DomůNovinkyJakub Vágner pomůže začínajícím sumcařům. Zdarma pro ně připravil přednášky

Jakub Vágner pomůže začínajícím sumcařům. Zdarma pro ně připravil přednášky

- Reklama -

Jakub Vágner je největší rybářskou hvězdou v Česku. Rybář se proslavil především lovem obrovských sumců. Není proto divu, že má tolik fanoušků, kteří od něj mohou už tuto sobotu získat cenné rady.

Zkušený rybář, který třeba na české přehradě Orlík dokázal ulovit sumce o délce přes 250 centimetrů, je vzorem pro celou řadu mladých sumcařů. A právě těm chce známý rybář v jejich začátcích pomáhat. Už potřetí tak pro ně 8. června 2024 na Katlově připravil Setkání klubu sumcařů, které je zcela zdarma.

 

Rybáři se dozví cenné rady od zkušených sumcařů

Aby se rybář mohl na akci dostat, není zapotřebí platit žádné vstupné. Vzhledem ke kapacitním důvodům je jedinou nutností registrace na stránce rybářské značky VAGNER Fishing, která známému rybáři patří. Právě tady rybář najde registrační formulář.

Ve chvíli, kdy se rybář zaregistruje, pak může bezplatně na Setkání klubu sumcařů na Katlov přijet. A k vidění toho bude opravdu hodně! Kromě samotného Jakuba Vágnera, který jednak bude mít poutavou přednášku, ale zároveň bude začínajícím rybářům „k ruce“, bude na Katlově celá řada známých sumcařských jmen.

Na Katlov přijedou i taková zvučná jména sumcařiny jako jsou Lukáš Herink, Jakub Holubec nebo Vláďa Hrdlička, ale i mnoho dalších. Návštěvníci se tak od různých odborníků dozví veškeré informace o všemožných technikách lovu sumců. Celý program přednášek odstartuje v sobotu 8. června od 9 hodin ráno, a bude nabitý hned několika druhy přednášek pro sumcaře.

 

Důležitým cílem akce je osvěta sumcařů

Jakub Vágner dlouhodobě na česko-slovenské rybáře apeluje, aby se k uloveným sumcům chovali co možná nejšetrněji. Ale i tak začátečník může při vylovení sumce na břeh udělat osudovou chybu, která může stát vousatého predátora i život.

I proto je zcela klíčovou součástí Setkání klubu sumcařů na Katlově osvěta ohledně správné manipulace se sumci. Rybáři se tak dozví, jak mají velké ryby dostat na břeh nebo do lodě takovým způsobem, aby jim neublížili. A samostatnou kapitolou je potom i předávání informací ohledně správného fotografování sumců, aby ryba neutrpěla vážná zranění.

Rybářská hvězda se tímto setkáním snaží i rozvinout v Česku a na Slovensku komunitu rybářů, kteří budou „bránit sumce“. Již dlouhá léta se totiž proti sumcům na některých lokalitách „vede válka“, kdy je těmto rybím predátorům přisuzována devastace rybích společenstev. Přitom tomu tak nemusí být, a důvod může být zcela jiný.

Jakub Vágner se tak snaží „naverbovat“ co nejvíce zastánců, kteří budou sumce milovat a chránit. I proto jsou na akci vítání jak dospělí rybáři, tak ale i děti – právě nová generace rybářů, která nebude sumce vidět jako „likvidátora ryb“, může znamenat lepší budoucnost pro sumce v celé Evropě.

Zdroj a foto: VAGNER Fishing (se souhlasem)

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -