DomůTrendyKarel Nikl kritizuje: Z Nových Mlýnů se odvezou desítky tun velkých kaprů

Karel Nikl kritizuje: Z Nových Mlýnů se odvezou desítky tun velkých kaprů

- Reklama -

Rybář Karel Nikl patří k největším legendám české kaprařiny. Právě tento rybář si získal obrovské renomé nejen u nás, ale také v zahraničí. A jednou z jeho srdcových vod jsou Novomlýnská jezera.

Ilustrační foto: InRybar.cz

Novomlýnské nádrže. Na české rybářské mapě tolik ikonických vod není. Soustava 3 jezer patří k nejzajímavějším rybářským revírům u nás. A to nejen díky obrovským rybám, ale také unikátnímu prostředí. I proto sem tak rád jezdí ostřílený kaprař Karel Nikl.

„Pálavská jezera jsou klenotem v České republice. Jezera jsou posazena do krásné části České republiky. Ty vinice, ty kopce, které tady jsou, tomu dávají tu přidanou hodnotu, tu krásu, ty pohledy,“ popisuje své dojmy Karel Nikl ve videu Pálavští Velikáni.

 

Karel Nikl varuje před ztrátou velkých kaprů

O Nových Mlýnech se odjakživa říkalo, že skrývají neskutečné rybí poklady. A dlouho se čekalo na ten magický moment, kdy se objeví kapr přes 30 kilo váhy. To, že se to jednou stane, věřil i Karel Nikl.

„Už tenkrát se říkalo, že na Mušově jsou velké ryby, že jsou tady ryby přes 30 kilogramů. A když jsem kaprařině začal trochu rozumět, tak jsem pochopil, že tady ty 30kilogramové ryby nebyly – vždycky jsem říkal klukům, že kdyby tam byly, tak by se chytily. Ale dodával jsem, že přijde čas, kdy se ty 30kilogramové ryby budou na Mušově chytat, a ta doba už je tady,“ vypráví Karel Nikl.

VIDEO: Karel Nikl kritizuje odvážení trofejních kaprů z Nových Mlýnů

Ano, v minulém roce se to stalo! Čeští rybáři dokázali na Nových Mlýnech chytit několik různých ryb, které zde přesáhly dříve nevídanou magickou hranici. Třeba rybář Miroslav Gerát chytil kapra o váze 30,5 kilogramů. A o několik týdnů poté Josef Pavelka ulovil šupináče o váze 31,55 kilo. Jenže i tyhle ryby může Mušov teoreticky ztratit.

„Je jedna věc, která mně na Mušově hodně moc vadí. A tou věcí je profesionální těžba velkých kaprů. Vím, že ročně se z Pálavských jezer odvezou desítky tun velkých kaprů. A i když jsou Pálavská jezera veliká, je tady hodně ryb, tak při tomhle tom tempu ty ryby tady za nějaký čas nebudou,“ myslí si známý kaprař.

Karel Nikl proto apeluje na rybářskou veřejnost, aby se zapojila do větší ochrany velkých kaprů, kteří v Pálavských jezerech plavou. Jakým způsobem? Třeba formou nějaké regulace, která by zajistila, aby ty velké ryby v těchto jezerech zůstaly. Ty plány zřejmě brzo dostanou ostřejší kontury…

 

Pomůže zkušený mušovský matador?

To, že kaprařská veřejnost na Pálavě začíná „zase bublat“, prozrazuje také fakt, že se Karel Nikl zkontaktoval s rybářem Rudolfem Valnohou. Jde o mušovského matadora, který patří k nejvýraznějším postavám tamní scény.

VIDEO: Součástí NIKL ONLINE SHOW bude i rozhovor s Rudolfem Valnohou

Rybář Rudolf Valnoha například dokázal najít společnou řeč s některými obcemi u Nových Mlýnů ohledně stavění bivaků u vody. Je taky důležitou postavou při prosazení K70 na Svratce, anebo při likvidování černých staveb na Mušově. Zároveň je výraznou tváří Dobrovolníků Pálavy, kteří organizují obrovské úklidy odpadků na březích této vody.

A s tímto znalcem pálavského prostředí bude rozhovor v neděli 19. března 2023 v 15:50 na NIKL ONLINE SHOW 2023, která poběží na YouTube. Téma rozhovoru je jasné: Nadměrný průmyslový lov kaprů na Pálavě.

Kapraři se tak mohou dozvědět celou řadu informací ohledně této problematiky, a je dost možné, že se dozví i prvotní informace o chystaných záměrech. Nenechte si to ujít!

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

14 KOMENTÁŘE

 1. Ruku na srdce pane Nikl,pláčete hezky,ale na špatném hrobě.
  Vy děláte ohromnej byznys a samozřejmě jste mohl moc dobře předvídat,jak se to vyvine,ale peníze jsou až na prvním místě že ?

  • Dobrý věčer pane Nováku.Když se pohybujete v jakém koliv odvětví tak vždy jde o peníze.Ony ty peníze jsou na celým světě na prvním místě a to i dokonce v některých krajinách mají i větší cenu než lidský život.To že tady osočujete p.Nikla že vyrábí kvalitní nástrahy a může za to že se rabují vody jako jsou Nové Mlýny tak za to ten výrobce nemůže.Je to jen pouze v lidech kteří si ty jejich produkty kupují.Ochranu revíru má na starost MRS a určitě by se vám nelíbylo kdyby vám za zády stála rybářská stráž a čekala až uděláte přestupek. To máte to stejný jak kdyby jste chtěl obviňovat určitou síť čerpacích stanic že jejich zákazníci bourají víc jak ti ostatní.

 2. Myslím si že by mušovským jezerům slušela horní hranice 70 . Jsem zastáncem ochrany generačních ryb . A Karel Nikl má pravdu. Pokud se budou odvážet velké ryby do soukromých revíru tak pro nás rybáře kteří se řídíme pravidlem chyť a pusť nic nezbyde. Chtělo by to kontrolu soukromých revíru kde za tu dobu co existují nemůže mít takové velké kapry.

 3. Je to bohužel pravda, žádná voda není bezedná a to co se děje každý rok na Svratce když tam vyjíždí velcí kapři do tření, tak z toho se mi zvedá žaludek. Party,, borců “ co mají v dodávce lodny a ryby odnáší bez zapsání po mnoha kusech je jen část toho co se tam děje. Party Ostravaku co odnáší z Laguny metrové amury a ještě se chlubí že za týden nachytali 150kilo ryb jsem viděl taky,, bohužel. Chtělo by,to už jednou pro vždy razné řešení protože pak můžeme sedět a čekat na ryby které už tam bohužel nejsou!!

  • Vidíte jak se „bagrují“ kapři bez zapsání, ale RS nezavolate. Odnášení Amuru, ale RS nikdo nezavolá. To můžete požadovat jakékoliv „rázně řešení“, ale bezvýsledně.

 4. Jsem pro. Bude to ale těžké, když i vedení územního svazu (jinde v republice) otevřeně říká, že horní míry nemají oporu v zákoně. Přitom kde nejsou, nejsou kapři ani přes dolní míru – odnese se všechno 🙁

 5. Jako hlava mi nebere kvůli čemu se z Mušova odváží velké ryby. To si je jako někdo dá do malého soukromáku, aby tam nalákal kapraře? Nebo takovou rybu někdo sežere? Rybaření je dnes velký kšeft, ale tohle je smutné.

 6. Voda hnije a páchne jako stoka. Dvakrát jsem se jel vykoupat do Strachotína a stačilo. Ty kapři tam plavali břichem nahoru. Masivní splachy chemických postřiků z vinic. Kiteři, co to vdechují mají záněty sliznic. Vizuálně hezký, ale jinak pozor, jde o zdraví

 7. Mušov má dle Wiki 530 ha. To je cca 1/2 UN Rozkoš. Z toho co pan Nikl píše. Desítky tun velkých kaprů. Pokud se budu držet při zemi, tak je to MINIMALNE 20.000 kg. Pokud odečtu měsíce prosinec, leden, únor březen, tak mi vychází 4 kapři o váze 20 kg denně. 4×20 kg kapr se odnese. Ne chytne, ale odnese!!! Myslím si, že je to dost hodně mimo realitu.

 8. Souhlasím s přísnějším postihem za agresivní chování vůči rybarske stráži a za nedodržování pořádku u vody a za nezapisovani ulovenich a ponechanich si ryb

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -