DomůOstatníKomerční článkyRybářství Sahara prodává unikátní kapry z vlastního chovu do soukromých revírů

Rybářství Sahara prodává unikátní kapry z vlastního chovu do soukromých revírů

- Reklama -

Když se řekne Rybářství Sahara, pak si drtivá fanoušků lovu kaprů představí rozlehlou pískovnu s krásnými kapry. Ovšem tento rybochovný podnik se zabývá také chovem a prodejem jeho unikátních ryb.

Ilustrační foto: Rybářství Sahara

Bývaly doby, kdy provozovatele soukromých rybářských revírů zajímaly pouze ty největší ryby. Právě vysoká hmotnost lovených kaprů znamenala, že se o těchto lokalitách hodně mluvilo.

Současná doba ale na kaprech cení také jejich vzhled. To v překladu znamená, že pro rybáře je i menší ryba, ale s unikátním vzhledem, minimálně stejně cenná (u některých rybářů).

 

Rybářství Sahara produkuje unikátní kapry

A právě na tento trend se snaží reagovat i někteří provozovatelé soukromých lokalit. Jenže kde nějaké vzhledově unikátní kapry hledat? Občas se povede sehnat nějakého zajímavě stavěného lysce. Ale to je možná tak všechno. A právě tuto díru na trhu zaplňuje Rybářství Sahara.

Tento rybochovný podnik produkuje unikátní a nezaměnitelné lysošupináče a řádkáče, kteří jsou tolik typičtí pro stejnojmennou soukromou vodu. Ano, na pískovnu Sahara jezdí rybáři nejen díky trofejním kaprům, ale také proto, že zde žijí vzhledově unikátní ryby.

Ideální je potom kombinace obou vlastností – jako například u kapra Anglána, který patří k nejtěžším řádkáčům v republice. Pokud si chcete takového kapra, na kterého do konce života nezapomenete, potěžkat, pak si zarezervujte lovné místo  na pískovně Sahara. 

 

Když se práce povede

Ta velikost ryb je stejně zajímavé téma: jde o to, že právě tento jeden z nejtěžších řádkáčů v republice, který žije v Sahaře, je jasným důkazem toho, jak pracují rybáři v Rybářství Sahara. Ti se totiž zaměřují i na genetický předpoklad, podle kterého s vysokou úspěšností poznají, jestli daný kapr může dorůstat zajímavých velikostí.

A právě tohle je k vidění u již zmíněného řádkáče Anglána. Obrovského kapra, kterému v těle proudí „saharská krev“. Famózní ryba je neodmyslitelným symbolem Rybářství Sahara, protože v této rybě je otisknutý charakter z tohoto rybochovného podniku – dechberoucí velikost a neodolatelná unikátnost.

Anglána naposledy chytil rybář na pískovně Sahara na neuvěřitelné váze 25,4 kilogramů. Ale kromě majestátné hmotnosti a velikosti je tato ryba nezapomenutelným úlovkem právě i díky vzhledu. Ryba má totiž na boku dechberoucí pruh z šupin, na který by si chtěl sáhnout každý milovník kaprů. Prostě vysněný úlovek! 

S těmito „geneticky nadějnými“ rybami rybáři pracují jednak v líhni, ale pak v odchovných nádržích rybochovného zařízení Sahara, ve kterých dohází k „precizní separaci“. Vše je tak pod odborným dohledem zkušených rybářů, kteří mají letité zkušenosti.

 

Nejde jen o hmotnost a vzhled

Provozovatelé soukromých lokalit ale nenakupují ryby u Rybářství Sahara jenom kvůli vzhledu. Jde o to, že tyto ryby jsou vyhlášené také vynikající kondicí a silnou imunitou. A to je zcela klíčová vlastnost kupovaných ryb z Rybářství Sahara.

Častokrát se totiž stane, že provozovatelé soukromých lokalit, kteří nemají velké chovatelské zkušenosti, si do lokality pustí zbídačené nebo nakažené ryby. Ty tak po čase ve vodě strádají, a nakonec hynou. Další hrozbou je, že mohou nakazit ostatní obsádku dané lokality. Ovšem s tímto problémem Rybářství Sahara pečlivě pracuje. Jak?

Jde o to, že chovatelé z Rybářství Sahara chované ryby krmí speciálním krmením Sahara EKO, které má vysoký obsah pro ryby zdraví prospěšných látek. Díky tomu tak rybáři u těchto ryb budují jednak silnou imunitu, zároveň ale přispívají k správnému růstu ryb. Výsledky jsou pak jasně viditelné!

 

Tento rok jsou ryby vyprodané

O zdravé ryby, které mají unikátní vzhled a růstový potencionál, je mezi provozovateli soukromých lokalit velký zájem. To ostatně napovídá také ten fakt, že ryby pro sezónu 2023 jsou už „rozebrané“. Další zájemci tak musí čekat minimálně do roku 2024, ale i v tomto roce se „rezervační list“ rychle plní.

Rybáři ze Sahary se sice snaží každoročně produkovat nemalé množství unikátních kaprů v různých velikostech, zbarvení, forem a ošupení, ale poptávka je vyšší než nabídka. Pokud ale provozovatel hledá unikátní ryby do svého soukromého revíru, může kontaktovat přímo Martina Hájka  z Rybářství Sahara.

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

1 komentář

  1. Ano. Produkují se ryby, které by při klasickém šlechtění byly vyřazeny, aby se udržela nějaká linie. Jsou to vlastně takoví pejsci „pouliční směs“.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -