybar.cz Radek Filip.

VZPOMÍNKA: Předešlá výprava Radka Filipa za hlavatkami v roce 2021

Zdolávaná ryba nekladla nijak zvláště tuhý odpor, rybáři si tak začali myslet, že na háčku bude menší ryba. To se ale spletli! „U nohou se Martinovi vyvalila jedna z největších hlavatek, které byly v posledních letech ve Slovinsku chyceny. To už jsem byl u něj, abych rybu naroloval do XL podběráku,“ řekl Radek.

Úspěšný rybář Martin Kubiska ulovil opravdu životní rybu! „Martinovi se povedlo takovou mimořádnou rybu ulovit hned v průběhu své první hlavatkové vycházky. Přitom na chycení první hlavatky jakékoli velikosti čekají někteří hlavatkáři i několik let. Někteří ji neuloví vůbec,“ vysvětluje zkušený lovec Radek Filip.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -