DomůNovinkyRybářský hlupák roku? Na závodech vycpal ryby, organizátor na to přišel

Rybářský hlupák roku? Na závodech vycpal ryby, organizátor na to přišel

- Reklama -

Americkou rybářskou scénou otřásá další závodnický skandál. Na závodě ve státě New York organizátor přistihl závodníka, který vycpal ulovené ryby, aby byly těžší. Váha totiž rozhodovala o vítězi. 

V Dunkirku ve státě New York se na konci července konal rybářský závod Bart´s Cove Walley Duel, na který přijelo přes 30 rybářských týmů. Ty se při tomto ročníku utkaly o atraktivní peněžní výhry, ale také například vysněný zájezd na Panamu. A právě na tyhle ceny si dělal zálusk závodník Pete Smith, který se k nim chtěl dostat nečestnou cestou…

 

Rozhodovala váha ulovených ryb

Pravidla hovořila jasně: kdo uloví 6 nejtěžších candátů severoamerických (walleye, Sander vitreus), vyhraje. A ceny rozhodně nebyly špatné! Kromě peněžních výher mohl vítězný tým užívat pobytu v exotické Panamě, kdy měli závodnici „vše hrazeno“.

Po závodě ale nastalo vážení ulovených ryb. A při něm si u ulovených ryb od Peteho Smithe organizátor Mark Mohr všiml něčeho podezřelého. Nepříjemné překvapení pak na organizátora čekalo ve chvíli, kdy ryby rozřízl.

V ulovených rybách totiž byly namačkané menší ryby. Jeden úlovek obsahoval menšího candáta severoamerického, který podle organizátora asi nešel závodníkům na lodi do úlovku nacpat. A tak ho „zkrátili“ o několik centimetrů. V dalším úlovku byl natlačený morčák americký (white perch, Morone americana).

 

Souhrn hloupých rozhodnutí

S nařčením z podvodu ale Pete Smith nesouhlasí, podle jeho slov se cítí nevinný. Proto se organizátor Mark Mohr rozhodl ryby poslat na newyorský odbor ochrany životního prostředí. Na výsledky se stále čeká. Jenže! Světlo do celého případu vnesla manželka rybáře, která prozradila svědectví člena týmu, který se jí k podvodu přiznal.

Celá věc je potom ještě více hloupější i z toho pohledu, že rybářský tým nemusel vůbec podvádět. Rozdíl mezi nimi a druhým nejlepším týmem byl větší než váha malých ryb, které nacpali do úlovků. A to nebyla poslední absurdita!

Pokus o podvod je o to více nepochopitelný, že právě na tomto závodě organizátor ulovené ryby vždy rozřezává. Tento zvyk tak není reakcí na nedávný skandál v Americe na větším rybářském závodě – dělá se to tady už delší dobu.

„To, co udělal, je prostě hloupost, zvlášť po loňském roce. Pořád tomu nemůžu uvěřit,“ nechal se slyšet organizátor závodu pro magazín OutdoorLife. O to více pikantní tato situace byla proto, že organizátor závodu rybáře znal osobně.

Organizátor závodu je rozhodnutý, že na rybáře Peteho Smithe podá žalobu. Zároveň se pak tento rybář přidal na „listinu nechtěných osob“, které si na tomto rybářském závodě už nikdy nezachytají. „Všichni o tom musí vědět a doufejme, že to přiměje další turnaje k větší obezřetnosti,“ zakončil organizátor závodu.

Zdroj: OutdoorLife, ilustrační foto: InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -