DomůNovinkyNafoukla média úhyn ryb na populárním revíru? Předseda situaci uklidňuje

Nafoukla média úhyn ryb na populárním revíru? Předseda situaci uklidňuje

- Reklama -

V posledních dnech v některých médiích proběhly informace o úhynu ryb na populárním revíru Sadská. O situaci psalo hned několik „velkých médií“, která situaci popisovala dost dramaticky. Jak to bylo?

Ilustrační foto: InRybar.cz

O úhynu ryb v jezeře Sadská psal například portál TN.cz, který informoval o stovkách mrtvých rybách. Článku pak dominovalo video s uhynulým sumcem, který ležel na stole. Celou situaci ale uklidňoval předseda ČRS MO Nymburk David Hrstka.

 

Ryby uhynuly, ale situace nebyla tak dramatická

„Situace na jezeře v Sadské není zcela tak „gigantická“, jak proběhlo v médiích. Tím samozřejmě situaci nezlehčuji a věřte, že tuto nepříjemnou situaci intenzivně řešíme,“ uvedl předseda nymburských rybářů na sociálních sítích.

Co se v Sadské vlastně stalo? Rybáři na začátku listopadu dostali informaci o tom, že v Sadské se ryby drží u hladiny. Rybáři tak začali okamžitě konat. Na nádrži se například velmi rychle objevily čluny s motorovými čluny, které začaly vodu prokysličovat. I tak ale některé ryby uhynuly.

 

Proč k úhynu ryb došlo?

„Situace byla ihned řešena hospodářem i zástupcem hospodáře ČRS MO Nymburk v souladu se směrnicí ČRS MO Nymburk k jednotnému postupu při likvidaci havárie na revírech ČRS MO Nymburk č.j. MO NBK 13/2016,“ uvedli rybáři na webu.  

Tak jako tak, k úhynu ryb na Sadské došlo. Proč? „Příčinou je pravděpodobně teplotní stratifikace a cirkulace vody v pozdním období spojená s úbytkem kyslíku v jednotlivých vrstvách vodního sloupce. K tomuto jevu dochází na jezeře Sadská každoročně,“ vysvětlují nymburští rybáři.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -