DomůNovinkyKonec rybářských lístků na 1 a 3 roky? Ministerstvo připravilo změnu

Konec rybářských lístků na 1 a 3 roky? Ministerstvo připravilo změnu

- Reklama -

Krátkodobějším rybářským lístkům asi odzvonilo. Ministerstvo zemědělství plánuje zrušit vydávání rybářských lístků na 1 a 3 roky. Vše se ale může ještě měnit, i když Český rybářský svaz není proti.

Ilustrační foto: InRybar.cz

O možných změnách u rybářských lístků informoval zpravodajský portál iDNES.cz. Kromě změn ohledně krátkodobější lístků ale ministerstvo zemědělství připravilo i další úpravy, které se dotknout především rybářů, kteří chytají na pstruhových vodách.

 

Rybáři nemají se změnou problém

Zpravodajský portál iDNES.cz uvedl, že v meziresortním připomínkovém řízení je novela rybářské vyhlášky, podle které by se přestaly vydávat rybářské lístky na 1 a 3 roky. Jelikož je ale novela ještě v meziresortním připomínkovém řízení, tak se to může ještě měnit.

Zpravodajský portál iDNES.cz ale přinesl informaci od tiskového mluvčího Českého rybářského svazu Lukáše Mareše, podle kterého s touto změnou nemají rybáři problémy. Mluvčí rybářů Lukáš Mareš pak pro zmíněný portál uvedl, že krátkodobé lístky využívali spíše rybáři v pokročilejším věku, kteří neměli zájem si pořizovat lístek na dlouhých 10 let dopředu.

 

Jaké lístky si mohou rybáři pořídit?

Rybáři si aktuálně mohou vybrat z několika rybářských lístků. Na výběr jsou krátkodobější rybářské lístky na 1 nebo 3 roky. Lístek na jeden rok stojí 100 korun, ten na 3 roky potom 200 korun. Další rybářský lístek je potom na 10 let, ten stojí 500 korun (ceny jsou uvedeny pro dospělé rybáře bez slevy, pozn. redakce).

Rybaření na plavanou na stojaté vodě u potopeného rákosu

A za 1000 korun si rybáři mohou nechat vystavit rybářský lístek na dobu neurčitou. Tento typ lístku vydávají obecní úřady s rozšířenou působností už od roku 2017.

Další typ rybářského lístku je potom na 30 dní. Tento lístek rybáře vyjde na 200 korun. Zajímavostí je, že tento lístek může získat i ten rybář, který „nesložil rybářské zkoušky“. U lístků na delší období je nutné „rybářské zkoušky“ složit, jinak žadateli úředník lístek nevydá.

 

Jaké další změny ministerstvo chystá?

Zmíněná novela rybářské vyhlášky pak plánuje i další úpravy. Jde například o sjednocení doby lovu na přívlač a muškaření na pstruhových revírech. V současnosti mohou rybáři na pstruhových vodách chytat na přívlač do konce srpna, ti „ na mouchu“ potom až do podzimu.

To by se mělo změnit, ovšem rybáři na přívlač budou moci chytat na pstruhových vodách jen s jednoháčkem. Zároveň by mělo dojít také ke sjednocení definic „na umělou mušku“ a „muškaření“. Podle tiskového mluvčího rybářů je takové dělení v dnešní době nadbytečné.  

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

4 KOMENTÁŘE

  1. Chybi povolení vjezdu pro rybáře k rajský vodam v Čechách a Jižní Moravě to funguje ale tady ta Severní.Morava zaspava Děkuji za odpověď Lubos

  2. Píšete, že rybáři nemají problém,já tedy rozhodně mám,jsem ve věku kdy nevím jak dlouho ještě budu rybařit,za mě lístky na tři roky nerušit!!!!! jinak jde jen o peníze a to je sprosťárna!!!

  3. Co je na tom sprosťárna, myslím že 500 Kč si může dovolit každý za rybářský lístek,pokavaď se vám nelíbí že to ruší tak přestaňte chytat ryby aspoň ubyde masařů a bude klid

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -