DomůAkční nabídkaLov candáta v létě: dokonalá nástraha na candáty, na kterou divoce útočí

Lov candáta v létě: dokonalá nástraha na candáty, na kterou divoce útočí

- Reklama -

Lov candáta na přívlač patří k populárním metodám. Rybáři tohle chytání mají rádi proto, že nabízí neopakovatelné rybářské vzrušení. Na co candáty na přívlač chytat? Zkuste tuhle zajímavou nástrahu. 

Při lovu candátů na přívlač se rybáři snaží umělou nástrahu tahat tak, aby připomínala raněnou rybku. Právě snadno dostupná kořist je pro candáty lehkým cílem, který si nenechají uplavat. Jak ale takovou raněnou rybku napodobit? Vyzkoušejte osvědčenou gumovou nástrahu od věhlasné společnosti DAIWA, která má ve vodě dokonalé vlastnosti.

 

Gumová nástraha DAIWA Steez Stirring Shad

Dokonalá gumová nástraha na candáty, která při správném vedení ve vodním prostředí velmi věrně napodobuje raněnou rybku. Proto je právě tato nástraha při lovu candátů tolik oblíbena! Gumovou nástrahu Steez Stirring Shad najdete na e-shopu FishMax  s výraznou slevou!

Tahle gumová nástraha nabízí hned několik zásadních předností. Zaprvé: je vyrobena z kvalitního materiálu, který má měkoučkou konzistenci. Díky tomu tak candát po útoku nemá tendenci tuto nástrahu okamžitě vyplivnout (což se děje u tvrdších nástrah). Naopak! Dravec se „nebojí“ měkčí nástrahu pořádně nasát do tlamy. Takže šance na úspěšný záběr roste!

Zmíněný materiál je pak samozřejmě zásadní také pro práci nástrahy ve vodě. Ano! Díky použitému materiálu se například ocásek na gumové nástraze lákavě pohybuje i za velmi pomalého vedení. A to je zásadní! Protože právě při lovu candátů je lepší častokrát tahat nástrahu opravdu „šnečím tempem“.

VIDEO: Jak chytat s gumovou nástrahou Daiwa? Mrkněte na video!

K atraktivnímu chodu pak samozřejmě výrazně přispívá i tvar ocásku. Pozornému oku rybáře jistojistě neuniklo, že ocásek má zakončení ve tvaru kopýtka. A to je další obrovské plus! Právě takto tvarovaný ocásek vytváří ve vodním prostředí silné vibrace, které dokážou donutiti candát k tvrdému útoku. Tohle fakt nemá chybu!

 

Ideální guma pro lov candáta v létě

Gumové nástrahy na candáty mají rybáři spojené především s podzimními a zimními vycházkami za dravci. Ovšem třeba tuto gumovou nástrahu lze použít i při letním rybaření! Ano, guma Steez STirring Shad má na sobě praktické prvky, které dovolují lov na offsetový háček s lehčím závažím, anebo úplně bez závaží.

Díky tomu je tak rybář schopný chytat bez těžké zátěže, takže může nástrahu vodit vysoko ve sloupci. A co nahazování do větší vzdálenosti? Samotná gumová nástraha je o sobě dost těžká, takže s ní lze nahodit i dále od břehu.

Proč se v létě vyplatí chytat s offsetovými háčky? Rybář je při tomhle lovu schopný používat i velmi lehké zátěže. V čem je tohle výhoda? Jedná se o to, že při použití lehčí zátěže má gumová nástraha podstatně delší dobu propadu. A to je zásadní! Právě při propadu candát na gumu nejčastěji útočí. Takže čím více času na útok má, tím větší šance na záběr je.

Vedení takové nástrahy je pak jednoduché: stačí prostě gumu nahodit do vody, a poté zvednout špičku prutu. Pak stačí navíjet a přitom škubat se špičkou prutu. Tímto stylem vedení dostaneme nástrahu do vyšších partií vodního sloupce. A někdy se vyplatí úplně přestat navájet, aby nástraha klesala ke dnu. Znova: v tenhle moment nejčastěji přichází záběr od ryby.

Jestli aktuálně hledáte nějakou zajímavou nástrahu na candáta, se kterou si zachytáte i v aktuálním teplém počasí, pak se určitě podívejte na tuhle do renomované firmy DAIWA. Gumová nástraha Steez Stirring Shad nabízí přesně to, co rybář při lovu candátů potřebuje. Kvalitní gumovou nástrahu DAIWA najdete na e-shopu FishMax se super slevou.

 

Obrovské slevy na produkty DAIWA

Rybáři pozor! Na rybářském e-shopu FishMax aktuálně platí slevy na více jak 250 produktů od renomované společnosti DAIWA. Jak získat tučnou slevu? Stačí zadat jednoduchý slevový kód DW20. Tento slevový kód použijte před objednávkou. Ve chvíli, kdy kód zadáte, tak se vám z ceny odečte tučná sleva!

Ale bacha! Slevový kód nebude platit věčně. Pokud tedy chcete doplnit aktuální zásoby nejen na dravce, ale například i na kapry nebo feeder, teď máte super příležitost. Zlevněné produkty DAIWA, na které se slevový kód DW20 vztahuje, najdete na e-shopu FishMax .

Zdroj a ilustrační foto: FishMax

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -