DomůNovinkyKoruna hráze rybníku se propadla: rybáři na svazovém revíru zakázali rybařit

Koruna hráze rybníku se propadla: rybáři na svazovém revíru zakázali rybařit

- Reklama -

Severočeský územní svaz informoval o tom, že na Konojedském rybníku II platí zákaz rybolovu. Důvodem je havarijní stav hráze kvůli erozi. Zákaz lovu ryb na rybářské lokalitě bude platit do odvolání. 

Severočeští rybáři řeší na Konojedském rybníku II nepříjemný problém. Právě na této svazové rybářské lokalitě došlo k propadu v koruně hráze vlivem eroze. Rybáři tak na lokalitě museli zavést zákaz lovu ryb.

 

Proč došlo k propadu koruny hráze?

Zákaz lovu ryb se týká Konojedského rybníku II, který spadá pod revír Konojedské rybníky (441 066). Právě na této prostřední vodě je poškozená koruna hráze. Zmíněná lokalita leží u obce Konojedy nedaleko České Lípy.

Poškozená koruna hráze na Konojedském rybníku II

„Došlo k průsaku, a následnému propadu v koruně hráze způsobené erozí, voda bývá často podceňována, ale je to prostě živel,“ řekl pro magazín InRybar.cz tiskový mluvčí Severočeského územního svazu Jan Skalský.  

Poškození hráze rybníku naštěstí není tak rozsáhlé, aby ohrožovalo okolí. „V tomto případě se samozřejmě bavíme o poměrně malé nádrži, kde samotná eroze má vliv primárně na ní samotnou a možnosti jejího využití, to i pro rybolov,“ dodal mluvčí severočeských rybářů.

Rybáři prozatím neví, jak dlouho oprava hráze na Konojedském rybníku II potrvá. „Aktuálně je předběžné odhadovat délku oprav, jedná se o revír spíše lokálního významu, nelze tak předpokládat, že by to mělo obecně větší vliv na možnosti rybolovu v regionu,“ komentoval Jan Skalský.

Severočeský územní svaz informoval o tom, že v nádrži dojde ke snížení hladiny. To by ale nemělo ohrozit rybí obsádku v rybníku. „Jak bylo zmíněno, jedná se o poměrně malou nádrž, rybí obsádka zde není tak velká, aktuálně nelze předpokládat nějaké její ohrožení,“ uklidňuje Jan Skalský.

 

Severočeští rybáři otevřeli revíry

Severočeský územní svaz na začátku května zahájil rybolov na dvou revírech. Prvním novým revírem, na který můžou rybáři s platnými povolenkami přijet, je nádrž Karlovka (441 072). „Na nádrži proběhlo prvotní zarybnění, včetně trofejních kusů,“ uvedl ke spuštění rybolovu Severočeský územní svaz.

Druhou lokalitou je potom nádrž Očihovská (441 074 Blšanka 2 B, podrevír 3). Tato přes 7 hektarů velká svazová voda rybářům nabídne bohatou rybí obsádku, která je doplněná i trofejními rybami.  

Zdroj a foto: Severočeský územní svaz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -