DomůNovinkyKrvelačný souboj zubatých monster: dvě obří štiky se zakously do sebe

Krvelačný souboj zubatých monster: dvě obří štiky se zakously do sebe

- Reklama -

Ze spárů až 700 zubů se uniká velmi těžce. To potvrzuje i dechberoucí videoklip, na kterém jsou zachyceny dvě obří mrtvé štiky plovoucí na hladině, přičemž jedna z ryb je zaklesnutá v tlamě druhé.

Štiky jsou známé tím, že si rády pochutnají i na veliké porci. Požírají hady, kachny, a dokonce jiné štiky, nemluvě o všech druzích ryb, které jsou jejich hlavním cílem. Ale více než metrová štika, která sežere jinou metrovou štiku? I to se v přírodě může stát!

 

Obě štiky měřily přes metr!

Přesvědčit vás o tom může nedávné video z Instagramu, které zobrazuje tuto těžkou uvěřitelnou událost.

 

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Příspěvek sdílený Great Lakes Finesse (@greatlakes_finesse)

„Už jsem viděl hodně divných věci, protože u vody trávím většinu svého času, ale tomuhle se zatím nic nevyrovnalo,“ říká Dan Miguel manažer jedné rybářské značky, který video pořídil v první polovině května, a jehož nevěřícný komentář jde slyšet v pozadí videa.

Miguel uvedl, že s kamarádem zrovna skončil lov okounů na jezeře Ontario, když narazili na obří štiky muskalungy. Prvně si všimli ptáka, který uprostřed vodní hladiny na něčem stál, a tak zastavili, aby to prozkoumali. Obě ryby už byly v té chvíli břichem nahoře.

Miguel je turnajový rybář, který se zaměřuje především na lov okounů, ale říká, že v této oblasti chytil již spoustu štik, ale tohle byly první muskalungy, které na jezeře osobně viděl. A rozhodně to nebyly to malé ryby!

„Myslím, že to byly opravdu trofejní štiky,“ říká Miguel. „Největší muskalunga, kterou jsem kdy chytil měla 124 centimetrů (49 palců). A ta větší ryba, která žrala tu druhou, byla určitě ještě větší. Řekl bych, že tak 132 centimetrů (52 palců). Druhá pak měřila o něco málo méně. Možná o pár centimetrů,“ popisuje rybář impozantní velikost štik.

 

Na záchranu již bylo pozdě

První myšlenkou rybáře bylo pokusit se obě ryby od sebe odtrhnout, ale netrvalo dlouho, než si všiml, že už jsou oba dravci mrtví.

„Jakmile jsem se ryby dotkl, poznal jsem, že ta velká je už nějakou dobu mrtvá,“ popsal Miguel. „Ta spodní ryba měla také přitisknuté žábry a její ploutve se ani nepohnuly, když jsem se jí dotkl. Nejevily vůbec žádné známky života.“

V tomto případě Miguel pochybuje, že si jedna z ryb reálně „myslela“, že může tu druhou sežrat a spolknout. Podle něj je pravděpodobnější, že obě ryby spolu bojovaly. Muskalungy jsou totiž extrémně teritoriální a často zaútočí na vetřelce, který vpluje na jejich území, i přesto, že je ryba stejně velká nebo větší než ony samotné.

Je také známým faktem, že se štiky muskalungy na jaře třou na, obvykle od poloviny dubna do poloviny května. Stejně jako většina ostatních druhů predátorů se muskalungy v tomto období chovají ještě agresivněji, protože hledají partnery a brání svá trdliště.

Zdroj: OutdoorLife, ilustrační foto: InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -