DomůAkční nabídkaLov amurů z hladiny na kus pečiva: Tohle je rybaření, ze kterého se...

Lov amurů z hladiny na kus pečiva: Tohle je rybaření, ze kterého se rybářům tají dech

- Reklama -

Existují rybolovné metody, které nabízí neuvěřitelný adrenalin. Jednou z nich je určitě lov amurů z hladiny na kus pečiva. Právě při tomhle rybaření rybář vidí záběr od ryby, na kterou má políčeno. 

Ilustrační foto: PARYS

Jen si to představte: Stojíte na vyvýšeném břehu, na kterém roste rákosí, takže jste schovaní před zraky zkušených ryb. O hladinu se opírají ostré sluneční paprsky, které lákají ryby vzhůru, takže ty jsou nyní mimo dosah montáž na položenou. Proto je nutné chytat na hladině. Švih! Kus pečiva letí za rákosí a dopadne na klidnou hladinu.

Letní amur od Alana Blaira

Nedaleko jdou vidět stíny velkých ryb, které jen tak postávají u hladiny. Rázem se stíny ale ztratí! Rybářův pohled jezdím sem a tam, ale jakoby se ryby propadly do neznáma. V tu chvíli se ale z hloubky objeví jeden stín, který zamíří k pečivu. Náhle se objeví obrovské kolo, ve kterém se naše pečivo ztratí. Je tam! A teď začíná nefalšované rybářské eldorádo!

Prut je ohnutý na maximum, a brzda navijáku kvičí jako prchající selátko. Tohle je chvíle, kdy se v rybářovi krve nedořežete. Po chvíli boje se daří velkou rybu dostat ke břehu, jenže ani teď není vyhráno. Je to velký amur, který se nehodlá vzdát! Amur u břehu zuří jako divoký býk. Nakonec se ho ale daří dostat do podběráku. Tyhle chvíle jsou prostě nezapomenutelným zážitkem…

VIDEO: Jak chytat amury z hladiny? Vyzkoušejte pomůcku Bread Bomb od NASH

 

Závěs na pečivo NASH Bread Bomb

Tohle je populární pomůcka od anglické firmy NASH. O co jde? Jde o elastickou pomůcku, do které se vloží kus pečiva, se kterým můžeme chytat ryby z hladiny. Obrovskou předností této pomůcky je to, že díky elastickému materiálu pevně drží kus pečiva, takže s ním jde prudce nahazovat. I když dá rybář do prutu velkou sílu, pečivo zůstane v závěsu. Bread Bomb lze sehnat na e-shopu PARYS.

Nástraha z pečiva na ryby plave na hladině

Další obrovskou výhodou je to, že Bread Bomb je vymyšlený tak, aby po nahození byl oblouček háčku směrem ke dnu. To je extrémně důležité! Proč? Jde o to, že když ryba zespodu nabírá do tlamy kus pečiva, tak háček bude nachystaný v takové poloze, aby se úspěšně zasekl. Za tohle palec nahoru!

K dispozici jsou dvě velikosti. Rybář si může vybrat buďto malý Bread Bomb pro chytání v blízkosti břehu, anebo na menších vodách. Anebo je možné sáhnout po větším závěsu, do kterého narveme větší kus pečiva. Takže s takovou nástrahou nahodíme podstatně dále.

VIDEO: Jak funguje Bread Bomb? Mrkněte na video, ve kterém vše uvidíte

Aby rybář se závěsem na pečivo nahodil opravdu daleko, je dobré kus pečiva na chviličku namočit. Jak to myslíme? Prostě před nahozením kus pečiva v závěsu na 2 vteřinky namočte do vody. Právě díky tomu se do pečiva dostane voda, takže nástraha krásně ztěžkne. A rázem se s ní mnohem lépe nahazuje. Tohle je paráda!

Pokud si chcete zachytat i v horkých dnech, kdy jsou ryby u hladiny, a kdy jsou mimo dosah klasických montáží, pak se rozhodně podívejte na tento závěs na pečivo od anglické firmy NASH. Jde o velmi jednoduchý, ale zatraceně účinný způsob lovu ryb z hladiny. Tohle moc dobře funguje! Závěs na pečivo Bread Bomb naleznete na e-shopu PARYS.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

2 KOMENTÁŘE

  1. Podle mě docela ptákovina.Delších hodů s rohlíkem docíůím výberem vhodného prutu,klasika je chytání s bublinou,dál se dá se házet klasicky s průběžným olovem a nechat rohlík vyplavat,dají se použít obyčejné kroužky a gumičky je spousta možností.Ale tohle to bych určitě nekoupil.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -